Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként és fiatal felnőttké...

Gyerekként és fiatal felnőttként szoktatok beszélgetni a szüleitekkel az érzéseitekről?

Figyelt kérdés

Mármint úgy mint a filmekben, hogy a szülő tanácsot ad hogyan kezeld az érzéseidet stb


Vhogy nálunk az ilyesmi teljesen elmaradt...ez a megszokott vagy inkább az, ha beszélgetnek arról h ki mit gondol, hogy érez stb?


2022. nov. 27. 22:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekként szégyenlős voltam, tele traumákkal, nem beszéltem soha róla, tiniként lázadoztam, arra sem válaszoltam, hogy mikor jövök haza.


17-18 évesen volt egy stresszes időszakom, akkor belevontam anyukámat az életembe, majd rájöttem, hogy bízhattam volna benne a kezdetektől fogva, most olyan jó anya-lánya viszonyunk van, mintha barátnők lennénk.

2022. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez attól is függ hogy maga a szülő hogy viszonyul/neveli a gyereket.


Én egészen 15-16 éves koromig nem mertem az érzésemiről beszélni otthon. Aztán lett egy párkapcsolatom és minden megváltozott. Elkezdtem nyitni e felé, és úgy nyitottak ők is.

2022. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem, sajnos velük nem lehetett beszélgetni. Folyton kigúnyoltak, elnyomtak, lelkileg terrorizáltak. Ha sírtam valami miatt, mert pl meghalt a cicánk akkor azt kaptam, hogy fejezzem be, mert mindjárt meg is vernek.
2022. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Titkolózok és folyamatosan hazudok nehogy bármi olyat tudjanak meg amit később felhasználhatnak ellenem.

Kiskoromban már azért is pofon járt ha elestem és könnybe lábadt a szemem.

Jó nagy pofonokat lekevertek mondván férfit faragnak belőlem mert szerintük érzelmeket csak a nők mutathatnak.

Ha elsírtam magam tovább vertek.


Végülis sikerült mert eddig egyik rokonom temetésén sem sírtam.

Valószínűleg övékén sem fogok.

2022. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

2-esnek igaza van, sokat számít ebben a kérdésben,hogy milyen szoros a viszony közöttetek, mennyire nyitottak az ilyenekre - sajnos nem minden szülő alkalmas erre.

Nekem jó a kapcsolatom anyukámmal, szinte legjobb barátnő viszonyban vagyunk.

2022. nov. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ovis koromban lehet volt ilyen, de azóta biztosan nem
2022. nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
sosem beszéltünk ilyen dolgokról
2022. nov. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát ez szomorú

Én 30 éves vagyok és bár -főleg szerintük- ők tökéletes szülők, de én -bár mindent megadtak- nem feltétlenül gondolom ezt így


Ha most megkérdezném tőlük, hogy mi is pontosan a munkám, 2 mondatot nem tudnának róla mondani (4 éve ugyanaz)


De abba, hogy hogyan éljem az életem mindenképp bele akarnak folyni és megmondani a tutit


Minden este beszélek édesanyámmal telefonon, bár nekem nem lenne rá igényem, viszont ha nem hívnám, akkor előjönne a mártírkodás, hogy én milyen rossz vagyok, mert nem vagyok rájuk kíváncsi és hogy soha semmit nem mondok nekik...persze ha elkezdem mesélni, hogy stresszes napom volt, már jön is a terelés, hogy ők aznap mennyit dolgoztak stb


Nem emlékszem rá, hogy valaha is leültünk volna beszélgetni egyet úgy bármiről és már nem is lenne rá igényem...csak érdekelt, hogy ez mennyire szokványos manapság

2022. nov. 27. 23:54
 9/19 anonim ***** válasza:
8%

Hetente egyszer beszélek velük telefonon.

Azt sem tudják melyik városban lakom.

Előtte gyártok pár történetet, hogy mit meséljek nekik és kamufüzetbe felírom a főbb pontokat.

Ez azért jó mert tudok miről lesni és ha visszakérdeznek olyanra amiről korábban szó volt vissza tudok lapozni, hogy mit is meséltem.

Már van egy egész doboznyi ezekből a füzetekből.

Mostanában elkezdtem több beszélgetésen átívelő szálakat gyártani.


Barátnőm szüleiről azt sem tudjuk, hogy élnek-e még.

Apukáját halottnak nyilvánították bár rendőrök engem nem győztek meg, hogy tényleg őt találták meg.

2022. nov. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nahát, ez nem semmi, sajnálom


Ehhez képest az én kapcsolatom a szüleimmel tökéletesnek tűnik, pedig közel sem az

2022. nov. 28. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!