Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szoltok ahhoz az anyához,...

Mit szoltok ahhoz az anyához, aki nem engedi a gyerekének hogy koleszos legyen, önnálosodjon?

Figyelt kérdés

Van egy épp most felvételiző uncsihugom, aki szeretne tovább tanulni egy olyan iskolába, ami az otthonától jóval messzebb van, ezért be akar iratkozni a suli kollégiumába, de az anyja ezt nem támogatja.

Tegyük fel, hogy az unokahugomat fel veszik ebbe az adott suliba jövőre, de az anya nem viszi el a gyereket sem a szóbelire, sem a koleszba.


Mesélte mai nap az anyja nekem, hogy semmiképp nem fogja el engedni a "kölykét" ilyen messzire, és azt gondolja, hogy ha nem írja alá a sulis papírokat amik a beiratkozáshoz kellenek, és szóbelizni, akkor sikeresen "megvédte" a gyereket. Szerintem ez nem normális, és nagyon lehangolt volt a gyerek, azt gondolja igy biztos nem lehet koleszos.


Úgy tudom, hogy kell szülöi aláírás a beiratkozáshoz, bár én nem voltam kolis sosem.


Tehát végül is, ha fel is veszik, akkor sem járhat oda? Komolyan az anyján múlik az egész? Elkeserítő számomra a dolog, mindennap bombáz üzenetekkel hogy mi lesz igy vele, ez az álom sulija.


Van viszont egy háttér dolog, hogy van egy fiúja, akitől tiltja az anyja, mert hogy felnőtt ez a fiú és ott lakik az iskola melletti városban. Van egy gyanúm hogy az anya ezért félti ennyire a "kolesztól".



2023. jan. 11. 22:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
7%

A nagy gyerek elmegy egyedül a felvételire, nem kell elvinni.

Koleszba jelentkezés papírt beadja.

2023. jan. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 jpeacefuler ***** válasza:
93%
Az "uncsihugodnak" nem az álomiskola lebeg a szeme előtt, hanem a kandúr-bandi. Az az ő legnagyobb baja. Az anyja sem tök hülye.
2023. jan. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj már, de ha egy szülő nem engedi a 14 éves koleszba, az nem az önállósodás tiltása. 14 évesen még nem is kell ennyire önállósodni.


És nem, ha a szülő nem írja alá a papírokat és nem viszi el a kollégiumba, termédzetesen nem járhat oda, ezt hogy gondolod, mikor egy kiskorúról van szó?


Egyébként meg volt màr ugyanez a kérdés pár napja felrakva, nem tudom, hogy Te a kiscsaj vagy a pedo pasija vagy-e, de fogjátok fel, hogy egy 14 éves lakhatásáról (teljesen jogosan), a szülő dönt.

2023. jan. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
84%
Te vagy a kislány barátja, igaz?
2023. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
92%

Magyarul egy 19-20 éves csávóval kavarnál és anyukád nem engedi, hogy a tanulás helyett ott lebzselj nála, meg dgasd magad.


Helyes, én sem tenném, kislány vagy még, csak nem fogod fel (és nem kell az E/3, nyugodtan írhatod egyes szám egyben is ;) )

2023. jan. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
93%
25-ös, szerintem ő a gyerek :)
2023. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
16%
Emberek, a hastagekből nem tűnt fel, hogy FIÚRÓL van szó, nem lányról?
2023. jan. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
94%
28, Nem vetted észre, hogy azt mondja uncsihug?
2023. jan. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
92%

Ha 14 éves, és van egy "felnőtt pasija", hát, én se engedném az fix.

Most azt hiszi a kiscsaj, hogy csak az az egy pasi létezik a világon. Igen ritka, hogy egy felnőtt pasi egy jóval fiatalabb lányt komolyan vesz, sőt... egy 14 éves még GYEREK. Ahogy a legtöbb 18-22 éves is, hiába felnőttek jogilag. A felnőttség ugyanis nem az életkortól függ. Igen, kell a szülői beleegyezés.

2023. jan. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
75%
Értem akkor jelentsétek a kérdést ha már volt fent és másnak adja ki magát.
2023. jan. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!