Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A cigányoknál, ha tinikorban...

A cigányoknál, ha tinikorban szül valaki, akkor csak az anya családja neveli a gyereket?

Figyelt kérdés
Náluk ez nagyon gyakori, hogy tinédzser korban szülnek a lányok, sokan már többgyermekesek mire elérik a felnőttkort. Ilyen esetekben nyilván szó sem lehet házasságról vagy egzisztenciáról, de mi szokott lenni a forgatókönyv? Az apa és az anya összeköltöznek vagy csak az anya családja neveli a gyereket? Esetleg később más férfitól is lesz gyerek? Hogyan vannak ezek a viszonyok, hogy akkor ki kinek az apja, kihez tartozik? Tudom, hogy a többségi társadalom részéről az erre a reakció, hogy védekezni kéne és nem a semmire szülni, de kíváncsi vagyok ők hogyan kezelik az ilyen eseteket közösségi szinten.

2023. jún. 9. 13:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon helyzetfüggő.

Ha egy fiatallány teherbe esik akkor ott szüli meg a gyereket ami a lakhelyéhez a legközelebb eső korház.

Onnan hazahozva meg ott fog élni ahol épp van hely és azzal aki ért az anyai szerephez. Ahány család annyi szokás.

Szerintem az első pár hétben, hónapban ha teljesen vagy ha nem fakezű a fiatalanyuka akkor is lesz mellette a fiúja anyja vagy a sajátja aki segít neki ebben - abban, ha fakezű akkor nem bízzák rá a gyereknevelést.

Szerintem egy ilyen cigányputriban minden tagja kiveszi a saját szerepét az újszülött nevelésében. Valaki hozza az iskolából a tejet, a másik hozza a munkahelyéről a pokrócot a harmadik a piacról a zöldséget/gyümölcsöt a negyedik a munkahelyéről a maradék ételt és így tovább.

2023. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Ezek az emberek csak így együtt(családban) életképesek, ha egyedül vannak egyszerűen felemésztik önmagukat; alkohollal, droggal, ... sok esetben még a családon belül is önpusztító életvitelt élnek, ha magára marad egy fiatallány a gyerekével azt az állam azonnal elveszi tőle és egy diákotthonba teszik a gyereket. A legtöbb diákotthon "intézet" tele van cigány putriba született gyerekkel. Én már láttam olyat intézetlátogatásakor, hogy 8 cigány testvér élt az intézetben a szüleik meg le sem szarták őket. Általában akkor kezdik el újra látogatni a gyerekeiket amikor betöltik a gyermekeik a 18. életévüket, s azért, hogy a 18 év alatt összegyűlt családipótlékot, árvaságipótlékot, szellemifogyatékosági pótlékot eltudják tőle venni.

Sok példa van arra is, hogy mielőtt betöltené a fiatal cigány LÁNY a 18. életévét elkezd hozzájárni egy fiú azért, hogy magába szerettesse a cigány lányt és amikor a cigány lány betöltötte a 18. életévét akkor arra kéri a fiúja, hogy jöjjön ki az intézetből és ez a fiú elkezdi az intézeti cigány lányt futtatni szóval a stricije lesz... és ha nem qurválkodik a lány akkor olyannal fenyegeti a fiúja, hogy visszakerülsz az intézetbe, nem kapsz drogot, megverik, ...

2023. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Miután Magyarországon minden 5-ik ember cigány (10 M-ból 2 M) ezért is voltak kénytelenek meghozni azt az idióta, gusztustalan törvényt, hogy a kiskorúak esetén 12 év a szexnél a beleegyezési korhatár. Ha nem így szólna a rendelet, akkor szinte minden cigányt be kellene börtönözni és ez ugye képtelenség, inkább a törvényt tették alájuk és a gond megoldva.

Nevelés?

Ugyan már! Ahogy esik, úgy puffan.

2023. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

erre nem is gondoltam, de teljesen logikus, viszont a börtönben aki nemi erőszakot követett el vagy pedofil azt a többi rab megöli, élete végéig szívatják. Szerintem költséghatékonyabb lenni az elkövetőket börtönbe zárni és hagyni, hogy a több rab megölje, bár azért elég kemény az életeddel fizetni azért, hogy egy fiatal lány aki még saját maga sincs tisztában a vonzástörvényével kivált az önkénytelen viselkedésével egy kanmajomból egy szexuális ingert ami aztán materializálódik a hüvelyében.



Ti mit gondoltok, megérdemli az ilyen férfi a halált a bőrtönbena többi rab kegyetlensége által aki 18 év alatti lányokat szexel meg, úgyhogy az teherbe esik?


Az első után megérdemli már a halált vagy ha visszaeső és egynél több nőt molesztált, erőszakol, termékenyít meg?

(van egy olyan sanda gyanúm, hogy aki egyszer elkövet ilyen súlyos ember ellenes tettet az második alkalommal sem fog visszariadni, bár simán benne van, hogy tévedek)


Mit gondoltok erről?

2023. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

#4

A cigányoknál nem így mérik a törvényt. Más rassz, nem európai embertípus.

Egy 12 éves lányt már "férjhez adnak", rendszerint már menstruál, csöcsös-bögyös és az ész nélküli szaporodás a tendencia. Ez náluk nem számít bűnnek, inkább dicsőség. Tehát a börtönben ezért nem végezné ki a többi rab, akik nem mellesleg szintén cigányok.

De itt egy példa a sok közül:

[link]

2023. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5:

Ezt én is láttam a tévében. Eleve hazudott, mert pontosan tudta ő is és a családja is, hogy ki az apa, csak nem akarta, hogy börtönbe kerüljön. Évekkel később megint volt velük riport, már együtt élt a pasival, lett újabb 2 vagy 3 gyerek és a lány még csak 15 éves volt. Igaz, úgy nézett ki, mint egy elterebélyesedett 30-as.

2023. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Változó, gondolom nincs náluk se fix forgatókönyv erre.
2023. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kívülről látom, nem egységes a kultúra, elég sok különböző, ellentmondásos irány van. Vannak cigányok, akik azt vallják, a nő ne legyen k...ás, ne öltözzön hivalkodóan, a szüzesség érték (persze nem sokáig, mert párt találni, családot alapítani többnyire náluk is már nagyon fiatalon elvárt). Másoknál a nő legyen "csinos"; ők azok, akik mindenhová kicicomázva, tűsarkúban és brutálisan szűk szoknyákban járnak. Vannak, akik furcsán néznek arra a 15 évesre, aki még nem szexelt, és egyáltalán nem várják el, hogy akár csak a nőnek a házastársa legyen az első. Vannak, akik simán elfajzottak, és az ivarérettséget alig kivárva kefélnek összevissza, mint az állatok.

Valószínűleg a gyereknevelésben is nagy lehet a szórás. Van, ahol a nagyszülők részt vesznek vagy átveszik, van, ahol a kölköket csak bedobják a kiccsaládi közösbe, ahol nőnek mint a gaz, és úgy élnek, mint egy farkasfalka.

2023. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha kis/fiatalkorú meg se tarthatná másképpen a 16 éves korban történő nagykorúsításáig.
2023. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Összeköltöznek valamelyikük családtagjánál és úgy nevelik a gyereket, később CSOKra vesznek házat és külön mennek. A férfiak 18 évesen dolgoznak valamit, közmunka, segédmunka, gyári munka, azt beleadják a közösbe, meg amit a gyerekre kapnak. Aután ha elköltöztek akkor ugyanúgy a férfi keresetéböl meg a gyerekpénzből élnek.
2023. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!