Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak munkahelyi problémá...

Anyukámnak munkahelyi problémái vannak és ezt rajtam vezeti le. Jogosan szidott le? Hogyan kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Alapvetően én nem itthon lakom, hanem vidéken tanulok egyetemen és most jöttem haza pár évközi vizsga után. Nyilván amikor itthon vagyok akkor segítek amiben kell, mosogatok, mosok, kiviszem a szemetet stb..de a háztartást nem én viszem folyamatosan, mivel a tanév nagy részében abszolút nem vagyok itthon.

Anyukámnak egy ideje problémák vannak a munkahelyén és ma derült ki hogy különösen nagy a baj. Este felhívott, hogy jön haza és egész nap nem evett ezért most bevásárol, de mondtam neki hogy akkor rendelek valami kaját és mit rendeljek, azt mondta nem kell, ha nincs semmi itthon akkor nem eszik és lecsapta a telefont, viszont én elkezdtem főzni és majdnem kész is lettem időben. Amikor hazajött azonnal nekem esett, hogy miért nem vásároltam be, főztem valamit, locsoltam meg a virágokat mire ő hazaér és miért van itt ilyen hideg, miért nem kapcsoltam fel a fűtést (egyébként amikor megtudtam hogy jön haza direkt felnyomtam a fűtést, mert tudom hogy fázós és ami nekem jó az neki hideg)...rá nem gondol senki, mindig ő is mosogat (ez abszolút nem igaz, mert csak én mosogatok mióta otthon vagyok). Fogalmam sincs hogy fogom kezelni ezt a helyzetet, igazából nagyon sajnálom hogy problémái vannak de örülök hogy nem kell itthon laknom...



2022. nov. 18. 20:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Stresszes, nyűgös, lehet a menopauza is előjött már neki. Próbálj higgadt maradni, ne kezdj el veszekedni vele! Az csak még jobban felidegesítené. Bólogass, mondd, hogy mindjárt megcsinálod/ segítesz és hagyd, hogy kipanaszkodja magát. Majd lenyugszik és fogtok tudni beszélgetni. A női hormonok és a stressz nagyon elviselhetetlen és megterhelő.

Hogy jogosan szidott e le, azt csak te tudhatod. De az nem változtat semmin. Most jön a hétvége, lepd meg azzal, hogy besegítesz a háztartásban és próbálj nyugodt hangulatot kelteni a lakásban.

2022. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd magadra, nem rólad szól. (Egyébként az itteni idióta válaszok se.) Az volt a lelki szükséglete, hogy kiöntse magából a feszültséget. Ezt te pontosan fel is ismerted. Amíg ez egyedi, nem válik krónikussá, addig toleráld, a legjobb a csend. Figyelem: nem a megalázkodás, meghunyászkodás, ok nélkül, hanem hogy hagyod, hogy a szelepe kieresszen anélkül, hogy egy szót is szólnál. Csak legyél ott fülnek. Ha kiömlik, attól megnyugszik. Később akár beszélni is lehet vele a konkrét probléma megoldásáról, de nem kell erőltetni, lehet, hogy szégyelli. Ha ez viszont rendszeres, és notóriusan boxzsáknak használ, na azt már nem kell eltűrnöd.
2022. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy olvasom, tisztelgek a kérdező előtt, aki a jövőbe lát. Mert tudja, hogy ez az ingerültség eztán már így lesz.

Jobb helyeken egy ilyen kirohanáshoz minden családtagnak joga van. Ha meg kollégiumban tölti az idő nagy részét valaki, akkor el lehet viselni a tavaszi kollégiumi kapuzárásig azt a pár napot.

Ha meg a nyári szünetig nem normalizálódik a helyzet akkor érdemes lesz beszélni vele.

2022. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A 21:54-es válaszolónak teljesen igaza van. Így működik egy normális család. Néha bántjuk azokat is akiket szeretünk, csak mert a világ éppen megint egy rakás problémát zúdít ránk, és ettől kicsit megfáradunk. Nem könnyű minden fronton helytállni, de néha egy jó időben adott ölelés és a "szeretlek, és minden rendben lesz" mondat kimondása a másik felé, helyreteszi az ember megingatott világát.
2022. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyszerüen ignoráld.
2022. nov. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
33%

Engem is mindenért bhogattak. Ha megcsináltam, azért, ha nem csak egyórával később, azért.

Ha főztem, az nem volt jó, mert ő mást enne, ha nem főztem, miért nem...


Hagyjuk már.

2022. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!