Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 18 elmúltam bármikor...

Ha 18 elmúltam bármikor elköltözhetek otthonról?

Figyelt kérdés

Nem fejeztem még be a 12.osztályt, jelenleg suliba járok és nem dolgozok. Viszont olyan szinten bántalmaznak otthon érzelmileg egészen pici korom óta hogy azt már egyszerűen nem bírom tovább. Rengeteg mentális betegséget okoztak nekem és szeretném végre az egészet hátrahagyni. Most is éppen azzal fenyegetnek hogy nem dönthetem el mit akarok és ha nem fogadok szót pszichiátriára záratnak.

Tehát a kérdésem az lenne hogy ha én most elmegyek van bármi féle jogszabály ami szerint haza tudnak kötelezni?



2022. nov. 4. 14:16
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%
Nincs, elmultal 18
2022. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
jó nagy szemetek veled.Szülinapod másnapján szó nélkül eltűnhetsz, nem vitethetnek haza.
2022. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 18 lettél, leléphetsz.
2022. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
23%

Elmehetsz, gondolom neked ingyen lesz a lakás, meg a kaja.


Mellesleg ha beteg vagy, gyámság alá rakathatnak, és akkor 90 éves korodban is vissza vitethetnek a rendőrökkel.

2022. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%
És van hová menni? Sulit be kéne fejezni, pénzt szerezni, ezek nélkül nem megy. Az utcán véged, hidd el nekem. Onnan majdnem lehetetlen visszajönni.
2022. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
82%
Azért 18 évesen "világgá menni" nem olyan hihetetlen elképzelés. Nekem volt olyan ismerősöm, hogy érettségi előtt 2 héttel lelépett. Munka gyanánt a kenyeret hordta a pékségből a boltokba, tömbházlakást bérelt egy községben, s kész.
2022. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
95%

leléphetsz


de azt ugye tudod hogy a kaja mega szoba ahol most laksz az máshol majd pénzbe fog kerülni


Miből fogod kifizetni?

2022. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
74%

Mi az oka annak, hogy azt gondolják, a pszichiátrián lenne a helyed? Szerintem előbb ezen is el lehetne gondolkodni.


Hová szeretnél menni 0 Ft jövedelemmel, munka nélkül? Az utcára? Mi az amit akarsz, és nem engedik a szüleid? Még ez is felvetődik kérdésként...


Egyébként igen, ha 18 éven aluliként elmész, köröztethetnek a rendőrséggel.

2022. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
96%

Megértem, hogy eleged van belőlük, de, így jövedelem nélkül semmi esélyed nincs...

Persze, ha van hova menned és van, aki eltar, amíg tanulsz l, akkor hajrá! Gondolok itt a nagyszülőkre.

Felelőtlenül, egy mesebeli hősnek egy hátizsákkal képzelve magadat, aki majd meghódítja a világot, ne menj világgá!

Nincs annál megalázóbb, mikor a gyerek nagy elánnal lelép otthonról, majd nincstelenül visszakönyörgi magát...

2022. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
93%
Gyámság alá vetetés is elég szigorú, meg a pszichiátriára játszás nem önkéntes alapon. Amit csak abban az esetben érvényesíthetnek, ha veszélyes vagy magadra és másokra, illetve nem tudod magad ellátni, bár az már lehet fizetős intézmény. Leléphetsz simán, csak az a kérdés, hogy miből fogsz megélni, és hol fogsz lakni? A sulit azért mindenképp érdemes befejezni, és azutánra időzíteni a lelépést.
2022. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!