Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözhetek otthonról?

Elköltözhetek otthonról?

Figyelt kérdés

Most leszek 18 éves 2 hónap múlva.

Most leszek 12.-es a középiskolában. Tanulmányaimmal nincs gondom, jól tanulok 3.9 volt az év végi átlagom. Utolsó évet nem nagyon szeretném máshol befejezni de már nem látok más lehetőséget. Szüleim most jelentették be hogy tervezgetik a második gyereket (35 évesen).

Járok angol tanárhoz, év végén lemontam pár órát mert nem volt időm elmenni de a pénzt elkértem mert nem volt zsebpénzem. (Azt az 5ezer forintot nem nevezném sok zsebpénznek egy hónapra.) Nem azért nem adnak többet mert nem tehetnék meg apám 300 ezres fizetése mellett. Egy másfél szobás panelt nem kerül milliókba fenttartani csak éppen kell egyiptomi vagy görögországi nyaralásokra.

Barátommal 2 éve vagyok távkapcsolatban. Hétvégente találkozunk. (100 km a távolság) Amikor megtudták hogy van barátom egyből curva lettem a szemükben, mert biztos hogy első találkozás után lefeküdtem vele, ami persze nem igaz.

Elsőként úgy mentem el hozzá hogy egyik barátnőmnél alszom de feltörték a facebookomat megtudták hol vagyok és utánam jöttek, anyám felpofozott és berángatott a kocsiba....

Ahogyan bánnak velem azt nem bírom elviselni! Bántani még épp nem bántottak de már lendültek a kezek párszor...

Megkértek hogy csináljak ebédet amit megszabtak hogy mi legyen. Én elmentem boltba vettem egy két dolgot ebédre mert mást akartam enni és megcsináltam. Hazajöttek és leordibálták a fejemet mert azt mertem mondani hogy azt az 1500ft-ot el akartam kérni, meg mért nem azt csináltam amit ők mondtak. (Utólag kiderült ők már ettek étteremben)

A szobámban hetente vagy kéthetente szoktam takarítani, most egy hétig nem voltam itthon és épp nem volt rend anyám "összepakolt" megtalált egy levelet amit ki akartam amúgy is dobni és felelősségre vont, hogy mit intézkedek mindenfélét a hátuk mögött. Nem ezt érdemelték, velük mindig le lehet ülni beszélni ha kell valami.

Apám "utolsó mocskos cigányputrinak titulálta a szobám kinézetét mert kiborult a fültisztító pálcika a földre és még nem szedtem össze, 2 póló leesett a földre, a zoknimat még nem vittem ki a fürdőbe mert később akartam elmenni fürdeni de abba is belekötöttek mert ha 9 óra előtt nem fürdök akkor már igénytelen vagyok.)

Igen, egyszer leültem velük beszélni hogy szeretnék rendelni pólókat az internetről meg egy pulóvert és az volt a válasz hogy van pénzem vegyem meg abból, mert nekik nem tetszik. Most ők rendeltek 3 pólót 20 ezerért....

Adok veszek csoportba találtam nagyon jó cuccokat azért meg ismételten le vagyok ordibálva mert ne vegyek használt ruhát majd ők megveszik.... Ismét az előbbi példa volt rá, hogy vegyem meg magamnak.

Van rajtam egy kis súlyfelesleg, ez is állandóan szóba kerül, hogy úgy nézek ki mint egy hájas disznó, igazán lefogyhatnék.. elismerem van rajtam súlyfelesleg de ennyi nincs hogy naponta a szememre hányják.

A továbbtanulásomba is beleszólnak, nem mehetek el oda ahova szeretnék mert 300km-re van. Kollégiumi ellátást felejtsem el apám fizetése mellett, eltartani senki se fog, ők meg nem segítenek rajtam.


Ez csak egy kis vázlat a valóságból amiben élek.

Elköltözzek vagy ezt az egy évet próbáljam meg valahogy átvészelni?


2014. aug. 10. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

1. Azert a 3,9 annyira nem jo atlag...

2. A szuleid gyermekvallalasaba nem szolhatsz bele.

3. Szerintem jobban jartal az utazasokkal, mintha nagyobb lakasban elnel...

4. Ha hazudtal a szuleidnek, ne lepodj meg a reakcion az ottalvassal kapcsolatban.

Szerintem sok mindent eltulzol. Fejezd be az iskolat, es keress munkat, kezdj onallosodni.

2014. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Szar már neked.
2014. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vészeld át azt az egy évet. Részvétem a kistesó miatt, nehéz lesz, de bírd ki valahogy.
2014. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
3,9 az nem a jo átlag..nem is tudom hova fognak igy téged felvenni... a másik, hogy a leirtak alapján baromi lustának tünsz... szerintem ök is jobban járnának, ha elköltöznél.
2014. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy betöltötted a 18-at elköltözhetsz, de vedd figyelembe, hogy a szüleidnek sem kötelességük gondoskodni rólad, tehát nem muszáj neked pénzt adniuk...


És az a 3,9 annyira nem jó átlag!

2014. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Hová költöznél, ki fog eltartani?
2014. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha már a szüleid 17 évesen gyereket csináltak, akkor nem lehet ez akkora gáz nálad :D

Kicsit bezavarodtál a számokkal?

2014. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A tesi kettes húzza le az átlagomat.

Nem vagyok lusta és nem írtam félre a szüleim 35 évesek.

2014. aug. 10. 23:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Engem nem visznek el nyaralni, kettesbe mennek.
2014. aug. 10. 23:49
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha nem kötelesek eltartani akkor mire kapnak családi pótlékot? apám külföldön igényli a magyar és a külföldi családi különbözetet az mire kell akkor?
2014. aug. 10. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!