Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így az anyám...

Miért viselkedik így az anyám unoka terén?

Figyelt kérdés

Biztos bennem is van hiba és van amit nem úgy kellett volna lereagálnom a dolgot ahogy,de a történet a következő bocs ha hosszú lesz:


Mióta megszületett a kislányom már az első pillanatban jöttek a jótanácsok, "Úristen hogy tartod a fejét, miért hagyod sírni, miért nem hagyod sírni, miért nem mész állandóan sétálni vele, miért így eteted". Viszont ez csak párszor volt így az elején, na de utána...

Az első doktornői látogatásnál már ecsetelte anyukám dokinak(mivel házhoz jött az orvos) hogy szerinte depressziós vagyok ki kéne vizsgálni (jelzem, nem az voltam, csak pár héttel a szülés után naaaaagyon fáradt voltam így császár után, ergo neki ez depresszió volt).

Az első nyaralás anyukámmal pokoli volt(van egy nyaralója és mindig ott töltöttem vele vagy egy hetet vagy egy hétvégét nyaranként gyerek korom óta, most azért voltam ott egy hetet mert addig férjem kifestette a lakás falait) a nyár alatt semmi nem volt jó amit csináltam ahogy etettem stb. Ugyanez a férjemnél mikor lejött értünk viszont nem volt, sőt ő tökéletesen csinálta(pedig szó szerint ugyanúgy etetett mint én stb) és persze addigra már én is pokróccá váltam a folytonos tanácsok miatt, szóval én sem kezeltem jól a helyzetet. Meg ment a panaszkodás hogy idehoztunk a nyaralójába babaágyat stb és nem kell mindent megváltoztatni csak azért mert babám lett(közben meg mindent a gyerek feneke alá tett és imádta őt).

Azóta kiderült, hogy tejfehérje allergiája van a gyereknek és bár anyám elfogadja,de folyton azzal jön várjuk ki az eredményeket én képzelem be stb(mindezt ételintolarencia teszt eredményekkel és a tünetei sincsenek a diéta óta).

Ha megkérdezi milyen volt a nap és gyerek dologgal jövök pl keveset aludt"magamnak szültem" vagy "csak erről tudok beszélni". Próbálnék másról ha történne valami az életben de ugye még bölcsi sincsen és egész nap a gyerekkel vagyok, plusz ő kérdezi sosem én kezdem ezzel, sőt kérdezem milyen volt a napja. Zavarja ha gyerek holmi kerül a házába

(némelyiket ő maga hozta oda...),aztán meg nem érti a gyerek miért nem szeret ott lenni(hát ha nincs ott játéka csak egy pici dobozban és semmi tér nincs neki kialakítva gondolok itt akár egy játszószőnyegre amire ki van rakva pár játék csak addig amíg ott vagyunk,miért is szeretne ott lenni egy másfél éves), zavarja minden változás. Holott anyai nagyanyámnál nem ez volt, mindig volt ott mivel játszani.


Mostani vita is azzal kezdődött hogy kiderült 1 hete a gyerek glutén,tej,tojás allergiás és főzhet-e valamit ,adnék-e hozzá receptet. Mivel én is csak 1 hete tudom ezt a sok allergiát gyorsan oltásra menet odaadtam neki egy spéci recept könyvet gondolván majd kiválaszt egyet ami szimpatikus neki. Mikor visszaértem az oltásról a gyerekkel panaszkodott,hogy miért nem írtam ki 1 receptet és ő ezt az egész allergiát nem érti, végül kértem olvassa el azt a részt a könyvben ami a tejallergiáról szól(nincs 10 oldal és az is képekkel van tele) és akkor talán jobban érti mikre figyeljen. Mire ő "erre neki nincs energiája és ideje" én ekkor kikeltem magamból, mert kb mindenre és mindenkire van ideje(szó szerint a nyaralójánál a szomszéd unokájára tud vigyázni) és akkor 10 oldalt nem tud elolvasni az unoka miatt, meg persze jött a magamnak szültem szöveg, holott ő akart főzni valamit , nem is én kértem. Aztán panaszkodott, hogy a gyerek miért nem kötődik hozzá.

Na ez a másik dolog, mivel elég idős ő csak ott ül a fotelban és max mosolyog rá és néha gügyög(de persze jár ide-oda és kertészkedik tehát nem tehetetlen),de értelemszerűen ettől nem fog hozzá kötődni. Végül kibökte ő nem tud vele most mit kezdeni majd ha beszélni fog akkor...


Tehát anyám nem igazán játszós nagymama,de elvárja hogy a kicsi kötődjön hozzá,de addig is kb 1 évig még nem tud mit kezdeni vele...


A kérdésem az, hogy ha kb mindenkinek a gyerekével tök jól elvan, legyen az akár csak 1 éves akkor a saját unokájával miért nem tud mit kezdeni?

Miért kántálja azt hogy ő nem lesz dada(sosem bíztam rá hosszú távon és akkor is orvoshoz mentem és képben sem volt hogy dadaként használjuk szóval ezt nem tudom honnan vette) és nekem nagyok az elvárásaim?

Jelzem ha minden gyerekhez így állna hozzá és nem csak az unokájához, akkor ez nem zavarna.


Én vagyok túlérzékeny és neki van igaza? Miért viselkedik így talán mégsem tudja elfogadni hogy nagymama lett?

Előre is köszönöm a választ.



2023. máj. 7. 00:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

"Jó gyerek vagy Woody, anyád egy hülye pitsa" by Brickleberry


Bocs, de ennél stílszerűbben nem is kezdhetném a kommentedet.

Ha tudod, hogy ilyen az anyád, akkor minek tukmálod neki a gyereked? Nincs más alternatíva, pl. barátnő, vagy akárki más?

Meg ha már anyuka vagy, nem érzel késztetést, hogy kiállj magadért és a gyerekedért, és egyszer az életben elküldd e pitsába ezt a banyát? Legalább a gyerekedért tedd meg, ha már magadat nem nézed semmibe! Meg ha ilyen volt veled gyerekként, miért gondolod, hogy az unokájával más lesz?

2023. máj. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem tud mit kezdeni azzal, hogy a gyerek közel áll hozzá, de nem az övé. Így nem dirigálhat felette, de aggódni tud miatta, ezért téged kritizál. Arra gondolok, hogy baba mellett a reflexszerű cselekvések beindulnak, amit ő elnyom, de neked mondogatja, hogy tedd meg te azt, amit ő tenne. Te egyedül nem csinálhatod jól.

Az allergiával sokan nem tudnak mit kezdeni, ismerek olyan mamát, aki nem hitt az unoka mogyoró allergiájában és becsempészett a kajába bizonyításképp. A kórházban kötöttek ki, kapott fejmosást, de inkább csak hitetlenkedett, hogy ez valós. A tripla allergiát sajnálom, én csak glutén- és tejmentesen kell főzzek, de az is jó kihívás.

Légy türelmes a környezeteddel, még sok minden változhat, caak addig ne mard el az anyukádat a most bosszantó viselkedése miatt.

2023. máj. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
*kommentemet
2023. máj. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
2-es: és ha gyerekkorában is ilyen volt? Most szerinted annyira esszenciális, hogy még az anyja is szarozza majd a kérdezőt az unoka előtt, amikor már fel is fogja, hogy mi történik? Hogy belerúg a lányába, meg megalázza? Meg érdekes mód mindenki gyerekéhez kötődik, csak a saját unokához nem?
2023. máj. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Kb. 1 évig még nem tud mit kezdeni vele? Rendben anyu, akkor találkozunk kb. 1 év múlva. Így jó lesz? -csak mond rá valamit, ahhoz tudsz igazodni.
2023. máj. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Te mindent jól csinálsz hiba nem bened van hanem anyukádban ő belöle soha nem lesz igazi jó nagymama.ne keresd ne menjetek hozzá sokkal nyugodtabb leszel te is meg gyerek is .
2023. máj. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%
De nála laktok vagy mi?
2023. máj. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell vele tartani a kapcsolatot, ha ennyire beledumás. Kizárt, én nem tenném ki magam és a gyereket ekkora stressznek, az is ziher.


De nálad nem történt meg a leválás, ezért érzed kényszernek, hogy vidd hozzá a gyereket, meg hallgasd az okoskodását.


Őszintén sajnálom a gyereket, mert egy ilyen nagymama az ő életét is megkeseríti majd.

2023. máj. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

8-as vagyok, még valami: BIZTOS lehetsz benne, hogy a kedves anyuka tejes meg gluténos cuccokkal tömi majd a gyereket, amikor nála van, mert "neki macera diétásan főzni".


Komolyan ezt akarod?

2023. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Először is nem volt ilyen anyuka sőt,ennek az ellenkezője. Sajnos élt bennem egy álomszép hogy milyen nagymama lesz,annyira kedves volt velem és más gyerekekkel is,szóval nem láttam hogy ilyen nagymama lesz.

Másodszor igen együtt lakunk egy több generációs házban teljesen külön emeleten saját bejárattal tehát eltudunk különülni,de ez akkor még nem volt gond,mert gyerek előtt tök jól elvoltunk.

A diétát úgy betartja,hogy mindig hotta nekem a kaját,hogy olvassam el az összetevőjét szóval szándékosan nem adna neki semmi olyat,de igen mivel nem érti már nem meri etetni a gyereket mert fél hogy rosszat ad neki,ő is tudja hogy csinál diétahibát.


Nagyon odaadó anyuka talán túlságosan is, arra gondoltam nem tudja elképzelni hogy jó anya leszek mert én az ő "kislánya" vagyok.

2023. máj. 7. 07:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!