Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hazudta, hogy meghalt az...

Azt hazudta, hogy meghalt az anyukám, így próbált "alkudni" ingatlan vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Nemrég át kellett értékelnem a szüleimmel kapcsolatos viszonyomat és eszembe jutott egy régi sztori:


Még gyerek voltam (10-15 éves kb.), amikor ingatlant mentünk nézni apámmal, mamámmal és a húgommal. A szüleim elváltak gyerekkoromban, apám nevelt fel minket 3 éves korom óta. Most 31 vagyok.


Szóval ingatlant mentünk nézni, egy középkorú 45-55 éves (nem emlékszem pontosan) kedves házaspár árulta az ingatlant, nagy kertes ház volt.


Apám valahonnan tudta, hogy nemrég meghalt a lányuk. (Azt nem tudom, hogy ezért árulták-e az ingatlant, vagy sem.)


A lényeg, hogy megnéztük a házat, majd valahogy szóba került a mi anyánk, talán a házaspár kérdezte miért nincs itt vagy valami hasonló.


Erre apám nagyanyám és előttünk azt mondta nekik: Az anyukájuk meghalt.


Én akkor teljesen ledöbbentem (tesóm is és nagyanyám is, láttam rajtuk), hogy miért hazudik ilyen apám, mikor anyám él csak elváltak. De nem mondtunk semmit, csak lehajtottuk a fejünket és úgy csináltunk, mint akik tényleg szomorúak. Kellemetlen volt, de nem mondtunk semmit, zavarba is voltam, nem értettem a dolgot.


A házaspár, akinek ugye nemrég meghalt a gyermeke részvétüket fejezték ki.


Én utánna megkérdeztem apámat miért mondta ezt és azt mondta, hogy mert az ő szemébe meghalt anyám. Ilyet sose mondott előtte és azóta se.


Akkor még nem értettem a dolgot de utólag én úgy gondolom, hogy apám manipulálni akarta a szülőket, azt sugallta, hogy nekünk is meghalt az anyánk, milyen szerencsétlenek vagyunk, sajnálni kell minket. És hát lehet, hogy kicsit olcsóbb is lehetne az az ingatlan. Természetesen ez így soha nem volt kimondva, de nekem ez jött le belőle, főleg így felnőtt fejjel. Ismerem apámat és sajnos kinézem belőle.


Ti mit gondoltok erről?


2023. jún. 5. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

"De nem mondtunk semmit, csak lehajtottuk a fejünket és úgy csináltunk, mint akik tényleg szomorúak."

. Itt kicsit túltoltad.

2023. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%
Apád nagyon jól ért a businesshez, ha tudta, hogy meghalt a lányuk és esetleg ebből hasznot húzhat. Pontosan tudta, hol kell támadni, és miként, hogy érzelmileg nyerjen felettük, és ha érzelmileg nyersz, akkor nyertél egy business tárgyalást. Shakespare is megmondta: "Az élet egy nagy színjáték, és minden férfi és nő egy színész benne..."
2023. jún. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%
Azt, hogy reggel suli ..
2023. jún. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
Azt, hogy nem normális 20 evvel később is egy idegeneknek mondott mondat miatt rágódni. Lehet, hogy manipulatív célja volt, lehet, hogy tényleg úgy gondolta, hogy számára meghalt, de akár egyik akar másik, mit számít már?
2023. jún. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 NTBS ***** válasza:
35%

Nem túl szép dolog.

De X év után ezen rágódni, meg teljesen értelmetlen.

2023. jún. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Senki nem rágódik a múlton, illetve a kérdés szempontjából teljesen irreleváns, hogy tegnap vagy 30 éve történt a dolog. Egy szimpla kérdést tettem fel, de sokaknak arra sem sikerült válaszolni, helyette viszont spekulálni és nem létező dolgokat kitalálni annál inkább. :)


A normális, a kérdéshez kapcsolódó válaszokat köszönöm, a többinek semmi értelme.

2023. jún. 6. 10:19
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Aljas nagyon.
2023. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%

"Ti mit gondoltok erről?"


Azt gondolom hogy szép mesét sikerült kitalálni így 30+ évesen az állítólagos 15-20 évvel ezelőtt történtekről :D

2023. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
39%

10-15 éves voltál akkor, most 31 éves. Tehát 16-21 éve történt mindez, és még mindig ezen rugózol?

Teljesen abnormális a hozzáállásod apádhoz és az egész világhoz, ha ennyi idő után még ez foglalkoztat.

2023. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, őszintén sajnálom, hogy nehézségeid vannak a szövegértéssel. :(
2023. jún. 7. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!