Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelező lenne ellátnom,...

Kötelező lenne ellátnom, támogatnom az édesanyámat idős korában, úgy hogy tett velem jópár olyat, ami miatt inkább nem szeretném látni sem?

Figyelt kérdés

Sajnos az édesanyámmal nagyon rossz a kapcsolatunk, nem tervezett gyerek vagyok, ő pedig egyedülálló szülő, és bár apa mindig mellettem volt, leginkább akkor is anya nevelt, fizikailag minden szükséges dolgot megadott nekem, viszont érzelmileg teljesen elhanyagolt. Ha valami miatt sírtam kicsiként, akkor csak annyit mondott, hogy halkabban csináljam már, vagy fejezzem be, mert nem érdekli. Az egyszerű kéréseimet ( pl légyszíves ne turkálj a cuccaim között, ha lenne olyan, ami rám nézve káros, arról úgyis tudnál) teljesen figyelmen kívül hagyja, bezzeg ha ő mond valamit, akármennyire is nehéz teljesíteni, azonnal meg kell csinálnom. Rendszeresen érek el eredményeket versenyeken, de szerinte ez alap, soha egy dícséretet nem kaptam, és még reggelig folytathatnám.

A lényeg, hogy mihelyt saját lábra tudok állni, meg szeretném vele szakítani a kapcsolatot, legalább egy időre, hogy ha kevesebbet találkozik velem, akkor hátha az engem való szidás helyett normálisan beszélgetne velem. Ha ez sem jön össze, akkor végleg ki akarok lépni az életéből, mert nincsen szükségem olyan emberekre, akiktől szinte csak bántást kapok.



2022. dec. 1. 20:16
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
70%
Nem lenne kötelező. De ha már nem laksz vele, és kicsit távolabbról nézel rá kettőtok kapcsolatara, lehet hogy atertekeled majd.
2022. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2022. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2022. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
21%

Ha a szükséges feltételek adottak, akkor van egy olyan törvény, higy szülőtartás (PTK 2013 évi V törvény).

Ugyhogy igen, még az is lehet, higy el kell majd tartanod a szülődet.

2022. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
64%
4: sajnos nem. Erdemtelenne valt az anyja, mert mergezo es bantalmazo is egyben. No contact! Ez van...! Nem kell a mellebeszeles, nincs ertelme. ;-)
2022. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
12%
Nem kötelező, és tuti szentfazéknak fogsz nézni, DE: én embert még nem láttam megbánni azt, hogy valaki mellett ott volt, támogatta, legyen az családtag, távoli rokon, ismerős. Az elzárkózás megbánása viszont gyakori példa. Magadnak spórolsz egy sor pszichológust, ha nem anyád iránti érzelmeid, hanem a saját etikai kódexed, jóérzésed szerint cselekedsz. (Nyilván úgy érzed, támogatnod kell, különben fel sem merült volna, hogy ezt megkérdezd. Ha el tudnál zárkózni, nem itt kérdezősködnél, hanem már megtetted volna.)
2022. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Majd anyukád eladja a házát és keres magának egy öregek otthonát, ahol szakemberek foglalkoznak vele.
2022. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
27%
#7 Jaja, amerikai filmekben ez talán még reális opció. :D
2022. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
76%

Miért van az, hogy az összes gonosz, romlott lelkű, bántalmazó, szülőnek, de még embernek sem nagyon nevezhető egyént konzekvensen édesanyámnak szólítja a gyereke?

Mint ahogy ez a kérdező is?

Bocsásson meg a világ, de ha valaki így bánik velem, azt maximum olyan vulgáris szavakkal tudom illetni, amit tilt a gyakorikérdések szabályzata, hogy leírjam, de hogy édesanyám lenne az utolsó, ahogy nevezném, az 100%.

Kérdező: te miért hívod ezt az illetőt édesanyámnak?

2022. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
65%
#9 Azért, mert magyarul baromira nem hangozna természetesen a "biológiai anyám" megnevezés. Nincs jobb szavunk rá, c'est la vie.
2022. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!