Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ők ajánlották fel, hogy...

Ők ajánlották fel, hogy segítenek anyagilag, most pedig ki akarnak dobni, mert undorítónak tartják a munkahelyem. Hogyan lehet ezt a konfliktust rendezni?

Figyelt kérdés

Szóval... Amikor végeztem az egyetemen, a szüleim maguktól mondták, hogy nyugodtan lakjak velük és spóroljak, mert ők nem gazdagok, nem tudnak nelem lakást venni, de azt meg tudják tenni, hogy csak a kajapénzbe kérnek tőlem egy kis összeget minden hónapban, de a fennmaradó összeg az enyém, így lesz előbb-utóbb pénzem lakáshitel önerőre.

Ez még oké is lenne, csak mostanság folyamatosan konfliktusok vannak, amelyek el is mérgesedtek.

Tudni kell, hogy én angolul és franciául beszélek, és a francia miatt kaptam egy eléggé jól fizető pozíciót már pályakezdőként. Viszont, a csapat, amiben dolgozom, főleg feketékből és arabokból áll, mivel Magyarországon még az is gond, hogy angolul rendesen tudó magyart találjanak, nemhogy olyat, aki franciául ÉS angolul is tud. Ezek a kollégáim pedig mind valami francia ex-gyarmatról származnak, vagy ott születtek, vagy az egyik szülőjük oda valósi.


A szüleim szerint teljesen elzüllöttem, mert 15 évesen olyanokat mondtam, hogy még egy légtérben se szeretnék lenni mindenféle fejletlen bevándorlóval, stb. De azóta én ezt kinőttem. Ők úgy fogalmaznak, hogy elzüllöttem, az egyetem és a multi, ahol dolgozom, kimosták az agyam, és átadták nekem a "libsi álszentkedést". Szerintük épeszű magyar ember nem tudna kollégaként tisztelni ilyet, és legalább azt kellene látniuk, hogy még ha el is viselem őket, mert jó a fizetés, legalább itthon helyén kezelem a témát, de nem. A kollágáimat férgeknek, gorilláknak, bűnözőknek nevezik.

Tegnap már úgy elmérgesedett a vita, hogy mondtam én is pár sértő dolgot, és egyből fenyegettek, hogy nemcsak minden anyagi támogatást elvesznek tőlem, hanem mehetek is ahová akarok.

Mindezt azért, mert tisztelem a kollégáimat.



2023. febr. 12. 11:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Még mennyi idő az önerő, hogy összejöjjön? Addig ne állj bele a vitába. Mindenre, amit felhoznak, csak annyit mondj, hogy a kollégáid, ez a munkád, nem szeretnél erről beszélni. Ha összejön az önerő, akármilyen kicsi lakásra, dobbants. Jobb hitelt fizetni, mint albérletet. Igazat adok neked, de vannak emberek, akiknek nem lehet érvekkel megváltoztatni a gondolkozását, hiába mész bele 100x a vitába, neki ezek a gondolatok nem értelmi, hanem érzelmi alapon vannak. És most függsz tőlük. Persze nagyon szép gondolat, hogy önérzetesen hagyd őket a fra.ncba,de ha alb~rlezet fizetsz, kB soha nem fog összejönni az önerő. Szóval, ha a spórolásnak van belátható vége, pl fél év, egy év, esetleg másfél év, kitűrném valahogy a helyedben.
2023. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
82%
Napi kamu és még uncsi is
2023. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismét egy jó nagy kamu.
2023. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
48%

Elköltözöl, problem solved.


De persze könnyebb panaszkodni.

2023. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél haza egy párductestű csokicsajt, és jó hangosan szexelj vele.
2023. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is azt mondták, hogy nyugodtan maradjak otthon egyetem után és gyűjtsek önerőt a lakásra. Ja. Ahogy lediplomáztam, kidobtak. Annak örültem, hogy azt megvárták, hogy egyáltalán munkát találjak (2 héten belül sikerült). Persze aztán letagadták, hogy olyat mondtak volna, hogy nyugodtan maradjak otthon önerőre gyűjteni. Azóta mondták már, hogy költözzek haza, de valahogy nem volt bizalmam hozzá. Szerintem menj inkább albérletbe. A pénzt megkeresed rá, az önerőt pedig lehet, hogy hosszabb idő alatt, de meg tudod spórolni. Vagy ha nem sok hiányzik, akkor kérj kölcsön barátoktól vagy valakitől, amit a hitel fizetése mellől nekik is szépen visszaadsz. A szüleidtől ne, mert különben az is zsarolási alap lesz.
2023. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen, ilyenek a magyarok.


Anyagias, szánalmas , még az ételt is felszámolják a gyereküknek.

istenem az égben!

2023. aug. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez magyar sajátosság-e, de az én családomban így volt. Azóta is elvagyok az albérletemmel, nyugalomban.
márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!