Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyum mindig...

Normális, hogy anyum mindig ezt csinálja, vagy ez más családokban is így megy?

Figyelt kérdés

Anyukám állandóan mindenkinek is panaszkodik, hogy én mennyire rigolyás, meg mennyire hisztis vagyok és a vendégeknek is mindig azzal jön, hogy készüljenek fel, mert nem vagyok egy könnyű eset, ha találkozni kell velem, biztos megint hozom a formám és kb. Mindig ez van. Csak azért, mert mindig összeveszek vele, ha valami hülyeséggel jön már megint. 26 éves vagyok, de neki mindig, mindent jobban kell tudnia.


Igen, belàtom, hogy gyerekként nem voltam egy könnyű eset és teljesen el voltunk kényeztetve a húgommal. De már 7. Éve nem lakom otthon, 22 éves korom óta teljesen önellátó vagyok, elvégeztem egy egyetemet, de neki meggyőződése, hogy ugyanaz a hisztis tinilány vagyok, csak azért, mert összeveszek vele olyan dolgok miatt, amiket nem nézek el neki felnőtt nőként, mert miért kéne... nem lehet ráhagyni, mert olyanokat tud mondani...Néha tényleg úgy beszél velem, hogy az az én szememben egyszerűen vállalhatatlan.


De tudom mièrt ilyen, otthon is ezt látta. Akkoriban nem lehetett az, hogy a szülővel veszekedjenek, vagy hogy bármit szóvá tegyenek. Én azt gondolom, hogy ezt már meghaladtuk. Én más személyiség vagyok, nekem az ő rigolyái azok, amik nem működnek és jobb is nem vele laknom. Mégsem mondom el mindenkinek, hogy anyukámnak is vannak rigolyái... mert mégis kinek nincsenek??? :D


Olyan történeteket hallok emberektől, hogy leesik az állam. Hogy mennyi pénzt lopnak, csalnak hazudnak stb. a saját édes szüleiktől el a gyerekek, meg hogy a szülők is hogyan élősködnek más rokonokon, a sajàt gyerekeiken stb., hogy érzelmileg, testileg-lelkileg hogyan bántalmaznak gyerekeket. Ehhez képest én azt gondolom, hogy anyukám folyton elefàntot csinál a bolhából. Nincsen tökéletes család, de nekünk még istenes a helyzetünk. Apuval sem váltak el, mint mások a családban, mindenünk megvan kb.


De hogy én soha nem voltam neki elég jó, mindig bele kellett kötnie valamibe, mindig ki kellett hangsúlyoznia, mi baj velem (és mindig mások előtt!), és nagyon fárasztó ez már nekem.

Egy barátnőm a saját anyukájával ilyen és ehhez hasonló húzásai miatt szinte megszűntette a kapcsolatot, mert szerinte az anyja egy energiavámpír.


Nekünk ennél jobb a viszonyunk, de mindig érezteti velem, hogy ennél azért jobb is lehetnék, meg jobban is csinálhatnám az életem. Pl: az se tetszik neki, hogy 26 évesen ő már kétgyerekes anya volt, én meg nagyon nem akarok még gyereket, most kezdtem el igazán élni, hogy van normális munkám. De hàt ezeken nem lehet vitázni, csak felhúz vele. Ez nem rigolya, ez az ő baja, hogy nem nézi el nekem. De mégis mindig én vagyok a rossz. :D


Mit lehet erre mondani már? Hogy intézitek ezeket a vitákat? Vagy hagyjam rá, hogy a klimax hormonjai biztosan kikészítik és nyilván megviseli, hogy neki véget ér a termékenysége, én meg csak most kezdek el élni??? Mert sokszor azt érzem, hogy egyszerűen irigy rám. Ami borzalmas érzés nekem!



2022. okt. 30. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
A le írásod alapján mindkettőtöknek baj van a fejében. Ha komolyan gondolod hogy javítani akarsz a kapcsolatotokon mert végülis jó a viszonyotok mindezek ellenére, akkor mindkettőtöknek mentalitása változtatni kellene. Nem tudom higy ez lehetséges-e, talán elmondhatnád neki hogy mit érzel egy csendesebb napon amikor csak ketten vagytok.
2022. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Savlekotő ***** válasza:
92%

De már 7. Éve nem lakom otthon, 22 éves korom óta teljesen önellátó vagyok.. Aztán egy oldalnyi picsogás otthoni kaki kiventilálás.

Hiába vagy önellátó ha nem váltál le érzelmileg és meg akarsz felelni, de közben hangoztatod hogy önálló vagy.. Ha irigy nem számolok be arról amire irigykedhet. Kék az ég,esik az eső, kb ennyire minimalizálni. Nálad is van baj ha 26 évesen 7 éve külön élve így függsz és magadat idegeled mert megakarod változtatni azt amit nem lehet ...

2022. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem inkabb minél kevesebbet kéene gymas közelében lennetek.
2022. okt. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképp beszéld meg édesanyáddal h bármilyen gyerek is voltál nem hozhat ilyen helyzetbe az ismerősök előtt magyarázd el neki h számodra ez mennyire megalázó vagy mennyire rosszul esik. Biztos h benne is van egy kis empátia és ha nem is rögtön akkor idővel megérti majd. Az eddigi valaszoloknak viszont abban igazuk van h nem kell már megfelelned anyukadnak ez nem azt jelenti h nézd semmibe csak h már nem kötelességed úgy élned ahogy neki tetszik. Illetve nem kell h anyukaddal egy társaságba legyetek a saját ismerőseinek had mondjon amit akar amíg ez a téma a te barátaidat elkerüli
2022. okt. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Odáig olvastam kb., hogy nem laksz otthon, aztán jött a gyerekes hiszti.

Ez nem a pszichológus válaszol oldal, vannak nagyon jó segítők, határmeghúzós gyakorlatok, már ha normális személyes emberi kapcsolatod nincs, ahol a családi drámáknak meg kellene jelenni. Nem idegen, gyakorizóknál.

2022. okt. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

4-es empátia nincs a magyar társadalom 90 százalékának. Ahogy empatikus közeli emberek, barátok, házastársak sem

A kérdezőnek sincs, a kérdező anyjának sincs, különben meg tudnák beszélni a dolgokat az internet idegen népe nélkül.

2022. okt. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Írsz egy csomó rizsát, nulla konkrétummal. Reméljük, az egyetemi beadandóid ennél jobbak voltak.
2022. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem megy így más családokban.

Anyád ezzel próbálja kompenzálni, hogy szerinte rossz gyerekek voltatok, ezzel ad felmentést magának a rokonok előtt, hogyha bármi olyat mondanál, akkor ő tudja kezeit mosni.

Egyértelműen vagy az önvád van benne, és nem akar gáz helyzeteket a rokonok előtt, vagy csak simán benne van abban, hogy te még mindig egy 16 éves tini szintjén állsz.


Ennek ellenére igaza van abban a többi kommentelőnek is, hogy felnőtt nő vagy, nem is anyáddal laksz. Minek mész házhoz a pofonért?

El kell határolódni tőle, kerülni a nagy rokoni össze üléseket, legrosszabb esetben ha nem elkerülhető, akkor igenis megvédeni magad nyugodt hangnemben, ezzel bizonyítva a rokonoknak.

“Anya, már nem 16 éves vagyok, ezzel csak magadat égeted”.

2022. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Oh, nálunk is ez megy. Az a tapasztalatom, hogy általában nem mondják komolyan, csak a panaszkodás meg a másik hibáztatása levezeti a feszültséget. A másik meg, hogy hozzászoknak, hogy a gyerek nem beszél vissza, meg hogy nincs saját akarata. Aztán a gyerek felnő, a fagyi visszanyal, amit nehéz lenyelni.

Felnőttként újra össze kell csiszolódni.

2022. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is ez ment 21 évesen leléptem, és amikor jött a szokásos hiszti, akkor ignoráltam.


Másképp nem megy az ilyen emberekkel.

KEdvelem, de a napi panaszaira nem vagyok kíváncsi, így kb kéthetente egyszer beszélünk (de 10 perc után elköszönök, mert órákon át képes lenne mondani a sok problémát - ami nem a sajátja, ráadásul :D).


Nem, köszi, erre nincs szükségem.

2022. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!