Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hol a határ az igénytelenségbe...

Hol a határ az igénytelenségben és mit lehet tenni, ha a szüleim nem hajlandóak megnevelni a 30 éves bátyámat?

Figyelt kérdés

17 évesen milyen lehetőségeim vannak?

Itt olyanokra gondolok, hogy:

- wc nincs lehúzva

- asztalon minden mocskos, pl. Pörkölt/ egyéb étel kiöntve és nem feltörölve

- a padlón is kenyérmorzsa, mocsok, zöldséghéj stb

- a kilincsek/lámpakapcsolók is zsírosaj/ételmaradékosak

-semmi sincs elmosva rendesen, pl kiveszek egy elvileg tiszta tányért a szekrényből, és húscafat van rászáradva


Igazából estig sorolhatnám a példákat.



Amióta az eszemet tudom, mindig takaritottam, és eddig az volt a természetes, hogy én takaritottam utána, mert így voltam nevelve.

Most jutottam el arra a szintre (tudom, elég későn), hogy megkérdőjelezzem, hogy amúgy miért én takaritom fel a bátyám mocskát? És ha én nem csinálom meg, akkor miért nem csinálja senki?

Ha anyámnak szólok, elintézi azzal, hogy ez már nem fog változni es ő nem akar veszekedni.

Volt, hogy hetekig nem csináltam semmit, csak magam után pakoltam össze. Akkor már annyira hányingerem lett a kosztól, hogy inkább megcsináltam, mert nem bírtam nézni.

A bátyámmal meg nem lehet beszélni, mert rám csapja az ajtót vagy rám támad.

Mit csináljak?

17/L


2022. nov. 20. 09:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Mentális betegsege van?
2022. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nincs, amiről tudnánk
2022. nov. 20. 09:31
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Apád is ilyen?
2022. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
15%
Majd elköltözöl és a saját háztartásodban olyan rend lesz amilyet szeretnél.
2022. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Lehet mentális betegség,vagy annak előjele.

Én pl nem szeretem megfogni a wc lehúzót,mert "kakis" kézzel mindenki hozzányúl.

De ha mindenben ilyen,akkor depresszió jó eséllyel.

2022. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

“ Apád is ilyen?”


Igen. Meg eleve minket úgy neveltek, hogy a férfiak nem végeznek házimunkat. Na de hol a határ az ilyen szintű igénytelenségben?

2022. nov. 20. 09:40
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Ezek szerint nincs határ. Amúgy ez nem ám csak nevelés, harminc évesen már tehetem az ellenkezőjét annak amire "neveltek". Gyűjtögess a külön életre. Anyud anyagiak miatt nem lép le veled?
2022. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
21%
Elmégy dolgozni és elköltözöl. Egy 30 éves nagy gyerek már nem fog megtanulni viselkedni. Takaríthatsz utána élete végéig. Ahogy öregszik, csak még igénytelenebb lesz.
2022. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
19%

Ha 0 éves kora óta minden meg van csinálva utána, akkor már valóban így marad.

Egyedül élne, az első x évben patkányok lepnék el a házát.

Nők általában nem tűrik a koszt, férfiak meg felépítésükből adódóan döglusták ilyenre.

De ha tetőt kell cserélni, vagy emésztőt kiásni...az elvileg működik.

2022. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

“ Anyud anyagiak miatt nem lép le veled?”


Nem, ő nem is akar lelépni. Néha morgolódik egy sort a rendetlenség miatt, és ennyi. De mostanság már mintha őt sem zavarná a dolog annyira.

Idegesít, mert úgy érzem ,velem van a baj, olyan mintha én gondolnám rosszul a dolgokat, mert ebben a családban mindenki más tök jól el van a koszban. Már gyakran a saját épelméjűségemet kérdőjelezem meg.

2022. nov. 20. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!