Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarnak elengedni sehova?...

Nem akarnak elengedni sehova? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég komplikált a helyzetem. Először is leszögezném, hogy 17 éves lány vagyok. 4,4-es az átlagom a gimnáziumban. Nem dohányzom, nem iszom alkoholt és nem drogozom. Egy viszonylag kisebb városban lakom. Igazából apukámmal lenne a problémám. Az első, hogy van egy “szabálya”, hogy nem lehet barátom 18 éves koromig és ameddig el nem végeztem a gimnáziumot. (ez még 1,5 év). Hogy őszinte legyek, van barátom, persze ezt titkolom előle és anyukám elől is. Általában barátoméknál vagyunk, így nem igazán tud kiderülni sem, ilyenkor azt mondom itthon, hogy a legjobb barátnőmnél vagyok. Hetente ez maximum 2 alkalmat jelent és ezek ilyen 4 órás dolgok. Mostanában apukám elkezdett problémázni azon, hogy én sose vagyok itthon. Így konkrétan sehova nem vagyok elengedve. Szerintetek? Normális ez egyáltalán? kérlek adjatok valami tanácsot.

2023. jan. 21. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Tipikus példája, amikor a gyerek titkolózik, mert a szülő nem akar engedni.

Sokat nem tudsz tenni. Az én szüleim sosem voltak ilyenek. Nem is értem ezt, hogy miért nem lehet megbeszélni a dolgokat. Lehetnének kicsit engedékenyebbek veled.

2023. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

"konkrétan sehova nem vagyok elengedve"

De megoldod magadnak.

Mi a problémád?

2023. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

18 éves korodig valahogy kibekkeled. Kollégium esetleg?

Aztán terápiában feldolgozható, hogy nem szeretnek a szüleid, csak birtokolnak, kontrollmániásak.

2023. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
11:50 Igen, eddig megoldottam. Viszont jelenleg úgy néz ki nem mehetek sehova, TÉNYLEG sehova. Így hogyan oldjam meg?
2023. jan. 21. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Engem se engedtek sehová, de én mentem és kész. Nem kéredzkettem sehová, suli után egyből mentem ahová akartam, mert ha hazamentem volna előtte, már biztosan nem engedtek volna el. Úgyhogy mentem, telefont nem vettem fel, kinyomtam, sms-ben közöltem velük, hogy itt és itt vagyok, ekkor jövök haza. Nem tudtak mit tenni. Nekem is ugyanez volt, sőt még a nagyszüleim is támogatták anyámékat abban, hogy ne engedjék hogy fiúzzak, szórakozzak, úgy éljek mint egy igazi tini... Aztán megszokták.
2023. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Heti 2 alkalom este 8-ig pl igenis sok iskolaidőben. Másrész nyilvánvaló, hogy rájöttek, hogy valamit titkolsz/pasizol stb.
2023. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Uszítsd rájuk az osztályfőnöködet és a rokonaidat! Ez abnormális! Hazugságban nem lehet élni, kiderül.
2023. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Nincs igazuk, de ez rajtad sajnos nem segít. Alapvetően két lehetőség van: vagy kibírod őket valahogy, ameddig gimibe jársz, vagy nyílt konfliktust vállalsz velük, mint az 5. válaszoló, és gyakorlatilag szabadságharcot vívsz. A személyiségedtől és a szüleid habitusától függ, hogy melyik a jobb (pontosabban kevésbé rossz) alternatíva.
2023. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon lehet mást, minthogy egyszerűen elmész, és kész. Van egy határ, ameddig van értelme észérvekkel hatni.


Ha begőzöl, elkezdi játszani még jobban a kemény apát, valószínűleg rájön, hogy túllépett egy határt. De a gond, hogy eddig hazudtál, adtad alá ezzel a lovat, mert azt hitte, hogy a módszere működik, most így nehezebb lesz ebből kizökkenteni.

2023. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%
Pint a titkolózás mutatja, hogy jogosan nem bíznak benned.
2023. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!