Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lesz a gyerektartás ha...

Hogyan lesz a gyerektartás ha az apa kint dolgozik külföldön?

Figyelt kérdés
Mikor még terhes voltam elhagyott a gyerek apja, azóta kint van németbe dolgozni. Indítani akarom a pert hogy legalább fizessen ha már megcsinálta a gyereket, ilyen esetben hogy zajlik ez az egész? Illetve érdekelne mennyi pénzre számíthatok, ilyenkor mi alapján szabnak meg összeget? Nem akar csak minimálisat fizetni, ezért akarok hivatalos utakra térni, mert idegesít hogy ő akar mindent eldönteni mi hogy jó.
2023. márc. 12. 22:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Elsősorban az a kérdés egyáltalán hivatalosan van-e kinn vagy a szokásos 4 órára bejelentve és megy zsebbe?
2023. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
ez jó kérdés, sajnos nem jó a viszonyunk kicsit sem így semmit sem tudok
2023. márc. 12. 22:18
 3/34 anonim ***** válasza:
59%

Nálam ugyanez a szituáció

Nem jött el a tárgyalásra,de a bíró igyis meg ítélte az általam kért gyerektartást. Illetve minden úgy lett ahogy én kértem

Az nem számít h külföldön dolgozik,nem a fizetése alapján ítélnek gyerektartast,hanem a gyermek szükségletei alapján.

Ha barmi kérdésed van írj ,szívesen válaszolok

2023. márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Német fizetésből ugyanúgy letiltják az összeget. De csak azért, mert mondjuk 500-at keres, nem fog a bíró 200-at megítélni nektek.
2023. márc. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!

#4 az a szomoru hogy en nem egyszer hoztam fel barmilyen nehez dontes… o tiltakozott legjobban, aztan most itt tartunk…

2023. márc. 13. 05:58
 6/34 NTBS ***** válasza:
82%
Ugyanúgy. Ami jár az jár.
2023. márc. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

Ha gyerektartást akarsz akkor muszáj rendezni a viszonyotokat, sokminden rajta múlik a jog elég béna.


Hat hónapra visszamenőleg követelhető csak, ha ezalatt felmutatja, hogy nem volt hivatalos munkaviszonya akkor már vissza is dobta a labdát.


Mi marad a kezedben?

Eltiltod a gyerektől?

Na az aztán a fegyver...


Remélem a jövőben rendeződik a viszonyotok, és ez csak átmeneti állapot...

2023. márc. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem rendeződne, akkor kell egy normális pasi aki vállalja a gyerekét, aztán az ő nevéről meg le kell vetetni jogi úton, aztán pá-pá!
2023. márc. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

"Mikor még terhes voltam elhagyott a gyerek apja"


Akkor hivatalosan nincs is a nevén a gyerek?

Milyen pert akarsz akkor inditani?

Nagyon nem vagy képbe ezekszerint...

Ha ez az egész igaz akkor csúnyán átvert.


A nagy perinditást pedig apasági vizsgálatnak kellene megelőznie..


Ha ez a mostani tényállás akkor hivatalosan a gyerekednek nincsen apja. Ahhoz kellene az ő elismerő nyilatkozata...


Egyáltalán látta a gyereket valóságban valamikor is?

2023. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%
Apasagi nyilatkozat van? Ha nincs, akkor az első lépés apasagi pert indítani. Ha a kiszemelt az apa, és erről még van a jogerős bírósági végzés, akkor lehet gyermekelhelyezesi pert indítani tartasdij kérelemmel. Azt nem árt észben tartani, hogy apukanak jogai is lesznek, pl elvinni magával a gyereket.
2023. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!