Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hazudta, hogy meghalt az...

Azt hazudta, hogy meghalt az anyukám, így próbált "alkudni" ingatlan vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Nemrég át kellett értékelnem a szüleimmel kapcsolatos viszonyomat és eszembe jutott egy régi sztori:


Még gyerek voltam (10-15 éves kb.), amikor ingatlant mentünk nézni apámmal, mamámmal és a húgommal. A szüleim elváltak gyerekkoromban, apám nevelt fel minket 3 éves korom óta. Most 31 vagyok.


Szóval ingatlant mentünk nézni, egy középkorú 45-55 éves (nem emlékszem pontosan) kedves házaspár árulta az ingatlant, nagy kertes ház volt.


Apám valahonnan tudta, hogy nemrég meghalt a lányuk. (Azt nem tudom, hogy ezért árulták-e az ingatlant, vagy sem.)


A lényeg, hogy megnéztük a házat, majd valahogy szóba került a mi anyánk, talán a házaspár kérdezte miért nincs itt vagy valami hasonló.


Erre apám nagyanyám és előttünk azt mondta nekik: Az anyukájuk meghalt.


Én akkor teljesen ledöbbentem (tesóm is és nagyanyám is, láttam rajtuk), hogy miért hazudik ilyen apám, mikor anyám él csak elváltak. De nem mondtunk semmit, csak lehajtottuk a fejünket és úgy csináltunk, mint akik tényleg szomorúak. Kellemetlen volt, de nem mondtunk semmit, zavarba is voltam, nem értettem a dolgot.


A házaspár, akinek ugye nemrég meghalt a gyermeke részvétüket fejezték ki.


Én utánna megkérdeztem apámat miért mondta ezt és azt mondta, hogy mert az ő szemébe meghalt anyám. Ilyet sose mondott előtte és azóta se.


Akkor még nem értettem a dolgot de utólag én úgy gondolom, hogy apám manipulálni akarta a szülőket, azt sugallta, hogy nekünk is meghalt az anyánk, milyen szerencsétlenek vagyunk, sajnálni kell minket. És hát lehet, hogy kicsit olcsóbb is lehetne az az ingatlan. Természetesen ez így soha nem volt kimondva, de nekem ez jött le belőle, főleg így felnőtt fejjel. Ismerem apámat és sajnos kinézem belőle.


Ti mit gondoltok erről?


2023. jún. 5. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Csúnya húzás! Nyilván a vételárat akarta lejjebb vitetni. Hát nem a személyiségfejlődés gyöngye az apád.
2023. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom hogy jól látod.

Én most hirdetem anyám házát (nem halt meg, csak költözne és nem akarja ő hirdetni). Ne tudd meg hány olyan üzenetet kaptam markatplacen hogy előadták a sanyarú sorsukat és alkudtak volna/részletfizetésre akarták megvenni.

Általában árvának hazudták magukat. Elsírták hogyan lettek árvák, milyen volt szülői segítség nélkül felnőni stb.

A meghalt a gyerekeim apja/anyja is volt egy párszor.

Telefonon/előben ritkábban van bőr a pofájukon előadni ezt a drámát.

2023. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
csúnya dolog más halálát hazudni, de biztos biztos olcsóbban vehette meg az ingatlant.
2023. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Az utóbbi a véleményem.Csak azért hazudta azt hogy " anyukád halott a szemében" hogy ne tudj a furmányosságárol a házzal kapcsolatban.De okos vagy így jól gondolod a dolgokat.
2023. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%
Ő is azt mondta, hogy számara meghalt. Ettől még nem halt meg. Én is ezt gondolnám aki elhagyja a gyerekeit. Jól tette apád, hogy így gondolkodott és ezt mondta. Te meg ne ragodj olyanokon aminek semmi értelme. Köszönd meg apadnak, hogy felnevelt és nem dobott be az intézetbe.
2023. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem dobta intézetbe??? Az valami szívesség, hogy felneveli a saját gyerekét? Kutya kötelessége! A kérdés pedig nem erről szólt. A házeladóknak nem azt mondta, hogy számára halt meg, hanem durvát hazudott.
2023. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönjem meg, hogy nem dobott intézetbe? Sajnálom, de nagyon el vagy tévedve.
2023. jún. 5. 21:12
 8/20 anonim ***** válasza:
12%
Lehet hogy tévedek, de lehet hogy akkoriban valamivel megbántotta hölgy, és úgy érezte magában, hogy számára meghalt. De lehet hogy csak nem akart magyarázkodni nekik. Előfordulhat az is, hogy így akart alkudni,de ez tényleg durva a gyerek füle hallatára meg főleg. Szerintem próbáld felidézni ezt és tedd fel a kérdést neki, talán válaszol rá.
2023. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Elég gusztustalan húzás
2023. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom melyik rosszabb, hogy te találsz ki hazugságodat a szüleidről vagy hogy tényleg ezt hazudta az apukád a házastársáról... Nehéz belegondolni, hogy bármelyik is fedi a valóságot, az döbbenetes.
2023. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!