Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgező anyával mit kezdjek?

Mérgező anyával mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Nem tudom elkerülni mert rokon látogatni megyünk.

Olyanokba köt bele a másik háta mögött és magyarázza nekem, amikor elmegyünk valahova pl. étterembe, hogy ki milyen ruhát vesz fel: szerinte elnyűtt, szerintem nem (és megkérdeztem más családtagot, aki biztosan őszintén megmondaná, ha így lenne, és szerinte is rendben volt az öltözék).

Valamit mondok, hogy pl. ejj, szófogadatlan a gyerek(em), akkor utána napokig azon csodázik, csak rossz értelemben, mondjuk így: fuu, de rossz ez a gyerek, nincs valami (pszichés) baja?

Ha valamit ad egy alkalomra a gyereknek - akkor sokszor arra tereli, hogy azzal játsszon (szerencsére ő meg a szíve szerint választ), meg eltelik X idő és ha éppen olyannal játszik, amit tőle kapott rákérdez, hogy azt kitől kapta...

Most utazunk ugye, nem nála, hanem egy külön lakásban szállunk meg, de ágyneműt tőle viszünk/ vinnénk/ szoktunk átvinni... Erre most megkérdezi, higy viszünk-e magunkkal... Meg hogy ha ő ad, akkor azt vigyük el magunkkal, hogy ne neki (mosógéppel mos) kelljen kimosni) - 3 lepedő+takaró+kispárna...Már kezdem azt gondolni, hogy én gondolkodok rosszul ez utóbbival kapcsolatban. Ettől függetlenül nem vált ki bennem jó érzést és a páromban sem, ahogyan írtam, mérgezőnek gondolom. Persze mondom is neki, hogy rosszul esik, amiket mond, de olyan mintha nem értené és az egyik fülén be, a másikon ki....

Nem akarok vele összeveszni, vitatkozni, vagy megszakitani a kapcsolatot- ja, egyedül él és baromira sértődékeny, mindent szó szerint vesz - de magamat, magunkat is védeni szeretném.

Nem tudom mit kéne tennem...? A család többi tagja örül nekünk egyébként.


2023. jan. 3. 12:25
1 2
 11/18 Darius- ***** válasza:
71%

Nem, amugy a mérgezo az olyan, aki elmar toled masokat, sirogorcsokkel zsarol, lenéz, kiabal, lehetne sorolni hajnalig.

A tied szimplan birtokolni akar. Arrol nem irtal milyen mikor egyedul vagytok, lehet a parod a gond nala.

De moivel masokat kritizal ugy, hogy o megsértodik mindenen, nyomd a fejét a tukorhoz.

2023. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem vele van a gond.
2023. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. jan. 3. 15:22
 14/18 A kérdező kommentje:

5, igen, ezt elég jól látod, tényleg a jeghegy csúcsa, tudnék még mit mesélni...

6, ágyneműt fogunk vinni akkor. Mondjuk még jó hogy kocsival megyünk 250 km-t és nem vonattal.

2023. jan. 3. 15:31
 15/18 A kérdező kommentje:

11, több minden is volt és van, a lényeg a borzasztó negativitás. Amibe csak tud, beleköt, kritizál, szinte soha sincs egy jó szava, nem örül semminek.

Én alapvetően pozitív és vidám vagyok, értékelem a dolgokat, de néhány mondattal össze tudja törni a jó kedvemet. Lehet, hogy nem a "mérgező" a legjobb szó, lehet az energiavámpír kifejezés jobban lefedi amilyen.

2023. jan. 3. 16:09
 16/18 anonim ***** válasza:
31%
Nevelned kéne a kölyköt
2023. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Darius- ***** válasza:
70%

Kérdezo tudok azonosulni veled, az enyém is hasonlo tipus, sot még durvabb, nemcsak az fordul elo, mint nalad, hogy ki akakr sajatitani maganak és elmarni masokat. Elofordultak extra durva esetek is, peldaul mikor bezart a furdobe, mert el akartam vinni a lanyomat, aztan betortem az ajtot és kijottem, de elvette a kést és megszurta a labam. Nyilvan korhazi kezelés lett a vége. Rajtakaptam maskor, hogy leragasztotta a lanyom szajat (kisbaba) vagy feljelentette az exemet, miutan megsebesitette magat. Én mar 18 év utan rogton elkoltoztem apam lakasaba kulfoldre, nem hozza, mert o meghalt mar, de utana talalkoztam anyammal tobbszor is és kezdetben mutatta a valtozas jeleit, de kis ido utan megint mutatkoztak a pszichopatia jelei.

Ha rosszul érzed magad vele, ugy gondolod lehuz, hanyagold a vele valo talalkozast.

2023. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
16, Kölyköd neked van vagy lesz, de ilyen gyökérnek inkább ne legyen.
2023. jan. 6. 21:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!