Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Stroke után , félig bénult...

Stroke után , félig bénult anyukámat két gyerek mellett ápolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, muszáj kiírnom magamból mert belül annyira feszít, fáj, mardos. ..


10 hónapos csodálatos ikrek anyukája vagyok.


Az én kapcsolatom anyukámmal nagyon szoros . Amire gondolsz , azt szorozd meg minimum 3mal.

Tehát NAGYON- Nagyon.

Szinte végig egyedül nevelt , apa sokszor elhagyott minket.....

Jelenleg újra együtt vannak, én időközben elkoltoztem otthonról a picikkel és a párommal , aki egyébként csak hétvégén van itthon velünk.


4 napja anyának Stroke-ja volt. A bal keze egyáltalán nem mozog , a lába épphogy. A kórházban teljesen tönkre teszik , hiaba akar, nem engedik felkelni. Pelenkát tettek rá , szegény kénytelen bele pisilni , fel van húzva az ágyrács, nem tud felkelni. Én délutánonként megyek hozzá (csak akkor van látogatási idő ) olyankor segítek neki fel kelni , megfürdetem , wcre viszem stb ..

És én ebbe bele pusztulok . Egyszerűen gyászol a lelkem . Lehet hogy már nem lesz sokáig köztünk.. néha zavart , de egyébként tisztába van mindennel ... Ezek mellett egy csomó betegsége van.


Beszéltem egy jós ismerőssel, azt mondja 2 hét maximum 2 hónapja van vissza.

A lelkem legmélyen tudom , hogy talán jobb lenne neki, hiszen apám nem tudná úgy gondozni. Nekem meg a két picikémet is néznem kell . Annyira nehez ez a helyzet .

Tudom hogy egyszer megkell élni az elvesztését, de annyira fáj hogy elmondani nem tudom .

Van valaki esetleg aki neadj isten hasonló helyzetben van, és tud pár biztató , vigasztaló szót írni ? Köszönöm szépen előre is


2023. márc. 28. 00:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén? Hagyd az iylen jósokat stb, a pénzed elszedik, cserébe félrevezetnek, és olyasmit mondanak ami igazából totál szerencsejáték és megalapozatlan szint.
2023. márc. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A nagy Levin ***** válasza:
98%
Nem írtad, anyukád hány éves, és milyen egyéb bajai vannak, de tekints pozitívan a jövőbe, ne egy jósra hallgass. A stroke után is van normális élet sok esetben.
2023. márc. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!

Ez egy nehéz helyzet. A jósnak semmiképpen ne higgy, hiszen bármi amit mond 50-50%, vagy igaz, vagy nem. A stroke után is lehet teljes életet élni, ott a nagypapám, 3 stroke után jön-megy (külföldön él) havonta ide oda repül, fél szemére megvakult, de tökéletesen boldog. Öreg már. Hozd ki a kórházból anyukádat minél hamarabb.

2023. márc. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Aha... Az anyósom barátnője 92 éves. Az elmúlt pár évben 3 stroke-ja volt, mindemellett szívbeteg. Hát innen nézve anyadnak se 2 hónapja vagy két hete van hátra.


A kórházi apolokat meg lehet érteni, csak picit kell gondolkodni: anyádat nem tudják folyamatosan kisergetni, egyedül meg nem mehet, teljesen érthető, hogy neme engedik felkelni.

Amúgy csodálatos anyad lehet, nem kicsit tarsfuggo, ha huszon-harminc éve képes apaddal újra és újra osszejonni

2023. márc. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

Haza vinni nem opció? Kiadják már a kórházból? Ha valóban olyan szoros a kapcsolat akkor magadhoz veszed és ápolod, igen a gyerekek mellett. Igen nagyon kemény lesz.

Ha valóban az elképzeltn3x-osan szereted akkor hazaviszed amint lehet.

Ez a nyers igazság a többi csak rizsa.

2023. márc. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
70%
6ossal egyetértek.
2023. márc. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 NTBS ***** válasza:
84%
Szerintem lehet. Sőt valójában akkor lennél nyugodt, ha ezt tennéd. Sok erőt kívánok neked hozzá.
2023. márc. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Apósomnak kb. 1 éve volt strokeja, és köszöni szépen, jól van.

De ismerősi körben is van pár olyan ember, akinek volt, és mindenki él..

A jósnő egyenesen hülyeség volt, mert ha véletlenül bele is trafál abba, hogy édesanyád 2 hónapon belül távozik, te ezzel a tudattal csak saját magadat hergeled..

Ápolónőként meg az anyukádat ápolók viselkedéséhez csak annyit tudok fűzni, hogy sajnos anyukádon kívül még rengeteg beteget kell ellátniuk, és ha mindenkit ki kéne kísérni wcre, akkor semmi mást nem csinálnának, csak oda-vissza ingáznának a betegekkel a wc és az ágyak között.

Megértem azt is, hogy nincs kapacitásod két kisgyerek mellett gondozni anyukádat, de ha hazaviszitek, akkor esetleg tudsz fogadni mellé otthoni ápolót, akinek viszont tényleg csak annyi a dolga, hogy anyukád szükségleteit kielégítse..

2023. márc. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
92%
A gyógyulási folyamat hosszú lesz,de teljesen fel is épülhet.Nem a világvége az még,csak új élete kezdődik,és neked is.Segítsd őt.
2023. márc. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Apád miért is nem tudná gondozni?
2023. márc. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!