Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgező anyával mit kezdjek?

Mérgező anyával mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Nem tudom elkerülni mert rokon látogatni megyünk.

Olyanokba köt bele a másik háta mögött és magyarázza nekem, amikor elmegyünk valahova pl. étterembe, hogy ki milyen ruhát vesz fel: szerinte elnyűtt, szerintem nem (és megkérdeztem más családtagot, aki biztosan őszintén megmondaná, ha így lenne, és szerinte is rendben volt az öltözék).

Valamit mondok, hogy pl. ejj, szófogadatlan a gyerek(em), akkor utána napokig azon csodázik, csak rossz értelemben, mondjuk így: fuu, de rossz ez a gyerek, nincs valami (pszichés) baja?

Ha valamit ad egy alkalomra a gyereknek - akkor sokszor arra tereli, hogy azzal játsszon (szerencsére ő meg a szíve szerint választ), meg eltelik X idő és ha éppen olyannal játszik, amit tőle kapott rákérdez, hogy azt kitől kapta...

Most utazunk ugye, nem nála, hanem egy külön lakásban szállunk meg, de ágyneműt tőle viszünk/ vinnénk/ szoktunk átvinni... Erre most megkérdezi, higy viszünk-e magunkkal... Meg hogy ha ő ad, akkor azt vigyük el magunkkal, hogy ne neki (mosógéppel mos) kelljen kimosni) - 3 lepedő+takaró+kispárna...Már kezdem azt gondolni, hogy én gondolkodok rosszul ez utóbbival kapcsolatban. Ettől függetlenül nem vált ki bennem jó érzést és a páromban sem, ahogyan írtam, mérgezőnek gondolom. Persze mondom is neki, hogy rosszul esik, amiket mond, de olyan mintha nem értené és az egyik fülén be, a másikon ki....

Nem akarok vele összeveszni, vitatkozni, vagy megszakitani a kapcsolatot- ja, egyedül él és baromira sértődékeny, mindent szó szerint vesz - de magamat, magunkat is védeni szeretném.

Nem tudom mit kéne tennem...? A család többi tagja örül nekünk egyébként.


2023. jan. 3. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem - és ezt most halál jóindulatból mondom - keress meg egy szakembert és kezeltesd magad, mert nem vagy rendben idegileg!...lehet, hogy szellemileg sem, de utóbbin nem fognak tudni segíteni.
2023. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Elég mérgező vagy te 😂 Eredj a dolgodra 😂
2023. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Úristen, mi ez a zagyvaság?
2023. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Érti valaki, hogy mitől "mérgező" csóri mutter?
2023. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
4. En. Erosen villognak a red flagek. A mama kritizal, sertodekeny, ignoral, nem mukodik kozre. De ez csak a jeghegy csucsa, ilyenkor vannak mindig mas dolgok is a hatterben.
2023. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Inkább idegesítő, de ennyi alapján nem mondanám mérgezőnek. Ágyneműt meg tényleg vihetnétek! Nem akkora élmény szennyes ágyneműt mosni, teregetni, vasalni, pláne nem három emberre.
2023. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak ennyire lett volna mérgező az enyém, akkor összetenném a 2 kezem..
2023. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
7. nem relevans, hogy a te szuleid mennyire!!! voltak mergezok. Ugyanis, nincs olyan, hogy "kicsit' mergezo. >;-)
2023. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
8. Már hogy ne lenne. Nem csak fekete és fehér a világ. Valóban kellemetlen természete van a kérdező anyjának, de ez azért még nem a világ vége. A te szavaiddal élve csak kicsit mérgező :)
2023. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
Hulyesegeket miert kell terjeszteni? Nincs kicsit mergezo, de te is az vagy. >;-)
2023. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!