Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szólítod a szüleidet?

Hogy szólítod a szüleidet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 19. 22:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Még sose hallottam ilyet..
2022. nov. 19. 23:02
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk sem szokás egymást szólítani valahogy. A szüleim sem mondták soha a nevemet, meg a testvéreim se. Én sem szólítom őket sehogy. Meg másokat sem, mert ehhez szoktam hozzá. Egészen középsulis koromig fel sem tűnt igazából, hogy ez fura lenne, csak akkor volt pár osztálytársam, akik elkezdtek ezzel piszkálni. Nekem addig teljesen normálisnak tűnt így.
2022. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Metionin ***** válasza:
86%
11. A saját családomon kívül én sem, tök érdekes, hogy most akadt még valaki ilyen családból :D egyébként talán ezért esik néha nehezemre a nevén szólítani valakit, mert fura, nem szoktam meg.
2022. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Metionin ***** válasza:
86%
12. Én gondolkodtam már rajta, hogy ha lett volna tesóm, akkor valószínűleg kellett volna valahogy szólítaniuk, hiszen akkor honnan tudjam, hogy nekem vagy valamelyik tesómnak szólnak? Nálatok ez hogy volt? Pl. tesóiddal ülsz a szobában és anyád azt akarja, hogy a középső menjen ki hozzá.
2022. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Anyu, apámmal nem beszélek.
2022. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
#14 Kitaláltuk hangnemből, a szövegkörnyezetből, meg hogy melyikünkre néz. Ilyen, hogy együtt voltunk és egyikünket félrehívnak, nem nagyon volt. Ha valamit nagyon csak az egyikünknek akartak elmondani, akkor bejöttek a szobánkban és ott elmondták. Igazából ha ebben nősz fel, akkor simán ráérzel, hogy mikor mondanak valamit neked és mikor valamelyik tesódnak.
2022. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%

#14 nálunk (5.) is ugyanígy, mint a 16.-éknál. Van tesóm, de valahogy megtanultuk, mi kinek szól. Ha meg "csak" segíteni kellett a szülőknek, akkor olyasmi dumák hangzottak el, mint hogy VALAMELYIK mosogasson el, vagy igazán felmoshatna már valaki.

(És már hárman is vagyunk ilyen családból! 🙃)

2022. nov. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Mindkettőt használom.
2022. nov. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%

Anyát Anyának szólítom. Habolyannal beszélek róla , aki ismeri akkor azt mondom "Anya elment a boltba", ha olyannal aki nem ismeri van hogy úgy mondom Anyukám elment a boltba.


Apámmal nem beszélek 10 éve. Amíg egy házban laktunk akkor is igyekeztem kerülni, hogy hozzászóljak, ha mégis muszáj azt a név nélküli megszólítást alkalmaztam, amit fentebb is írnak.

Ha beszélni kell róla akkor azt a csúfnevet használom ahogy az emberek ismerik, pl.mit tudom én Kutya a gúnyneve, akkor úgy mondom, hogy "láttam Kutyát" és mindenki tudja kiről van szó.

2022. nov. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
"Öreg" és "Öreglány" vagy anya apa. Előbbit az idősebb tesók használták a 90-es évek óta, de sosem a tisztelet hiányaként.
2022. nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!