Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy él boldog, nyugodt...

Hogy él boldog, nyugodt életet az a felnőtt, akitől a szülei olyanokat vártak el, amit nem tudott teljesíteni és ezért ő a legnagyobb csalódás nekik? Ha már külön él.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 19. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Ma már a legtöbb ember úgy éli az életét, hogy van benne valamilyen megfelelési kényszer. Most azt hagyjuk, hogy mi miatt, kik felé, de kb lehetetlen elkerülni.

Sokan nem véletlenül kérnek (szerencsére már nem ciki) szakembertől segítséget, ők azok, akiknek egy része sikeresen elhagyja ezt.

Aztán valószínűleg vannak azok is, akik emiatt súlyos önbizalom hiányban szenvednek egész életük során, sosem békélnek meg magukkal, sosem érzik elégnek, amit elértek.

Túl sok kimenetele lehet egy ilyen dolognak szvsz. Biztos van ahol megromlik a szülő-gyerek kapcsolat, van ahol képtelen leválni a gyerek, mert úgy érzi, hogy egyedül nem tud boldogulni stb stb stb…

2023. ápr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Én alapban nyugodt ember vagyok mert soha nem élnék mások elvárásai szerint, kivéve, ha a saját emberi normáim is azok lennének.


Persze nagyon nem mindegy, hogy mik voltak az elvárások!

Ha a "Tanulj kisfiam!", vagy az "Élj becsülettel!" az elvárások és ezeket nem tudtad teljesíteni, az gáz, de elsősorban magadnak ártottál vele.

2023. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Pszichológushoz jártam 2 éven át, aztán már külföldön élek, dolgozom.


A szüleim? Kit érdekelnek - őket is csak az eredményeim érdekelték, ÉN nem és ha nem voltam "szerintük elég jó", akkor ment a lehúzás és beszólogatás.


Évi 1-2x hazamegyek, néha írok nekik - semmi személyeset -, és probléma letudva.

Amikor hazamegyek, akkor pedig az első személyeskedésnél felállok és ott hagyom őket.

2023. ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy egy egészséges ember felfogja azt, hogy nem kell mások elvárásai szerint élnie, nem kell másoknak megfelelnie, a saját életét kell élnie és nem azt, amit mások rá akarnának kényszeríteni. Akkor se, ha azok a mások éppen a szülei. A jó szülőkről is le kell válni, ez az élet rendje, az ilyen szar szülőkről ez még könnyebb.
2023. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy felnő, és elengedi. Akár egyedül, akár pszichológusi segítséggel, ugyanis mást nem tehet.
2023. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk rájön hogy az a fontos hogy magának megfeleljen.
2023. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, rájön, hogy nevetségesen buta embereknek is lehet gyerekük.
2023. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Hát úgy él boldog, nyugodt életet, hogy FELNŐTT. Felnőtté válás része az, hogy mondjuk nem anyád elvárásai határozzák meg az értékedet, a többség kamaszkorban átmegy ezen a folyamaton.
2023. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Az én szüleimnek nem voltak extra elvárásaik, én mégis csalódást okoztam. Sajnos nagyon későn nőtt be a fejem lágya, ostobaságokat csináltam, nem tanultam, csavarogtam, rossz társaságba kerültem. Mindezekről ők nem tehettek, de mellettem álltak, és kihúztak a bajból, nem is egyszer. Örökké hálás leszek nekik érte.

N

2023. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Pszichológushoz megy, feldolgozza a traumáit, fejben rendbe teszi a kapcsolatát a szüleivel legalább a saját oldaláról, megbocsát nekik a hülyeségeikért, aztán boldog életet élhet.
2023. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!