Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális h ennyi mindent nem...

Normális h ennyi mindent nem engednek meg otthon. Mit lehet ezek ellen tenni?

Figyelt kérdés
A szüleim nm engednekk nkm olyan dolgokat amiket a kortársaimnak már évek óta engednek. Mint pld: a tiktok insta facebook messenger.(A messenger kötelező lenne a suli miatt). Telefonom is azért van mert kötelező a suliban. Meg nm engednek el a barátnőmmel vásárolni. Nagyon komoly keretek közé szorítanak engem. Pld: Reggel 6-nál előbb nm kelhetek ki az ágyamból,este 8-kor be kell jöjjek a kertből, napi egy joghurtot ehetek meg stb. Minden nap este kilenckor le kell feküdjek(ebből van alegjobban elegem). Ez mennyir normális és mit lehetne vele tenni??

2022. nov. 7. 14:28
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
99%
Mennyi idős vagy?
2022. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves vagy, 12?
2022. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
37%

"Telefonom is azért van mert kötelező a suliban"


Ugyan meliyk iskolában kötelező a gyereknek telefon?

2022. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
15%
Örülj neki, hogy foglalkoznak veled, és rendes nevelésben részesülsz.
2022. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
66%

15 éves koromig nekem sem volt telefonom, akkor is csak azért, mert másik városba mentem tanulni, illetve szintén 8-9 között takarodó. Egy frissen serdülő gyereknél ez a normális, ha már az iskola miatt korán kell kelni. Azt is megértem, ha egy megyeszékhely/Budapest kategóriájú városban bizonyos életkorig nem engednek barátnővel plázázni. Ezeket el kell fogadnod, bizonyára jót akarnak, akkor is, ha esetleg eltúlozzák vagy ha nem értesz egyet velük. A tiktoknak hívott kínai kémprogramot én úgy tiltanám be, ahogy van, arról meg ne is beszéljünk, hogy lányként milyen veszélyek leselkednek rád instán, ha nem ésszel használod.


Biztos én vagyok a boomer, vagy csak túl sok olyan 13-15 éves lánnyal találkoztam (exbarátnők húgai stb.) akiknél nem volt fogva a gyeplő és iszonyatos modorú, illetve önmagát veszélyeztető, de legalább nagyszájú kisördögök voltak. Arról nem is beszélve, hogy amikor én voltam ennyi idős, sokkal zártabb keretek között, sokkal kevesebb lehetőség közepette is mit voltak képesek művelni a kiskamasz osztálytársaim.

2022. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%
Normális, hogy törődnek veled, nem akarják, hogy elkallódj. Hány éves vagy kérdező? 16 fölött kicsit már túl szigorú lenne ez a hozzáállás, de ha olyan helyen élsz, vagy olyanok a barátok okkal féltenek.
2022. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
71%
dehogy normalis. ertelmetlen, szigoru, szadista szabalyok
2022. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
20%
Annak, aki azt hazudja hogy kötelező a telefon az iskolába? pont megfelelő..
2022. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

A napi egy joghurt lehet spórolás miatt is.


A közösségi médiát meg nem árt szabályozni, de jó lenne tudni, hány éves vagy. Érdekes, hogy mások akkor is a leírja a kérdező a korát és a nemét, amikor az aranyhala lumbágójáról kérdez, de ilyen esetben meg kihagyja ezt.

2022. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem hülye, nyilván nem is regisztrálhatott volna.
2022. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!