Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Àpoltàl súlyos demens csalàdta...

Àpoltàl súlyos demens csalàdtagot? Mik voltak a tünetek nàlatok? Meddig tartott az a fàzis? N/31

Figyelt kérdés
Nàlunk bevizel, gyakran a földön talàljuk, van hogy kihagyja valamelyik étkezést, van hogy a szobàba talàlunk székletet, nehezen közlekedik, beszélgetésbe nem tud bekapcsolódni, mondatokat nem hasznàl vagy nagyon ritkàn , vàlasz az, hogy nem tudom , nem tudja milyen nap,hónap, évszak van....stb.Iszonyat nehéz nagyon ,néha azt kivànom ne tartson màr sokà, és emiatt nagyon rossznak érzem magam.
2022. szept. 29. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Ne ostorozd magadat! Te erről nem tehetsz!


Nem lehet ilyen állapotban lévő demens beteget otthon ápolni! Rámegy az egészséged, a családi életed, a pszichés jóléted!


Keressetek ápolási otthont. Mindenki jobban jár.

És ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Senkitől nem várható el, hogy a munkája mellett vagy hleyett 24 órában beteget ápoljon. Ez lehetetlen!

2022. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos teljesen igazad van. A tragédia az, hogy magyar, pontosabban magyarországi viszonyok között, állami rendszerben - ellentétben mondjuk lényegében bármelyik nyugat-európai állammal - sajnos gyakorlatilag lehetetlen emberhez méltó körülményeket biztosító szociális otthont találni.

Magánban persze minden is van, de az meg horror pénz.


Ha nem akarod "bedugni", belökni apukádat egy otthonba (amire mindenhol várólisták vannak, sehol nem megy csettintésre - az is pénzbe kerül), akkor vagy valami magánelhelyezést látok lehetőségként (de az brutális pénzbe kerül), vagy magánápolót fogadsz (méginkább csilliárdok).



Nem írtál közelebbi konkrétumokat, mikor kezdődött, milyen ütemű a leépülés, voltak-e előzmények, hány éves apukád... én mérlegelném a saját anyagi lehetőségeimet és a környezetemét (ha van még más potenciális örökös, akkor nemcsak a sajátomét, az övét is), és összefogva (anyagiakat is összecsoportosítva) keresnék megoldást.


Azt meg, hogy ez a fázis meddig tart, senki nem tudja megmondani , minden ember, minden eset más és más. Ismertem olyan bácsit, aki a 90.születésnapján még táncolt egy étteremben, a 93-on elment a Puskás Stadionba meccsre, a 94.-en meg lezúgott a lépcsőn és összeverte magát (akkor robbant le brutálisan agyilag), a 95.születésnapja előtt egy nappal pedig meghalt.

S ismertem ezzel szemben olyan nénit, aki már 80.születésnapján anyukámat a gyerekének nézte (a nagymamám volt a testvérének a lánya) és ő is még élt utána 8 évet.


Szóval szerintem - bár nincs orvosi diplomám, csak tanári - ez kiszámíthatatlan.

2022. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
2022. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem
2022. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Ápolásra van szüksége.
2022. szept. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Különben milyen gyógyszereket szed? Sok gyógyszernek lehet mellékhatása a demencia.

Lépjél be FB-on demenciás csoportokba, ott találtam a legtöbb hasznos infót.

2022. szept. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Nagyapám 13 évvel az Alzheimer diagnózis után halt meg. Nagyanyám, anyám és a nagynéném ápolta, én néha besegitettem. Három idegrendszeri maradt utána és a döntés, hogy ha bárki olyan állapotba kerül, hogy folyamatos apolasra szorul, az megy az otthonba.
2022. szept. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem édesanyám kezdett elég hamar leépülni - még az ötvenes életévei közepén. 13 évig kísértem, LELKIISMERETI KÖTELESSÉGEMNEK(!) éreztem.


De hát ez én vagyok - illetve voltam. (Persze attól is függ, hogy mennyire szoros az érzelmi kötelék. Nálunk nagyon erős volt, szinte eltéphetetlen.)


Vegyes tünetei voltak, végül demencia lett belőle, rosszindulatú rákos sejtekkel együtt. Néha még visszajár a gyász, de az idő múlásával viszonylag tűrhető mértékben tompul is.

2022. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Annyit még írok, hogy a 90 éves nagymamám mérsékelten demens.


Még szobatiszta és önellátó, de enyhe emlékezetzavarai/hallucinációi szoktak azért támadni.


Meg tudnám reformálni az idősellátás területét bőven, csak lenne rá IGAZÁN(!) komoly érdeklődő.


8-as válaszoló voltam.

2022. szept. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos nem tudok a privát megkeresésre válaszolni, mert a téma mező 1 karakternél hosszabb a megengedettnél - én pedig nem szeretnék "rövidíteni".


Pedig készültem rá, hogy visszajelzek. Máshogyan kellene átfogalmazni azt a bizonyos mezőt...


8-as, 9-es válaszoló voltam.

2022. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!