Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Odaadjam neki a részét vagy ne?

Odaadjam neki a részét vagy ne?

Figyelt kérdés

Idén adtuk el a házunkat, melynek fele volt az enyém, másik fele három gyermekem között osztódott el.

Egyik 30+ éves gyermekem kérte a részét, oda is adtam neki. Úgy volt, hogy a kisebbik és a masik gyermekem valamint a saját részembol veszünk másik lakást. Viszont ma kisebbik gyermekem (21 éves) bejelentette, hogy ő is kéri a részét, mert a barátjával kitalálták, hogy egy vállalkozást fognak alapítani. Ezzel a fiúval fél éve vannak együtt. Ha neki adom a részét akkor biztosan annyiból nem tudunk másik lakást venni. Jelenleg a páromnál élünk én és a kisebbik gyermekem. Mondjuk ő iskola miatt csak kéthetente jön haza. Viszont ha ne adj isten bármi történik és menni kell innen ahol jelenleg élünk akkor így csak az albérlet jöhetne szóba. Valamint félek, hogy ezt a pénzt ha oda is adom akkor elkótyavetyélné. Nem tud még vigyázni a pénzre.

Mit tennétek? Tagadjam meg tőle? Vagy csak egy kis részét adjam oda?



2022. nov. 9. 18:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Miután odaadtad a nagyobbnak neki is kötelességed odaadni, hiszen az övé.
2022. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Köteles vagy odaadni, hiszen az övé. A kisebbik gyerek pedig ha kiskorú, az ő részét szerintem letétbe kell helyezni.
2022. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Neked semmi közöd a ahhoz a pénzhez, ha a gyerekeidnek tulajdonrésze volt az eladott ingatlanban.
2022. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
98%
Az az ő pénze, nem a tied. Oda kell neki adnod.
2022. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Senior Séf ***** válasza:
97%
Sajnos nem tudsz mit tenni, köt a törvény betűje. A gyermeked nagykorú, követelheti a jussát.
2022. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Igen, csak mikor megbeszéltuk, hogy eladjuk a volt lakasunmat akkor meg állapodtunk, hogy veszünk másik lakást, hogy legyen hol lakunk, csak idozkoben ő meggondolta magát. Még ő is évekig rám van utalva amíg tanul és nem dolgozik. Hova fog menni lakni ha nem tud már a baratjánál? Úgyis minden az övék lesz ha már én nem leszek.
2022. nov. 9. 18:23
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

Rád van utalva, mert nálad a pénze, ami a vállalkozásához kell...


Egyébként ha megvennétek az új ingatlant, utána hogyan fizetnétek majd ki?

2022. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Tök mindegy a körítés. Az a pénz a lányodé.
2022. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

És az a lakás, amit vennétek, szintén közös tulajdon lenne? Gondolom, hogy igen, hisz a pénz nem csak egy emberé. A gyereked onnan is elköltözne majd, abból is kérheti a részét.

Ha kéri a részét most, nem tagadhatod meg tőle, de beszélgess el vele komolyan, hogy bánjon vele ésszel. Ha mégsem így történik, 21 évesen a saját felelősségére kótyavetyéli el.

"Úgyis minden az övék lesz ha már én nem leszek." - Ezzel azért ne zsarold a gyerekeidet, különben is jó eséllyel még sokáig élni fogsz.

2022. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ugy beszéltük majd örökségként megkapja vagy ha előbb lesz rá szüksége akkor a másik testvére fizeti ki.
2022. nov. 9. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!