Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fekvőbeteg, idős, demens...

Fekvőbeteg, idős, demens beteg nálatok is éjszakára "megbolondul" és állandóan kiabál?

Figyelt kérdés

Nappal sokkal több a tiszta pillanata és kezelhetőbb, de éjszaka szó szerint 2 percenként kiabál valamiért. Kapcsoljam fel a villanyt, kapcsoljam le a villanyt, kapcsoljam be a tévét, kapcsoljam ki, nyissam ki az ajtót, adjak enni, adjak inni, cseréljek pelenkát, miközben nincs benne semmi, stb.

Az a szörnyű, hogy hiába hagyom kiabálni percekig, hogy majd csak megunja, de nem unja meg... Mit lehet vele kezdeni? Nyilván a végső megoldás egy otthon lesz (bármennyire is sajnálom), mert ezt nem lehet bírni középtávon sem, már lassan mindenki rosszabb bőrben van a családban, mint ő.

Az orvos írt fel nyugtatót, de már lassan az eredetileg meghatározott adag kétszeresét kapja (orvosi javaslatra), de így sem igazán mondhatnám, hogy segít.


De tényleg az egészben az a szörnyű, hogy nappal majdhogynem normális, emlékszik dolgokra, lehet vele akár normálisan is beszélgetni, éjszakára meg teljesen megzápul.



2022. aug. 23. 21:34
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
98%

...és ez csak rosszabb lesz. Nagyimnak a legnagyobb dózisú nyugtató sen hatott, aztán már nem isert meg bennünket, éjszaka félni kezdett, ezért menekülni akart. Nao köuben mozdulni is alig bírt szegény, de a félelemtől minden erejét ösdzeszedte, próbált felkelni, vissza kellet fogni, de akkor ütött, karmolt, csípett.

Sajnálom, hogy ezt neked is át kell élned.

Igen, ha van munkád, családod, akkor egyedül az otthon a megoldás.😔

2022. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim válasza:
91%
Zolpidemet írass fel neki a háziorvossal, ahhoz nem fog hozzászokni olyan gyorsan mint a nyugtatókhoz.
2022. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a részét nem érti meg sok ember. De ők ordítának leghangosabban az otthon ellen.
2022. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
98%

igen, sajnos még agresszív is lehet.

sok erőt kívánok!

2022. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

De akkor ez az éjszakai randalírozás "normális" a betegség alatt? Nem ástam bele magamat a szakirodalomba, de ilyet még csak nem is említettek sehol, hogy éjszakára kikel magából a beteg.


És az a legszomorúbb az egészben, hogy egy kb. 2 hetes kórházi tartózkodás alatt lett ilyen. Előtte teljesen normális volt. Illetve belegondolva lehet, hogy már akkor is voltak apróbb előjelei ennek, de hát a mostani állapottól fényévekre volt.

2022. aug. 23. 21:56
 6/55 anonim ***** válasza:
97%
Gyorsan romlik az állapota. Nálunk a pelenka volt a gond. Mindegyik szűk volt. Az is amibe kétszer belefért.
2022. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
95%

A szakirodalomba én sem ástam bele magam, de nekem az az elméletem, hogy mivel rossz alvók - kb. nappal is aludt annyit a nagyi, mint éjjel - szóval ez a fáradtság + a sötét beindít valamit.

Nálunk is egy altatásos operáció gyorsította be.

Aztán visszagondolva már tök világosak voltak az előjelek, de amíg nincs nagy gond, hajlamos az ember idős kori "házsártosságnak" betudni.

2022. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
98%

Én csak arra emlékszem nagyapám ugyanilyen állapotából, amikor a több napos ordítozás után öt percre magához tért és elbúcsúztunk, majd utoljára elmondta hogy mennyire fél és megkérdezte, mi fog most történni?

Néhány nappal később meghalt.

Az egész család lelki sérült azóta. Kitartást.

2022. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
97%
sajnos ilyenkor elég gyors az állapotromlás
2022. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

"Gyorsan romlik az állapota. Nálunk a pelenka volt a gond. Mindegyik szűk volt. Az is amibe kétszer belefért."


Már régóta pelenkás, de eddig még magát is tisztába tudta tenni. Na de most jött el az első olyan eset, hogy se szó, se beszéd, kézzel kiszedte a sz..rt, és összekente magát vele... Most már azon gondolkodtam, hogy mi a francot csináljak vele éjszakára, hogy ne tudjon belenyúlni a pelenkájába... Komolyan, kötözzem ki? (Mondjuk ha beadom valahová, attól félek, hogy ott is ez lesz, mert erre nincs jobb megoldás, max ha teljesen leszedálják...)


Én eddig arra gondoltam, hogy biztosan azért kiabál mindig éjszaka, mert fél hogy egyedül marad és egyedül hal meg. De hát egyáltalán nem olyan az állapota, hogy bármikor meghalhatna. Innen még évekig is tarthat ez az állapot.


És az benne a legszörnyűbb, hogy nem arról van szó, hogy gondozzuk, éjjel-nappal és majd 1-2 hónap múlva meggyógyul. Még csak nem is arról, hogy gondozzuk, azzal a tudattal, hogy bármilyen szomorú, de 1-2 hónap és meghal. Nem, itt arról van szó, hogy évekig, vagy akár 10+ évig is legyünk mellette állandóan, és nézzük végig, ahogy egyre rosszabbul lesz, de nem hal meg.

2022. aug. 23. 22:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!