Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináltatok volna a lány...

Mit csináltatok volna a lány helyében?

Figyelt kérdés

Adott egy szitu. Anyuka nem örült a látogatásnak, konkrétan a minek jöttetek ide fej, de mikor megszereltük az épp bedöglött mosógépet, már vejével mindjárt jòpofizott. Majd lányát elkezdte baszogatni, mikor merre hova mit csinál ( fura hangsúllyal ). A lány nyugodt hangnemben a következőt mondta:

" - Nem kellene kérdőre vonni,mikor mit csinálok.

- Miért, nem kérdezhetem?

- De igen, csak túl sokat kérdezel és nem biztos, hogy válaszolni akarok.

- Ne kekeckedjél velem! Mert nincs jó kedvem!" ( Fenyegető hangnemben. )


Majd a veje közbeszòlt, hogy elterelje a beszélgetést.


2023. jan. 10. 23:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Attól, hogy nyugodt a hangnem, süt a passzív agresszió.

Nem vagyok a helyében, de a nemrég óta kialakult és folyamatos fejlesztés alatt lévő személyiségemmel az ilyen kapcsolatot, ahol ez a fajta elfojtott, érzelemmentes kommunikáció van, már felszámoltam volna a picsába.

2023. jan. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 NTBS ***** válasza:
100%
Válaszoltam volna.
2023. jan. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Ahol így viselkednek/beszélnek egymással az emberek, ott felesleges tartani a kapcsolatot, mert tényleg csak szeretetlenség van. Én is pont ezért nem tartom anyámmal, sosem bírtuk egymást.


Az anyósommal viszont nagyon jóban vagyok, el sem tudom képzelni, hogy így szóljunk egymáshoz.

2023. jan. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%

Ki a közel 40 éves? Ha a lány, akkor már vénlány. 40 évesen nem lány.

Ha anyuka akkor elég c kategóriás szitu. Jó korán szült, hogy mar veje is van.


Amúgy meg nem kell oda menni, ha nem lát szívesen.

2023. jan. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem tartom a kapcsolatot toxic emberekkel, akik minden lépésemről tudni akarnak és kioktató hangsúlyban beszélnek velem. :) Bevált.
2023. jan. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég türhő anyád van. Én a lányomat úgy várom haza, mint egy hercegnőt. (Vejemnek is örülök mindig). Eszembe nem jutna beleállni, b@szogatni, igaz, mi magunk megoldjuk a férjemmel az ilyen "elromlott a mosógép" jellegű dolgokat, nem terheljük rá a fiatal-felnőtt lányomékra.
2023. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!