Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok anyával komolyabb...

Nem tudok anyával komolyabb döntésekről beszélni, főleg hogy tudom, hogy nem ért velem egyet. Hogyan tudnám leküzdeni ezt a félelmem?

Figyelt kérdés
Jó kapcsolatom van édesanyámmal, de vannak olyan dolgok, amiről nem szívesen beszélek neki, mert tudom, hogy más a véleménye. Jelenleg házvásárlás előtt állunk a parommal, neki nem igazán tetszik az a ház, az a hely ahol nézelődünk, ezért nem szívesen hozom fel a témát. Viszont az meg nem helyes, ha nem beszélek róla neki. Pedig soha nem beszélt velem erélyesebben, nem bántott soha nem, nem tudom miért tartok tőle mégis.
2022. okt. 30. 00:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem sikerült leválnod anyádról. Ideje megtenni, mert különben 60 évesen is gyerek szerepben leszel.
2022. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól jó egy kapcsolat, hogy mindenben egyetértetek. Nem baj, ha anyukádnak nem tetszik.
2022. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
98%
Ha félsz tőle mikor véleménykülönbség van, az minden csak nem jó kapcsolat. A jó kapcsolatban tudnak értelmesen beszélni az emberek akkor is ha más véleményen vannak, sőt vitázni (és nem veszekedni) is tudnak ésszel.
2022. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%

Megvallom, én azért nem szerettem anyámmal bizonyos dolgokat megbeszélni, mert én is tudtam tudat alatt, hogy a témának mik a gyenge pontjai, csak nem akartam szembesülni vele.

Legyen az pasi ügy, barátságok, egyes élethelyzetek, bármi.

Ha közölte a nyers valóságokat, borzasztóan ki tudott ábrándítani és az akkor nem volt jó, de visszatekintve és összességében hasznos volt.

Az ember mindig azokat a tényeket utálja visszahallani, amiket maga is úgy gondol, csak szar dolog, hogy ezeket más is látja.

2022. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!