Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki 30 éves korára nem...

Ha valaki 30 éves korára nem tud elköltözni a szüleitől akkor életképtelennek számít?

Figyelt kérdés
2022. okt. 16. 10:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

attól függ, hogy mi van a háttérben...

nem feltétlenül életképtelen.

2022. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy az 1-es írja.


30 éves koromig otthon éltem, de úgy, hogy Ausztriában dolgoztam, összesen 3 hónapot voltam otthon 1 évben. Azt a pénzt amit albérletbe fizettem volna, inkább hazaadtam, akkor is mikor a maradék 9 hónapban nem voltam otthon. Takarítottam otthon, segítettem a szüleimnek (pl. boltba-haza hoztam/vittem őket, a kajálásomat magam oldottam meg.

Nem azért voltam otthon mert a 600 ezres fizetésemből nem tudtam volna 150-et kifizetni albérletre és nem is azért mert életképtelen voltam, hanem mert ez így mindenkinek jó megoldás volt, nekem is és nekik is. De nem tartottak el, élősködésről pedig pláne nem volt szó.


Szóval nem mindenki azért él otthon, mert életképtelen. Nem az a mércéje az életképességnek meg a felnőttségnek, hogy elköltözöl albérletbe, hónapról hónapra élsz, és elmondhatod hogy mekkora életképes vagy.

2022. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Én sem tudtam, nem is lett volna hova. Az albérlet rosszabb lett volna, mert ott meg a főbérlővel kellett volna együtt lakni. Akkoriban nem voltak kiadó lakások, csak szobák. Már több ilyen jellegű kérdés alatt felvázoltam az akkori helyzetet. Lakás csak kiutalásra, hitel csak építkezésre vagy kiutalt szövetkezeti vagy öröklakásra. Lakás/ház vásárlásához a teljes összegnek rendelkezésre kellett állnia.
2022. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Kólauborkával ***** válasza:
79%

Én 31 évesen a családi kecóban lakok. Nem gondolom, hogy élösködö lennék, sem eltartva nem érzem maga, az életképtelenség is messze áll tölem.

Nem gondolom, hogy ha elmennék albérletbe akárkinek az élete jobb lenne töle, bele értve az enyémet is.

2022. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%
4es, ha fizetsz az otthon lakásért(nem csak a kajád meg a rezsi részed9 akkor valóban nem vagy az.
2022. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Amilyen lakásárak vannak, és albérleti díjak, manapság nem egyszerű elköltözni.
2022. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%

Nézőpont kérdése

Nálam pl párkeresésnél kizáró ok. Nekem nem jön be, hogy míg mi bármit is csinálunk, mama meg papa a masik szobában hallgatózik.

2022. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen. Még ha egyetemre jár valaki, akkor is végez vele 25-26 éves korára legkésőbb.
2022. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

7


Ezzel nincs gond. Viszont kérdés, hogy te most egyedül albérletben élsz?

2022. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%
Nálam is kizáró lenne, mint a 7esnél. A mama süti a bundás kenyeret reggelire ha ott alszom? :-D
2022. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!