Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a szüleimnek még...

Miért kell a szüleimnek még mindig azon problémáznia, hogy a barátaim “nem a nevemen” szólítanak?

Figyelt kérdés

A nevem Boglárka Izabella. A Boglárkát sose szerettem, a Bogitól meg egyenesen rosszul vagyok. Évekkel ezelőtt próbáltam rávenni a családot is, hogy Izabellának szólítsanak, de akkor is csak veszekedés lett belőle.


Júniusban két hetet voltunk Írországban rokonoknál, ott összebarátkoztam pár helyivel. Na ők a Boglárkát nyílván nem tudták kimondani, úgyhogy rövidre zártam és Izabellának hívtak. Amit ugye jobban is szeretek.


A szüleim a mai napig problémáznak, ha szóbakerülnek az ottani barátaim. Mindig a névvel van a gond. Holott azt is ők adták nekem, attól, hogy második nèv…


Szerintetek igazuk van? Miért csinálhatják?


17/L



2022. okt. 10. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%
Azt szokták meg, nem erőszakolhatod rájuk, hogy eltérjenek ettől.
2022. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Ha az Izabella is hivatalosan a neved resze, akkor (bocsi) hulyek a szuleid, ha ez oket zavarja.
2022. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
A családod nehéz lesz megváltoztatni, mert ők így akarnak nevezni. Amikor továbbtanulsz és új közösségbe kerülsz, ott már Izabellaként mutatkozz be és meg van oldva. A szüleid viszont nehezen nyelik le, hogy nem tetszik neked a választásuk.
2022. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De az Izabella is az ő választásuk, ők adták, nem tudom, mi lett vele hirtelen a baj.
2022. okt. 10. 16:09
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd emg öket erröl.
2022. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát ez a gond, hogy nem válaszolnak, csak veszekedni kezdenek. Meg nem nekik kell így hívniuk, hanem a baràtaimnak.
2022. okt. 10. 17:37
 7/19 anonim ***** válasza:
9%

Hát pedig az izabella nevről sokaknak az izabella-sárga jut eszébe... lehet ezert már megbánták a nevadast...


"Izabella 17. századi spanyol királynőről kapta a nevét, aki egyszer három évig nem váltott inget, mert fejébe vette, hogy addig nem cseréli le, amíg férje, Albrecht osztrák főherceg be nem veszi az Északi-tenger partján, stratégiailag fontos helyen levő Ostend városát, amely ma Belgium területén található. A háború 1601-től 1604-ig tartott"

2022. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Wtf!? Ilyet még nem hallottam. Más Izabella ismerősöm is van, szóba se került ilyesmi. Meg hát szerintem a legtöbb névről lehetne ilyet találni, hogy XY nevű ember ezt meg ezt csinálta.
2022. okt. 10. 18:41
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
mert utálják hogy valamiben te döntöttél magaddal kapcsolatban, és nem nekik engedelmeskedsz... bunkók egyszerűen, sajnálom. szrd le, és koncentrálj inkább azokra az emberekre, akik tiszteletben tartanak annyira, hogy úgy szólítanak, ahogy szeretnéd.
2022. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"De az Izabella is az ő választásuk, ők adták, nem tudom, mi lett vele hirtelen a baj."

Hirtelen? Mennyire hirtelen?

De azért valami oka biztos volt, hogy Boglárka Izabella lettél, nem Izabella Boglárka. Nyilván jobban tetszik nekik a Boglárka, azért lett az az első neved. A második nevedet az is lehet, hogy csak valami családi elvárás miatt kaptad, nem is azért, mert valóban, igazán tetszik nekik is a név. Nem lehet, hogy a nagyszülők vagy más rokon akarta, hogy Izabella is legyél? Van vagy volt Izabella nevű rokonod? Milyen (volt) velük a szüleid kapcsolata? Érdemes lenne kideríteni, hogy miért pont úgy neveztek el, ahogy.

2022. nov. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!