Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy jó apa-fia kapcsolat?

Milyen egy jó apa-fia kapcsolat?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok.

Tavaly érettségiztem, most pedig szakmát tanulok.

Apám kiskorom óta folyamatosan dolgozik, csak a pénzt adta, foglalkozni sosem foglalkozott velem.

Néha-néha bevitt a plázába és ennyi.

Nincs semmilyen közös témánk, tehát a kommunikáció kuka.

Anyukámmal voltam mindig, így vele sokkal jobb a kapcsolatom.

Vele bármiről tudok beszélni, apummal pedig semmiről.

Sajna eléggé elkényeztettek, de rájöttem arra, hogy igazából csak apum, mert a velem töltött időt a pénzzel próbálta “kitölteni”. Szóval igazából hiába a pénz.

Anyum sose csinálta ezt, amit ő.

Egyebkent anyum háztartásbeli, apumnak pedig egy vállalkozása van.

Van olyan pl. amikor együtt elmegyünk pl a boltba, na ott a kocsiban pl mind a ketten kussban vagyunk.

Nem látom rajta, hogy próbálna nyitni, de oszinte leszek, én próbáltam, de bele is faradtam, szóval én zarkozok előle.

Tudom, hogy nem szép dolog, amit írok, de egyszerűen megutáltam.

Pl. Egy helyiségben nem is tudok vele meglenni.

És nem is érzek semmilyen apa-fia kapcsolatot.

Inkább olyan nekem, mint egy távoli ismerős.

Pedig egy házban lakunk, és mindennap látjuk egymást.

Egyebkent a napi kommunikacionk az, hogy

- voltál suliba? Én valaszolok, h igen.

- Kell-e valamire pénz? Én pedig inkább azt valaszolom, h nem. Inkább valahogy osszegyujtom, ha szükségem van rá.

- Illetve még az utolsó kérdése, h megyek-e holnap suliba?

Ennyi az egész kommunikáció.

Egyebkent van egy 12 éves húgom, aki igazából 25 lenne.

Piercingje van, sokan tényleg azt hiszik, h idősebb, mint én.

Trágár módon beszél mindenkivel, de az apja mindent raenged, és mindet megvesz neki.

iPhone 13-as telefonja van.

Sminkeli magát, szoszerint k*rvasan öltözködik.

Anyum hiába szól neki, leugassa szoszerint.

Igazából most azon vagyok, hogy nyáron keresek valami munkát, mert már tényleg nem bírom.

A pénz nem megoldás, magamba pedig kárt nem szeretnék tenni.

Ja és nagyon büszke a lányára az apja, hogy ő már hatodikos, nekem pedig erettsegimnel ( 4-es atlagra), illetve jogsinal annyit nem mondott, hogy gratulalok.

Nyilván rosszul esik, de lehet ez miatt gyűlöltem meg nagyon.

De szerintem észreveszi, mert nem beszélek hozza egyáltalán, nyilván ez nem szép dolog, de nem csak nekem kellett volna probalkozom.

Előre is köszönöm a segitokesz válaszokat.


2023. márc. 9. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Fogadd el, iylen tipus, nem fog már megváltozni ha eddig nem tette.
2023. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Egy jó apa-fia kapcsolat általában kölcsönös tiszteleten, bizalomon és szereteten alapul. Az apa szerepe az, hogy segítsen a fiának a fejlődésében, és támogassa őt a céljainak elérésében. Ez magában foglalhatja a tanácsadást, élettapasztalatok átadását.


Fontos, hogy az apa és a fia között legyen olyan kommunikáció, ami nyitott és őszinte. Az ilyen kommunikáció lehetővé teszi, hogy a fia kifejezhesse az érzéseit és gondolatait, és segítséget kérjen, ha szüksége van rá. Az apa pedig megfelelően reagálhat a fia problémáira, és tanácsokat adhat neki.


Sajnos azt látom, hogy a kapcsolatod az apáddal nem tűnik ideálisnak. Az, hogy apád csak pénzzel próbálja kitölteni az időt, és nem foglalkozik veled, vagy nincsenek közös témáitok, nem ideális helyzet. Az sem jó, hogy úgy érzed, nem tudsz őszinte kommunikációt folytatni vele, és egy távoli ismerősnek érzed.


Ugyanakkor fontos megértened, hogy minden embernek mások az igényei, és az apád talán csak azt gondolta, hogy a pénz adása elegendő támogatás lesz számodra. Az sem biztos, hogy ő maga tudja, hogyan kellene egy jó apa-fia kapcsolatot fenntartani.


Ha szeretnéd javítani a kapcsolatot az apáddal, akkor érdemes lehet elkezdeni a kommunikációt. Próbálj meg nyitott lenni és beszélni vele olyan dolgokról, amik érdekelnek, és ne csak a pénzről legyen szó. Lehet, hogy nem lesz könnyű, de az az első lépés, hogy megpróbáljátok jobban megérteni egymást.


Ugyanakkor, ha úgy érzed, hogy ez nem működik, akkor is fontos, hogy legyenek olyan pozitív kapcsolataid, akikkel könnyen tudsz beszélgetni, akikkel közös érdeklődési köröd van, és akik támogatnak. Ha a húgod viselkedése nagyon zavaró neked, akkor is lehet érdemes lenne beszélgetni az apáddal erről, és próbáljátok meg megoldani a problémát közösen.

2023. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáddal jó a kapcsolatod.

Vele kibeszèlted ezt a fájdalmadat?

Sokat segítene, ha megtennéd és átbeszélnétek a dolgokat.

Apukádat nincs miért utáld, egyedül teremti meg egy 4 tagú család jólétét, ez rengeteg energiát kíván.

Lehet csak belefásult a sok robotba.

Hidd el szeret a maga módján, csak érzi, hogy távol vagy tőle lelkileg, minden gondot egyedül kell megoldjon.

Ami nekem furcsa, hogy anyukád miért nem beszélt apáddal erről, meg hogyan engedhette 12 éves lányát ennyire elszabadulni, amikor Ő van veletek. Kezdesz felnőtt férfi lenni, inkább próbáld meg összetartani a családot, segíts nekik. Szervezz néha 1-1 közös családi programot, csak egy sima kirándulást

Vagy egy este 1 kártyaparti, sok nevetéssel. Nagyon fontos a csalad minden tagja, remélem még időben rájöttök. Szorítok nektek :)

2023. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

"Egyebkent van egy 12 éves húgom, aki igazából 25 lenne.


Piercingje van, sokan tényleg azt hiszik, h idősebb, mint én." Eddig volt hihető a sztori...

2023. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszát, nagyon jól esett! :)
2023. márc. 9. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!