Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól illik, hogy...

Hány éves kortól illik, hogy egy gyerek nagyjából kiszolgálja magát?

Figyelt kérdés
Most arra gondolok hogy pl. a szobája minden szegletét, még az ablakokat is ő tisztítsa, vagy hogy a saját ruháit ő mossa, vasalja, hogy az ebéden kívül semmit ne készítsen neki a szülő (azaz a reggeli, a kaja a suliba, a vacsora az gyerek dolga), stb.

2023. máj. 22. 16:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Nem gondolom, hogy van családban ILLIK szokás. 12 évesen saját maguk sepregettek, mostak, porszívóztak fel a szobájukban. Onnastól kezdve én nem mentem a szobájukba takarítási/rendrakási célzattal, ott volt a privát szférájuk. Már 8-9 éves korukban is kopogtattam egyébként, mielőtt bementem. Ruháikat szennyesbe rakták és ha megkértem őket, el is tudták indítani a gépet, de a válogatás, zsebek kipakolása nem mindig sikerült. :) Kiteregetni is kitudtak 12 évesen, persze jó gyűrötten. Vasalót is adhattam volna a kezükbe 12 évesen, de akkor én mi a faxnak vagyok? Amúgy sincs egy 12 évesnek igénye a gyűretlen ruhára, nekem viszont van, így kb 18 éves korukig én csináltam nekik. Ablakot kb. 14 évesen pucoltak először. 14-15 éves korukig csináltam nekik én a reggelit, utána maguktól átálltak a sajátra, főleg hétvégén.
2023. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Illik?

Ez kialakul magától.

Azért amíg tanul segíteném.

2023. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk a mindent magára szerintem majd ha elkerül koliba. Mosni nem díjaztam, ha mindent egyberakott. Akkor inkább mostam a családra, és kedvemre válogattam.

De a közös terekben porszívózhatott , megkértem , hogy vásároljon be , sőt az öcsit is elhozhatta az óvodából néha. (Ezzel nem dicsekszem, mert szabálytalan, de nagyon boldogok voltak vele mindketten 6 és 10 évesen) Szóval fokozatosan alakul és családonként más.

2023. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%

"Vasalót is adhattam volna a kezükbe 12 évesen, de akkor én mi a faxnak vagyok?"


Jájjj.

2023. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
40%

5


Mi a baj? :) Téged se szeretett édesanyád, mi?

2023. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez a szülőktől is függ, hogy mennyire szolgálják ki a gyereket vagy szükség miatt onallonak kell lennie.


Nálunk pl anya egyedül nevelt minket tesómmal és hajnal 4-5-től kb este 10-11-ig dolgozott.


Most már 30 vagyok, de vanbak olyan emlékeim, hogy óvodásan osdzehajtogattam ruhákat meg szerintem porszívóztunk is.


Mosásnál emlékszem area, hogy kb 12-13 éves lehettem és megkertem anyát, hogy mutassa meg hogy működik a mosógép. Na azóta én mosok.

2023. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%
Egy normálisan funkcionáló családban ez fokozatosan alakul ki. Már egészen kicsi korban elvárható, hogy a játékait elrakja egy pár éves gyerek. Később magától megcsinálhat egy szendvicset akár még egy 10 év alatti is, ha éhes, majd fokozatosan kialakul, hogy rendbe teszi a szobáját, reggelit készíthet magának, de akár alapételek megfőzésére is alkalmasak a tizenévesek, ha hagyják őket kibontakozni a konyhában, vagy ha megtanítják őket erre. Sajnos manapság még a szülők egy része sincs a helyzet magaslatán ezen a téren, ezért én cseppet se csodálkozom, hogy egy rakás önállótlan, önmagát ellátni képtelen fiatal nő fel.
2023. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Hmm... azért a vasalós cuccon nagyon meglepődtem, 2-es. Én pl. 8 éves koromtól vasalok xd


De amúgy köszi mindenkinek a válaszokat, a normálisak tényleg segítettek :D

2023. máj. 22. 18:59
 9/33 anonim ***** válasza:
23%
14+
2023. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%

szerintem ez csaladtol függ.

nevelestol.

beallitottsagtol.

anyagiaktol.


Nalunk anyum es apum is dolgozott, nagyon is sokat.

Volt egy kedves dadus / takarito nenink. En 15 voltam akkoriban hugom 9.

Otthon nem csinaltam semmit, tudtam volna ha kell. De takaritani takaritottak. Etelt is megfozte a dadus amikor haza jottem a sulibol.

Amikor hetvege volt es o nem volt nalunk, akkor enis eltudtam ezt az kesziteni vagy takaritani magam utan. Ez valahogy termeszetes ha meg van nevelve a gyerek szerintem.

2023. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!