Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két gyerek között ekkora...

Két gyerek között ekkora kivételezés szerintetek nem felháborító?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy végülis ez nem az én dolgom és, ha a páromat nem zavarja én se szóljak bele, de szerintetek kinek van igaza?

A vőlegényem ikergyerek, egy fiú testvére van. Amikor a szüleik váltak ő az apjával, a tesója pedig az anyjával élt tovább. Már elég nagyok voltak 16-17 évesek, ők döntöttek így, hogy egyik szülő se maradjon egyedül + a lesz apósom albérletbe kényszerült és a párom segítette anyagilag diákmunkával. A tesója meg az anyja pedig egy kisebb lakásba költözött.

A lesz anyósom külföldön dolgozik jelenleg, anyagilag abszolút nem segít minket, se karácsony, se szülinap, se semmikor nem ad ajándékot, fel sem köszönt minket pedig jó a viszonyunk.A párom ikertesvére se kap tőle úgy tudom soha semmit, viszont az anyja lakásában élnek a barátnőjével, semmit sem kell fizetniük érte, csak összesen 20 ezer Ft-ot. Ennyiből még a rezsi se jön ki, de csak ennyit kér tőlük az anyja.Ők simán tudnak gyűjtögetni, nyaralgatni, bármit megtudnak venni, mert pluszban még mindketten dolgoznak is.

Mi albérletben élünk, esküvőt és kisbabát szeretnénk, de anyagilag nem engedhetjük meg és még tanulok is.

Nem hatalmas kivételezés ez, hogy az egyik testvér jó formán ingyen kapott egy lakást a másik meg albérletben nyomorog évek óta? Ja, és két szobás a lakás, de nem akarunk velük élni.Az lenne a járható út, ha az anyja azt mondaná, hogy eddig segítette őket, most segít rajtunk is, vagy legalább anyagilag támogatna, hisz őket is támogatja.

Lehet ebből úgy jön le, hogy valami aranyásó lányka vagyok, de szósincs róla.4 éve a párom mellett vagyok jóban-rosszban és egyszerűen csak sajnálom, hogy az anyja így kivételezik a testvérével.



2017. ápr. 25. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

"lesz anyós ,lesz após"????


"Az lenne a járható út, ha az anyja azt mondaná, hogy eddig segítette őket, most segít rajtunk is, vagy legalább anyagilag támogatna" - szép lenne, de Mo-on azért ez nem így működik, hogy a leendő pár vagyonát a szülőknek kell megteremteni. Hány évesek vagytok, hogy anyagilag még támogatni kell benneteket? Mert ha felnőttek, akkor a szülőknek semmi kötelességük nincs már.

Egyébként tényleg egyformán kellene bánni a két gyerekkel, de nem csak az anyagiak terén.

2017. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Felháborító vagy sem, mit tudsz ez ellen tenni? Semmit. Én is voltam ilyen helyzetben, amikor megismerkedtem a párommal. Amikor a páromnak volt születésnapja, akkor anyuja elintézte egy facebook üzenettel. Amikor a testvérének volt szülinapja, akkor torta, buli, minden volt.

Amíg még mindketten iskolába jártak, az anyuja főzött az iskolából jövő testvérének, de neki nem.


Nem szép dolog ilyet csinálni, de te sem tudhatod, hogy miért viselkedik így. Lehet van oka rá. Éljétek a saját életeteket és ne törődjetek másokkal.

2017. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne kivetelezes? Az a gyerek eddig is az anyjával élt, nyilván nem dobja ki. A párod max az apjatol várhatna hasonló segítséget

Amúgy az esküvő nem kerül semmibe, simán meg lehet oldani.

2017. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem várhattok semmilyen támogatást, te meg végképp nem. Adhatnak ha akarnak de mivel felnőtt emberek vagytok nem kötelező. Úgy érzem hogy irigy vagy. Ne másra fogd a saját nyomorotokat. Munka mellett dolgozol? Vagy tanulsz és élősködsz a srácon?
2017. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

És mi a helyzet a te szüleiddel? Nekik nem kellene ugyanúgy segíteni? Ne várjál már el egy idegentől ilyesmit, amíg a saját szüleid nem kerülnek szóba.


Egyébként meg: felnőttként max. ajándék van, elvárás nem lehet!

2017. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy az anya haragszik, amiért a másik gyerek az apjával való együttélést választotta, vagy számos egyéb oka lehet annak, hogy ilyen lett a viszony. Az anyával felnőtt gyerek mit kapott az apjától?

Nem akarok itt szemétkedni, de ha a te párod lenne a jobb helyzetben felnőtt gyerek, akkor most valószínűleg nem írnál ki kérdést, hogy ugye milyen igazságtalan, hogy szegény sógorod és sógornőd milyen rossz helyzetben vannak hozzátok képest.

2017. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az a felháborító, hogy méricskéled, hogy a párod szülei kinek mit adnak. Ezt még neki se szabadna, neked meg végképp semmi közöd hozzá.
2017. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen tényleg van, hogy a szülők elosztják egymás közt a gyerekeket? Azt hittem, csak a Két Lottiban van így...
2017. ápr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felháborító. Sosem kivételeznék a gyerekeim közül. Tudatosan figyelek, hogy ne érezhesse egyik sem háttérben magát, mind érzelmileg, mind anyagilag.

Nem is értem milyen anya az ilyen? Hol vannak az érzelmei? Vagy valami robot?

Ráadásul ikrek, dupla szeretet a szívben.

Már ahol ugye...☹ Undorító!

2018. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!