Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjak le életem szerelméről...

Mondjak le életem szerelméről a szüleim miatt?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és 1,5 éve együtt a barátnőmmel. Mindent megtaláltam benne, amire szükségem lehet, tökéletes társ, támogató, odaadó. Tökéletes köztünk a kémia, emellett a kommunikációnk is remekül működik. Együtt tervezünk, máris elkezdtük építeni a közös jövőnket is (mindketten dolgozunk, hamarosan pedig szeretnénk összeköltözni is). Tehát tényleg remekül megvagyunk, és hálás vagyok, amiért találhattam egy olyan lányt mint ő. Nem akarom elhagyni sohasem. Viszont itt jönnek a képbe a szüleim. Apám nagyon karakteres, erős akaratú ember. Mindigis a praktikusságot tartotta szem előtt, neki a szerelem vagy a szeretet kevésbé számít. Anyámat sem szerette soha, legalábbis nem mutatta ki, ahogy nekem sem. Persze mindent megadott amit csak tudott, ami azt illeti nagyon jól élünk és mindig szorgalmazta hogy ne dolgozzak külön, majd beszállok a vállalkozásába idővel (ettől függetlenül évek óta melózom máshol, tehát nem csak ő tart el már hiába lakom otthon).

Szóval, a faterom nem bírja a barátnőmet. Ő rosszabb körülmények közt él, mint mi, nincs lehetősége tovább tanulni, mint nekem, mivel az apja folyton csak időszakos munkákat vállal (amiből a bevétel jó részét alkoholra költi) az anyja pedig hol munkanélküli, hol kevés pénzért csinál valamit, mivel dolgozni azt nem szeret. Ezért a barátnőm 15 éves kora óta dolgozik, hogy be tudjon segíteni otthon, illetve megvehesse magának az olyan alapvető dolgokat mint ruhák, tisztálkodási szerek, stb.

Apám szerint jobb jár nekem, a kedvesség nem ér sokat, ha mellette nem tud mit felmutatni. Ez szerintem túlzás, hiszen ő is csak 20 éves, még előtte az élet, ráadásul mindennap küzd hogy kiszabadulhasson otthonról. Fateromat ez nem érdekli sőt, odáig ment, hogy inkább az egyik befektetőjének a lányával kéne randiznom, akivel össze is hozott . Szerinte az egy praktikus és haszons kapcsolat, majd házasság lenne, amit a lány apja is támogat. Én viszont nem akarom ezt, amit közöltem is vele. Erre megfenyegetett, hogy ha nem teszem amit akar, akkor pokollá teszi az életemet. Elintézi, hogy kirúgjanak a munkahelyemről és lejárat, hogy ne is vegyenekbfel sehová, emellett letiltatja a bankártyámat, a megtakarított pénzemet elszedi, vagy olyan pert akaszt a nyakamba, hogy kénytelen leszek elkölteni. Sajnos a barátnőmet is belerángatná, beperelné a szüleit, lejáratná őt is, hogy biztosan nehéz legyen az élete. Sajnos mindehez elég jók a kapcsolatai és a pereskedéshez is van elég pénze ráadásul alattomos, furfangos és okos is. Szerintetek mit tegyek? Hagyjam el életem szerelmét, csak hogy apám ne tegye tönkre őt és jöjjek össze azzal a lánnyal akit kinézett nekem? Vagy próbáljuk meg titokban kihúzni, hogy aztán megszökhessünk és megpróbáljuk elkezdeni az életünket abban bízva hogy apám feladja?



2022. nov. 3. 20:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, valamiről lemaradtam? Új mexikói szappanopera megy valamelyik csatornán? Komolyra véve, ilyen nincs. Miféle per, meg pénz elszedés, kirúgatás? El nem tudom képzelni, hogy ez nem kitalálás.
2022. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%
Ha most azt mondom hogy menekülj otthonról, mert a kapuba állok, és mindjárt rád gyújtom a házat, elmenekülsz? Na ugye, hogy nem :) Fenyegetőzni mindenki tud, de ez nem jelenti azt, hogy képes is lenne megtenni azokat a dolgokat. De az ilyen nem apa... inkább pszichopata. Költözz el otthonról, másnem egy albérletbe, baráthoz, bármilyen más rokonhoz, akárhova, és szakítsd meg vele a kapcsolatot. Tudom hogy ez egy nagyon fájdalmas realizáció, de ha valaki megfenyeget azzal, hogy tönkreteszi az életed, akkor kicsit sem szeret téged.
2022. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
92%

Még egészen jó sztori lett volna, de ott már röhögnöm kell, hogy beperli a lányt meg a szüleit... :DD

Mire fel? Mert szegények? Akkor meg mit akar kiperelni belőlük? És ez egy praktikus emer? :DD


Kitalálhatta volna a kérdező, hogy eléri, ne kapjanak munkát, valahogy ellehetetleníti őket, de pereskedni?

2022. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
86%
#13 Eddig azt hittem hogy tisztességes életet élek, de ma megtudtam, hogy egész végig megszegtem a törvényt a szegénységemmel. A picsába :D
2022. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
83%
#13: irtam az előbb h nincs jól kidolgozva... 😁
2022. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
89%
Én elköltöznék az ország másik felébe, de azt se mondanám meg hogy hová. Megálltok a saját lábatokon is, csak sokkal nehezebb lesz, mint jó szülői háttérrel. Ha ezzel a helyzettel nem tud megbékélni, akkor nem nagyon tartanám a kapcsolatot vele.
2022. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%
Ez valami latin szappanoperában volt? Mert ott operálnak ilyen panelekkel: kő gazdag aranyifjú, csóró árva lány, aki valami alja munkát végez, mondjuk gyufát árul az aluljáróban, hogy eltartsa a vak, skizofrén anyját, érzéketlen, pénzhajhász cégvezér apuka, aki a főgonosz és a szerelmesek útjában áll, de 350 rész szenvedés után mindenki boldogan él, míg meg nem hal.
2022. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%
#17: 👍👍👍😂
2022. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Darius- ***** válasza:
22%

Ne foglalkozz a mindentudok kommentjeivel, csak spekulalnak.

Amugy ne .

2022. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom a kiszemelt csajnak van egy szemétláda bátyja, "életed szerelmének" meg egy kedves, aranyos, ám enyhén szellemi fogyatékos legjobb fiú barátja, akinek ráadásul még ilyen hülye neve is van, mondjuk Szeder, vagy Trolibusz. És a kedves, bölcs, jóságos nagymama karaktert is kihagytad, akihez mindenig lehet fordulni egy jó szóért.

És persze a cégről sem írtál semmit. Porcelánmanufaktúra? Konzervgyár? Energiaital palackozó?

Egy kicsit még dolgozz a részleteken, mert ha a csatorna vezetője lennék, ezt nem rendelném be sorozatnak.

2022. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!