Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza volt anyukámnak és...

Igaza volt anyukámnak és sokat költöttem a pulcsira?

Figyelt kérdés

Szüleimmel élek és a zsebpénzemből vettem egy Adidas pulcsit, mert ezenkívül csak 1 van, ami hordható állapotú, de az is több éves. Van egy itthoni pulcsim is, de azt nem számolom be, mert nagyon ki van bolyhosodva, szóval sehova nem tudom felvenni. Tehát volt összesen 1 pulcsim, amit tudtam hordani suliba, meg most ez az Adidas, amit tegnap vettem. Ezt szerintem fontos volt veletek tudatni, mert nem a századik pulcsimat vettem meg tök random. Most pedig rátérnék a lényegre: egy leárazáson szereztem be, és így került 18 ezer ft-ba, 28 ezer helyett. Szerintem összességében ez egy korrekt ár egy kapucnis pulcsiért, főleg hogy nem egy noname kínairól beszélünk. Anyukám ma megtalálta a blokkot a szobámban és eléggé kiakadt, hogy ennyi pénzt "elvertem" a zsebpénzemből, amit tőlük, valamint a nagyszüleimtől kapok (mamáéktól csak szülinapra és ünnepekre). Anyum szerint lehetett volna 5-10 ezerért is pulcsit venni, de hiába magyaráztam neki, hogy azok valószínűleg hamarabb tönkre is mennek, meg se hallotta az érveim.

Most tényleg én csináltam rosszat és túl sok pénzt költöttem erre? Mit gondoltok, igaza volt anyumnak?

17L



2023. márc. 7. 18:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%
A saját pénzedet úgy költöd el, ahogy akarod. Fontos, hogy megtanulj saját döntéseket hozni, ugyanis a felnőttkor küszöbén állsz, lassan eljön az ideje, hogy leválj anyádról, ne az ő utasításait tartsd meg. Ha ezt kamaszkorban nem tanulod meg, nem leszel életképes felnőtt. Örülj a szerzeményednek, viseld egészséggel!
2023. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%

Az általad leírtakból arra következtetek, hogy édesanyád megfontoltabb a kiadások tekintetében, mely azt gondolom nem probléma, illetve azt is el kell fogadd, hogy mindenkinek mások a lehetőségei, illetve a prioritások, valószínűleg neki más.


Ugyanakkor, a korosztályod sajnos nagyon érzékeny a külsőségekre, így természetes, hogy Te is szeretnél szépen öltözködni, adni magadra. A Te pénzedet pedig úgy osztod be és arra költöd, amire szeretnéd.

2023. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, én havi 740 bruttóból is simán elmegyek a használtruha üzletbe, és ott veszem meg amit lehet. De ez inkább egy mentalitás, én ezt szoktam meg, kisgyerekként sokat nélkülöztünk, így nekem ez a komfortos. De aztán én is "elcseszem" a pénzem mindenfélére, amiért az én anyukám ugyanúgy nem értene :D

Lehet, hogy sokkal jobban megbecsülöd azt a pulóvert, mintha az enyém lenne, és kétszer tovább hordod. Ha neked örömöt ad hát használd, és vigyázz rá. ez a legfontosabb :) Az írásodból az jön át, hogy megbecsülöd a cuccaid ami fontosabb, minthogy pár ezret spórolj rajta.

2023. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
98%
Neked egy szép pulcsi többet ér, mint anyukádnak. Ő lehet a virágaira vigyáz, tápoldatot, akármit vesz, azt meg szólnád meg fordított helyzetben. Szóval ha vigyázol rá, akkor szerintem teljesen oké dolog volt megvenni.
2023. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
74%
Anyádnak igaza van: azért akinek egyetlen pulóvere van, annak ezen az áron ez luxus, másrészt sokkal értelmesebb lett volna ebből a pénzből két-három pulóvert venni már, ha ennyire alig van ruhád.
2023. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is sok érte, DRK-s pulcsim volt 10 ezer leárazva és igy se merem megmondani a sz.rrágóbb ismerősöknek. Amit tehetsz hogy legközelebb elzárod a blokkot valami olyan helyre ahol nem fér más hozzá.
2023. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%

Kinek mi a sok... Enis 20 000 ft felett veszek altalaban ruhakat de en dolgozom, sokat, tanultam is sokat hogy ioyen munkam legyen.


Ha jol olvasom 2 pulcsid van?! Az semmi. Akkor gondolom nincs sok penzetek. Mi lett volna ha egy draga pulcsi helyett veszel 3 normal arut es tobb pulcsid lenne

2023. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
20%
Hat sajna ennyik a jo cuccok.
2023. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
89%
Én is drágállom, de a múltkor a régen hatezres pulcsit is 10 körül vettem a céundában. Cserébe 10 évig fogom hordani, csak egyben nagy kiadásnak tűnik. Cipőt vásárolni rosszabb nekem, mint a foghúzás. Amúgy meg mondd meg anyukádnak, hogy a te zsebpénzed, ha nem költhetnéd, amire akarod, miért nem kamatoztatja egy számlán, amit 18 éves korodban kapsz meg. És tedd hozzá, hogy még mindig jobb, mintha elittad-szívtad volna azt a 18 ezret.
2023. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak egy pulcsid van, akkor igen, sok egyre ennyit kiadni, mert hármat is vehettél volna belőle.


Ami a leárazásokat illeti: azzal szeretnek svindlizni az üzletek. Nem egyszer láttam, hogy rányomták az árura hogy akciós, félárú, közben meg- mivel sokat járok arra , pontosan tudom hogy az "akciós" cucc egy fillérrel se volt kevesebb annál mint eredetileg volt. Nem árt ésszel figyelni az ilyen dolgokat, mert az emberek nagyobb része ugrik az akciós dolgokra, és utána sem néz máshol mennyi, vagy valóban akciós-e az az akciós. Ránéztem neked olnine egy nagyobb üzletre: akció nélkül sok adidas 13000-16000 közötti árú. van pár 21000-24000 között, de nem annyi mint amennyiről állítólag leengedték nálatok.

2023. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!