Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hová küldjem el apámat,...

Hová küldjem el apámat, milyen programot szerezzek neki, hogy menjen el legalább egy 2 órát itthonról, mert lassan megörülök, hogy a nyakamon van?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar ,hogy apukám nagyon sokat van itthon, most szabin is van ráadásul. Mindig jön utánam a lakásba, mindenbe beleszól. Haza érek a suliból vagy a melós héten a melóból idegesen és fáradtan, akkor is jön utánam és hülyeségeket beszél hozzám, hogy nem lesz belőlem senki, állandóan azt mondja hogy tanuljak, pedig nem vagyok rossz tanuló amugy. 4-es vagyok.

Akármit csinálok mindig jön és nem hagy egyedül egy kicsit, annyira idegesítő, hogy ebbe örülök bele már lassan!

Régebben mindig járt haverokkal minden felé, most meg itthon van mindig és nincs egy nyugodt percem sem!



2023. febr. 28. 07:09
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Régebben mindig vidám és boldog voltam mikor délutánokat tölthettem itthon egyedül, vagy mentem egyedül csavarogni, csomo mindent vásároltam is ilyenkor régebben, senki nem szólt bele abba, hogy mit csinálok.
2023. febr. 28. 07:12
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Menj el te otthonról, ott a könyvtár tanulj ott
2023. febr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%
Ugyan engedtessék már meg neki hogy a saját lakásában lehessen, b+. Menj el te, ha ennyire zavar.
2023. febr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Örülj neki, hogy nem jár kocsmázni

Neked meg 4-es átlaggal még van mit javítani

2023. febr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Néha egy film közösen?

Vagy elő egy pakli kártya?

Vagy csak pár perces mesélés hogy mi volt a haverokkal?

Lehet jól esne neki és meglátná a normális énedet is. Ja meg közben Te is az övét.

2023. febr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

A saját lakásában! nincs jogod megtiltani, hogy azt tegyen, amit szeretne.

Szép is lenne, ha a gyerekem dirigálna, mit tehetek, mit nem.


Mondom ezt úgy, hogy igen, tudom, milyen amikor valaki otthon van és sokat beszél, mert két kisebb testvérrel éltem együtt.

2023. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, próbáld vele megértetni, hogy neked minden nap szükséged van olyan időszakra, amikor csak egyedül lehetsz, mert akkor tudsz regenerálódni, pihenni, feltöltődni. Próbáld neki elmagyarázni, hogy ez nem ellene szól, ez egy természetes dolog, mindenki vágyhat egy kis csendre, magányra. Akár azzal is érvelhetsz, hogy régebben ő is eljárkált haverokkal, most meg szívesebben van otthon, kérdezz rá, mi változott meg nála?
2023. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Ha a kérdező apja olyan, mint az enyém volt, akkor semmit nem lehet tenni, csak minél kevesebbet a közelében lenni. Ő nem egyszerűen csak sokat beszélt, hanem jött utánam, és belekötött mindenbe. Képes volt a legsemlegesebb, legártatlanabb témából is kihozni, hogy én mekkora sz.r vagyok, bezzeg ő micsoda nagyszerű ember. Amikor pedig összezördülés lett mindebből, mindenkinek elpanaszolta, hogy vele "hogyan bánnak". Ezzel a játszmával csak azokat tisztelte meg, akik helyzetüknél fogva nem tudták faképnél hagyni, kifelé teljesen más embernek mutatta magát. Én is megpróbáltam azt a stratégiát, amit valaki javasolt, hogy "adj neki figyelmet és minőségi időt", hátha ezt akarta kicsikarni ilyen szerencsétlen módon, de csak rosszabb lett. Aztán kamaszként eldöntöttem, hogy ennyi volt, vége, én soha többé nem engedem senkinek, hogy így bánjon velem, és nem mindenki méltó rá, hogy érzelmileg elérhető legyek számára. Megtanultam, hogyan kell egy beszélgetést maximum fél mondatban lezárni, és határokat húzni. Az elején nehéz volt, most már könnyebben megy.

Kérdező, azt nem írhatod elő senkinek, hogy a saját otthonában ne legyen annyit, de te kerülheted a társaságát, ha ilyen. Tudom, hogy sz.r. Nagy valószínűséggel akkor lesz csak végleges megoldás, ha már nem laktok együtt.

2023. febr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

A hetes egy megkeseredett incel, aki a kutyának sem kell, azért ilyen rosszindulatú...

A te meglátásod szerint minden gyerek parazita, mert a szülei tartják el.

Gondolom, te születésed óta dolgozol, téged nem tartottak el a szüleid sosem...

2023. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne kirakni akard, elvégre az otthona. Mondd azt neki, hogy suli, meló után fáradt vagy, kell neked egy kis egyedüllét, hogy pihenhess, aztán húzódj be a szobádba. Ha bejárkál, mondd el újra, hogy most nincs energiád állandóan beszélni stb, pihenni akarsz, hagyjon kicsit békén.
2023. febr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!