Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnál ha a lányod...

Mit gondolnál ha a lányod egyszer eldönti külföldre megy, de Tokióba?

Figyelt kérdés

45 éves anyuka vagyok. A lányom 23N jelenleg velünk él és lett egy külföldi párja. Ez a férfi kint él és dolgozik japánban, kb.1 éve vannak együtt és kettesben olyan 5 hónapot töltöttek együtt, aztán a férfi ment vissza, azóta videochaten tartják a kapcsolatot. Be is mutatta nekünk élőben.

A gond a férjem, sajnos mindig leszólta és utálkozott akárkit hozott fel a lányom. Mivel ő külföldi, most épp emiatt utálja.


Nekem azt mondta a lányom hogy eltudták dönteni ennyi idő alatt hogy összeszeretnének költözni, ami azt jelenti hogy a lányom menne tokióba. Igazából annyiból aggaszt, hogy 1.nagyon messze van. 2.egyszerűen féltem őt. :( Mégis máshogy tekint erre az ember ha Európán belül van és szinte bármikor haza tud jönni. Egyébként ez lányom nagy álma volt kiskorától kezdve hogy egyszer majd kint él, ott házasodik meg, ott dolgozik majd. Csak azt nem gondoltam volna hogy tényleg lesz ilyen, ártatlan álmodozásnak gondoltam. De már régebb óta célozgatott hogy külföldre szeretne menni egyedül.

Folyékonyan beszél japánul, angolul, nyelvvizsgája is van, csomó japán ismerőse, barátja van. Mikor együtt mentünk nyaralni külföldre mindig bemutatott az ismerőseinek. Pl.idén görögországban voltunk és ott is voltak neki ismerősei. Szeret külföldiekkel barátkozni, én ebből a szempontból is féltem, mert sosem lehet tudni a mai világban kivel akad össze az ember.


A fizetése nagy részét mindig mondom rakja el magának, mert inkább megveszek mindent én amit tudok. Inkább gyűjtse mint költse el hülyeségekre. Szóval gyanítom van neki spórolt pénze. Attól tartok ha egyedül marad akkor mi lesz vele kint, hogy lesz munkája? Végzettsége van, meg a mostani párja anyagilag jól áll, de ha egyedül kell megállnia a helyét mert pl.szétmennek? Most nézegetett japán munkakereső oldalakat ami külföldieknek van fenntartva meg a munkavállalói vízumot. Engem ne kérdezzetek mi hogy van, a lányom jobban ért ezekhez.

Én azt javasoltam neki, hogy egyenlőre óvatosan, mert utána néztem, és ha jól értelmeztem, akkor 90 napot tud kint lenni vízum nélkül, azt mondtam neki ha bármi van legalább ez idő alatt haza tud jönni, meg munkát is tud találni ott kint.


A férjemről annyit, hogy semmiben nem támogatta sosem a lányt, akármilyen tervei voltak az életben. Igazából a féltésem miatt én sem, de sosem szóltam bele a párkapcsolataiba, csak azert szeretnénk a férjemmel ha inkább itthon maradna, nálunk. Jövő tavasszal menne ki, tudom addig bármi történhet, ez nyugtat is valamennyire.



2022. dec. 23. 23:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki elhúz már innen, a lányod tud japánul, komolyan azt hitted h itt marad?
2022. dec. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Abban igazatok van hogy itt tényleg nyomor van.:( Nem budapesen élünk, egy kisebb városban, de alig van munkalehetőség. Lányom volt hogy több mint 1 évig munkanélküli volt.:( Én se keresek sokat, nekem még csak semmi végzettségem sincs, takarító vagyok :(
2022. dec. 24. 00:41
 13/22 anonim válasza:
88%
Szerintem is teljesen jogosan félted! Megannyi veszély leselkedhet rá, amíg kiér a repülőtérre és fel nem száll a gépe. Onnantól kezdve viszont nincs miért aggódnod.
2022. dec. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%

Mellesleg tud japánul... ezt a képességét itthon a ti kis városotokban mire tudja kamatoztatni?!


Hogy kint mire, talán nem adják el. Lényeg, hogy legyen nála az útlevele, annyi pénze, hogy bármikor haza tudjon repülni, tudja a nagykövetség címét, ahol szükség esetén segítséget kérhet...


Hogy valóban jó-e a srác, nem tudhatjuk, az óvatosságot és körültekintést alapból bele kell nevelni a gyerekbe, meg hogy mit kell tenni, de ehhez bizalmi légkör kell, és nem mellesleg jó példa. Kicsit ezzel már elkéstetek, de jobb későn, mint soha.


A facebookon Bihari Vikinek vannak nagyon jó videói ebben a témában is.

2022. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Mennék vele
2022. dec. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%

Én eleve abban támogatnám hogy magyarországrol elköltözön bárhová ahol több lehetőség van ,több fizetés jobb élet .

Ha jól tud japánul akkor meg boldogulni is fog.

2022. dec. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

Magyarul a csajnak van egy tuskó apja, meg egy tuskó anyja, aki lazán apucival marad, miután az rendre beszól a gyereknek.


Akkor jobb, ha tőlem tudod, a lányotok menekül ebből az elcs.szett családból, és mivel ismeri a nyelvet, álma volt kimenni, talált végre egy utat.

Ne várd, hogy sűrűn keressen, mert nem fog.

2022. dec. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező ne fantáziálgass gazdag japán lovagról. Ezt biztos, hogy nem egy 45 éves nő írta!


Japán különben sem egy olyan ország, ahova külföldiek járnak dolgozni, mert a japán munkamorál teljesen más!

2022. dec. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
24%
Engem az érdekelne, hogy tanult meg itthon folyékonyan japánul? Van erre képzés vagy nyelviskola? Gondolom max a fővárosban, de azt írtad vidéken laktok
2022. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
4%
Azért ne nézzetek úgy Japánra, mintha az lenne az Ígéret Földje. Egy teljesen más világ, amihez egy Európai embernek bizony nem könnyű hozzászoknia. Pl. ott nincsenek hétvégék, mindennap dolgozni kell, nem véletlenül gyakori látvány, hogy az aktatáskájukat párnaként használó öltönyruhás polgárok alszanak parkokban a padokon.
2022. dec. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!