Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a mostohalányom jogosan...

Ha a mostohalányom jogosan várta el, hogy ne kelljen vigyáznia a féltestvérére, akkor most én jogosan várom el, hogy nekünk se kelljen vigyázni az unoka körül?

Figyelt kérdés

A mostohalányom 18 éves volt mikor megszületett a lányom. Semmiben nem segített az anyjának, ha megkértük, hogy vigyázzon a húgára vagy valamiben segítsen egy kicsit, akkor kiverte a balhét, hogy ő nem babysitter, nem az ő gyereke, neki tanulnia kell, megy a barátaival és hasonlók. Egyszer még azt is mondta az anyjának, hogy minek szült gyereket ha nem tudja ellátni. Ez nagyon rosszul esett mindkettőnknek, de végül még mi kértünk bocsánatot, és ígértük meg, hogy nem terheljük a gyerek körüli teendőkkel, és így is volt.


Viszont most a mostohalányomnak megszületett az első gyereke és mindenért az anyjához rohan. Az első 1-2-3 hónapban még úgy voltam vele, hogy első gyereknél elkél a segítség, de már 9 hónapos a gyerek és ha vigyázni kell rá idehozza, de olyan is volt már, hogy az én lányomat( aki már 14 éves) hívta át, hogy legyen a gyerekkel amíg ők újították a konyhát. Amikor itt van a gyerekkel akkor is vagy az anyját vagy a lányomat ugráltatja a gyerek körül.


És ezzel nemcsak az a baj, ahogy anno ő viselkedett, hanem az is, hogy a feleségem ugyanúgy dolgozik, a háztartást ellátja,én is dolgozom, a ház körül is van munka, a mi lányunkkal is foglalkoznunk kell, a lányom iskolába jár, tanulnia kell, neki is vannak barátai. Szóval más dolgoktól vesszük el azt az időt, amit a gyerekére fordítunk, és erre ő nincs tekintettel, most bezzeg nincs olyan nagy szája mint anno volt.


Akkor most jogos lenne ha én is szembesíteném vele, hogy mi sem vagyunk babysitterek és aki gyereket szül,az lássa is el?



2022. okt. 12. 12:00
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%
Jogos lenne. Tedd is meg.
2022. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
93%
Én már csak azért gyakorizok, hogy minden kérdés után hálát adhassak a saját családomért.
2022. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nem elvárás, hogy egy nagyszülő vigyázzon az unokájára.

Ha szívből teszi, mert szereti a gyereket az egy nagyon jó dolog és számomra ez a normális, hiszen így kialakul köztük egy kötődés, a kicsi is érezni fogja, hogy a nagymama közel áll hozzá

Ha a párod így érez, akkor gondolom, örömmel vállalja az unokát, szeretne vele minél több időt eltölteni.

Azt meg valahogy megértem, ha egy 18 éves lány nem akar babysitterkedni a testvére felett. 18 évesen tanul, barátkozik, programokat csinál.

Persze ettől függetlenül néha a saját testvérével is kell időt töltenie.

2022. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
82%
Elméletben igazad van, gyakorlatban, szerintem, nem. A mostohalanyod akkor még "gyerek" volt, így önző, utálatos, stb. Ha szeretitek az unokát, vigyázzatok rá, segítsetek, de mondjátok meg, ha nektek nem jó az időpont. A kisebbik lányod is merjen nemet mondani, ha nincs kedve, más dolga van.
2022. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor, 18 évesen volt ez rá jellemző. Mikor a lányom volt 8-9 éves és még nem hagytuk egyedül, akkor is el kellett vinni 100 km-re a nővéremhez, mert akkor sem vigyázott rá.
2022. okt. 12. 12:19
 6/46 anonim ***** válasza:
83%
Egy 18 éves féltestvér és egy nagyszülő felelőssége között azért van különbség. Ha a nagymama szívesen vállalja az unokát, akkor szerintem bízd rá. Neked nem kell törődnöd a gyerekkel, ha nem akarsz, és a kisebbik lány se hagyja, hogy ugráltassák, csak annyi időt töltsön a gyerekkel, amennyit akar. Ha más programja van, vagy máshoz van kedve, akkor csinálja azt, ahogy anno a nővére is.
2022. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van!

Csak annyit vállaljatok, amennyit ti szívesen és erőlködés nélkül tudtok. A tini lányodat meg egyáltalán ne hagyd, hogy ugráltassa, nyugodtan visszaidézheted neki, ő hogy látta a dolgokat ennyi idősen (meg még idősebben is).

Egy csomó olyan nőt látok magam körül, aki 2-3 gyereket is a nagyszülőkkel akar felneveltetni, pedig egyik sem tini-mami:(

Ne engedjetek érzelmi zsarolásnak!

2022. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
42%

Azért tegyünk már különbséget aközött, hogy egy gyereket csicskáztattok és használtok babysitternek, vagy egy nagyszülőt, aki alapból szereti a gyerekeket, mert ha nem így lenne, akkor nem szült volna sajátot.


Én is kiakadtam tinikoromban, mert ha jött hozzánk valaki, mindig nekem kellett foglalkozni a gyerekkel, pedig én childfree vagyok és sosem akartam és nem is akarok saját gyereket, míg ezzel szemben a többiek ÁLLÍTÓLAG szeretik a gyerekeket, mégis alig várták, hogy lepasszolhassák. (nagy szeretet...hmmmm - ha valamit/valakit szeretek, eszem ágában sincs lepasszolni, másra bízni, de mindegy).


Természetesen mondhatjátok a csajnak, hogy nem vigyáztok a gyerekére, jogos. De azért akkor sincs egyenlőségjel a kettő között. Egy gyereknek nem a gyerekpesztrálás a dolga, egy nagymama meg általában alig várja az unokát, amíg nincs, addig nonstop a fiatalokat cseszteti, hogy mikor lesz már végre.

2022. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
74%
Itt a legszomorúbb az, hogy ti nem vagytok család. Csak a jogászkodás megy, meg hogy ki kihez tudja lepasszolni a gyerekét.
2022. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
40%
Ezt a kettős mércét..:
2022. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!