Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miben nyilvánul meg ha egy...

Miben nyilvánul meg ha egy fiú apja nem volt jelen az életében?

Figyelt kérdés

A páromról lenne szó. Ő 22 éves lesz, én év végén 24. A kapcsolatunk rendben van, megértjük és szeretjük egymást.


Igazából az érdekelne, miben tud megnyilvánulni az, hogy az apja sosem volt jelen az életében amikor kicsi volt? Mostanában már otthon dolgozik, de őt eléggé elhanyagolta. Most az unokákon kompenzál, velük játszik is.


Nem látom azt hogy meglenne közöttük az apa-fia kapcsolat ami számomra szomorú. Nekem sem volt jelen az apám, sőt, még ennyire sem, viszont én tudom magamról hogy viszonyulok a dolgokhoz. Ezért lettem talpraesettebb, stb.



Amit rajta vettem észre, ha úgy alakul a dolog könnyen hibáztat másokat, de van hogy sokszor magát. Nincs önbizalma és nagyon nehezen nyílik meg nekem. Mostanában már annyira nem is beszélünk ilyenekről, de ezt a történetet is a legjobb barátja mesélte tegnap.



Szerintetek? :(



#apa #szülő #gyerekkor #Apafiakapcsolat
2023. ápr. 4. 08:26
 1/7 anonim válasza:
21%

Sajnálom, hogy mindketten átéltétek ezt a hiányt. Apasebnek hívják, lehet sokat olvasni róla. Illetve Orvos-Tóth Noéminek van podcastja és könyve is a témáról, illetve Császár-Nagy Noémi is ír róla.

Nagyon jó, hogy foglalkozol a témával és felismerted, hogy ez tényező lehet. Elsősorban magadat tudod "gyógyítani". Terápia javasolt, minél korábban kezded, annál minőségibb életet tudsz élni később. Viszont őt nem tudod "gyógyítani", esetleg megtámogatni. Nyilván ha nem beszél róla, akkor fájó dolog. Neki kell megérni arra, hogy elinduljon az úton és átírja a sorskönyvet.

Identitás-probléma, önértékelési probléma, bizalmatlanság, saját képességeiben vetett hit hiánya, és a sor nagyon hosszú lehet, sőt egyéni "tünetei" is lehetnek.

Gyógyulást!

2023. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bízom benne hogy esetlegesen mint pár, tudok neki bármiben is segíteni.


Az ajánlott irodalmat megtekintem.


Köszönöm szépen. :)

2023. ápr. 4. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez volt a helyzet a férjemmel, két éves korában el váltak a szülei,és elég távolra is kerültek tőle a testvérével.

A férjemre gyakorolt negatív hatásai ennek szerintem,az hogy nem lett gyakorlatias a tipikus férfi dolgokban,fúrás faragás szerelés, eléggé az édesanyja szoknyájához volt nőve sokáig.De szerintem pont emiatt,

iszonyú jó apa lett.Nincs olyan nap,hogy ne puszilná meg lefekvés előtt

a srácokat,pedig a nagy már 17 múlt.Mindent meg tesz értük,

ők az elsők neki mindig,mindenben.

Én mindkét szülői oldalról sérültem.Sokkal jobban mint a férjem.

Én pont olyan vagyok mint a férjed.Önbizalomhiány,mások gyakori

hibáztatása,aztán saját magamé..

Sajnos nekem még mindig tart ez az állapot,hiába élek külön tőlük,

nem hagynak békén minket.és ők az unokáikat magasról lecarják.

Mivel még csak 22 éves,fog még változni sokat,remélhetőleg

pozitív irányba.Legyél ebben partner,támogasd őt.

Ennél többet nem tudsz tenni.

2023. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. Nagyon sajnálom! :(

Kívánok nektek is mielőbbi gyógyulást :)



Talán egy picit én is, bár nálunk a helyzet ilyen szinten komplikált mivel anyukám hordta a nadrágot így 2 ember helyett állt helyet és volt hogy rattan csattantak a dolgok. Hamar ideges lett, folyamatosan fáradt, stb. Ennek is iszom a levét, de én őt nem hibáztatom.



Azt veszem észre, amikor a báttya gyerekeivel vagy az unokaöccsével foglalkozik, az nagyon szívből jövő és nagyon törődő. :)


Foglalkozik, játszik velük. Aranyos hozzájuk.

2023. ápr. 4. 09:09
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

"Miben nyilvánul meg ha egy fiú apja nem volt jelen az életében?"

Leginkább annyit von magával, hogy nem igazán hozol magaddal képet arról, milyen is egy férfi mint apa és mint férj. Más forrásokból alakítod ki, eleinte több benned a bizonytalanság, illetve több dolgot tanulsz anyádtól. Ennél több konkrétumot szerintem felesleges belemagyarázni, minden ember más, minden család más, mindenre találni rengeteg példát és ellenpéldát is.

Írták előttem, hogy így nem tudta kitől eltanulni a klasszikus férfias dolgokat - hát az én családomban például eleve nem sok férfi ért alap szintnél komolyabban a szereléshez (alap szinten viszont a nők is értenek). Vagy a nehéz megnyílás dolog, ami átlagban inkább férfiakra jellemző, és így esélyesen apukádra is, és pont talán inkább akkor veszed át nagyobb eséllyel, ha része az életednek, hisz nap mint nap azt látod, hogy egy férfi a magánéletben is elfojtja az érzéseit.

Szóval összességében nem éri meg túlkombinálni.

2023. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben a gyerek sem fogja jol betölteni az apa szerepet jó példa nélkül.
2023. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. Fentebb írtam, hogy jól bánik a kicsikkel, ezzel például nem lenne gond. Sok a kisgyerek a családban, a báttya is rendes apa, 3 fiúk van. :)
2023. ápr. 4. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!