Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal, ha...

Mit csináljak anyámmal, ha csak ezen kattog?

Figyelt kérdés

Anya 50éves. Kb 25éve otthon van, nincs munkahelye. Varr, kreatívkodik, abból van némi pénze. Van 2 kisebb tesóm, rájuk kapja a családit, illetve apa meghalt, igy nyugdíjat valahogy utána.

Így max 150ezer a havi bevétele.


Nevelőapámmal él, akinek sok pénze van.


Külön kasszán vannak. Anya utalja a rezsit, és az övéből megy a napi bevásárlás. Nevelőapám havi 1x bevásárol, a gyerekek költségeit fizeti és ezen felül 1ft-ot se ad anyának.


Már itt nem értek velük egyet, de az ő dolguk.


Anya folyton spórol, hogy kijöjjön hónap végéig.


Nekem van 2 gyerekem már (30 vagyok), eddig gyeden voltam, ami annyira nem volt rossz, most visszamentem dolgozni, mégjobb a helyzetem. Férjem sem keres rosszul, szóval amit akarunk megvehetünk magunknak.


Anya ezt tudja is.


Ahányszor beszélünk, minden alkalommal elmondja, hogy mennyire jó nekem, ő milyen szegény. Komolyan, sokszor azt érzem, hogy elvárná adjak.

Eszébe nincs elmenni dolgozni.


Amúgy nincs rossz kapcsolatunk, de már kezdek besokallni abból, hogy neki minden alkalommal fel kell hoznia az anyagiakat, és kb sajnáltatnia magát, mert ő nem teheti meg pl, hogy gondol egyet és vegyen bármit.


Próbáltam szépen célozni rá. Próbaltam kerek perec rákérdezni, hogy ezt most miért kell?!

Mindig csak a sajnálatra lyukadunk ki.

Ezért nem akarok nem beszélni vele, de a hócipőm tele a témával. Ti mit tennétek?


2023. ápr. 14. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Miért kell tartani a kapcsolatot?
2023. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Mond meg neki, hogy akkor menjen dolgozni, ha pénz kell neki. Nektek se a fán nő.
2023. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Aki akar, talál munkát. Nem mondom, hogy elsőre a legkényelmesebb vagy a legjobban fizető állást sikerül elcsípni, de akkor is bevétel lenne. Anyukád nem akar és ha azt érzed, hogy tőled várna valamit, annak valószínűleg van alapja. Aki tudna dolgozni, de nem akar, azt szerintem nem kell pénzelni. Ha önhibáján kívül szorulna rá, az más tészta, de nem erről van szó.

Ne vedd lelkiismereti problémánaky inkabb zárd le a beszélgetést vagy találkozót, amikor belekezd a sirámokba.

2023. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Mikor már villanyt sem tudja befizetni akkor ekresni fog megfelelő munkát.
2023. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is, ha semmi nem indokolja, hogy ne dolgozzon akkor ez csak sajnáltatás, esetleg irigykedés részéről. Bár nem értem, hogyha egy pár miért vannak külön kasszán, és miért nem segítik relatíve egymást ez sem a legegészségesebb párkapcsolatra utal ez fix. Részemről azt tenném, hogy elmondanám neki kerek perec, hogy menjen el dolgozni, ha szeretne több pénzt keresni lefoglalná magát, új embereket ismerne meg, új barátokat szerezne, és még a pénzgondja is megoldódna, bár elég szomorú hogy ilyen idősen ezt magától nem látja be.
2023. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Biztos a palija anyagias de azt azért illene ha már élettársak hogy ne érezze rosszul magát a párja az anyagiak miatt.


Lehet depressziós és ezért nem megy dolgozni vagy mert a párja nem engedi.


Te is adhatnál kölcsön egy keveset hogy jöjjön meg a kedve.

2023. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon meg lehet szokni a htb létet. Sajnáltatja magát, de magát jobban akkor, amikor arra gondol, hogy időre dolgozni kell menni, nem gondolhatja úgy bármikor, hogy akkor ma otthon marad, el kell viselni a főnököt, ki kell jönni a munkatársakkal. Lehet, hogy tart attól is, hogy képtelen lenne beleszokni az új helyzetbe. Talán érdemes lenne bíztatni, az önbizalmát erősíteni.
2023. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
47%
Szerintem keress neki munkát.
2023. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én keressek neki munkát?! 🤣


Igazából dolgozni sem akar.

Mikor kikapcsolták majdnem a villanyt, kért nevelőapámtól. Kapott volna KÖLCSÖN. Én így nem tudnék élni... végül én fizettem be nekik. Nem fogok állandóan pénzt dugdozni a zsebébe.


Egyébként nincs bajom vele, bírom meg minden. A gyerekeimre is sokszor figyel, nagy segítség. Csak már a falramászok ettől a témától.

2023. ápr. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!