Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya-fia kapcsolat megromlàsa-...

Anya-fia kapcsolat megromlàsa-eltàvolodàsàval kapcsolatban tippek ?

Figyelt kérdés
Fiam 15éves"pszihológushoz kezdem hozdani.Ami zavar és nem tudodm az okàt kövezhettek,de nem tudok beszélgetni együtt lenni (belső)feszültség mentesen a gyerekemmel,és rajta is érzem.Màs is érez ìgy imàdom de kikészìt és nemtudom a jó irànyba hogyan tereljem ,hogyan "vàltoztassam "a régire vagy tudjunk lazulni egymàs közelébe.Előre is köszönöm.

2023. febr. 20. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De mi a bajod vele, mit nehéz elviselni benne?
2023. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzik mellőle az apa.
2023. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
15 éves. Én anno ebben a korban azt is nehezményeztem, hogy apám levegőt vesz, pedig alapvetően szerettem. Kemény évek a kamaszkor.
2023. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem neki kell pszichológus.

Miért hiszitek azt, hogy jó munkát végeztetek, anyukák? És ha van egy kis gond, akkor majd a pszichológushoz küldöd, aki megszereli a gyereket, és készen, már jól visszakapod? Vagy mi a terv? Az a gyerek látott egy családi dinamikát. Vastagon benne vagy. Minimum együtt kellene menned vele. Nagyon dühös vagyok az ilyen szülőkre és egyben mérhetetlen szomorúságot érzek.

2023. febr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A szóközökre ügyelhetnél ;)
2023. febr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 15 éves kamaszfiúnál teljesen normális, ha zárkózottá válik, hiszen épp átalakulóban van a teste, lelke, a felnőtté válás küszöbén tele van hormonális változásokkal, saját magával is küzd, legszívesebben kitenne magára egy táblát, "átmenetileg ZÁRVA!". Hibás elképzelés, hogy vissza szeretnéd változtatni a régire, hiszen az a normális, ha új alapokra épül a kapcsolatotok, mivel már nem kisgyerek-anya viszonyotok van.

A pszichológus ezt nem magyarázta el Neked?

(egy anya 2 felnőtt fiúval)

2023. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel a felfogással MINDEN kamaszt pszichológushoz kellene cipelni!

Éld túl a kamaszkorát és ne ültesd el benne, hogy mentálisan beteg és ezért pszichológusra szorul, mert ezzel rengeteget ártasz neki!

2023. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár év helyrejön.
2023. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Pszichológus ártani nem fog. Mindemellett egy ennyi idős kamaszgyerek roppant idegesítő és nagyon bicskanyitogató a viselkedése, szülőhöz való hozzáállása. Gondolom mert én is irritálom őt, azért. Nagyon nehéz időszak. Én is csak remélem, 1-2 év és elmúlik.
2023. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!Pszihológus véleményem szerint nem àrt.Olyan dolog történt,amit nem kellett volna àtélnie.(nem àltalam )Közöttünk nagyon erős kötődés volt,persze tudom a kamaszkorban nyìlik a szàjuk ,feszegetik a hatàrokat ahogyan ő is,viszont nekem nem ez a gondom hanem hogy feszülve beszélek vele,(nem mindìg )de ezt nem értem miért van ìgy ,és benne is szerintem .Mert szeret ezt mondja,azt is tudja hogy én is őt beszéltük hogy csak egymàsnak vagyunk.Pszihológusnak ezt említettem,de választ nem igazàn kaptam.
2023. febr. 21. 21:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!