Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem a helyzetet?Ho...

Hogyan kezeljem a helyzetet?Hogyn lehetnék jobb apja a gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Párommal külön élünk.Van egy jelenleg 4éves fiunk.

A fiam az elmúlt 2évben eléggé jól kijöttem.

Tartom vele a kapcsolatott mióta külön élünk az ex párommal,de lassan tőbb mint fél éve,észre evettem volna a gyermeken olyan mint ha jobban anyás lenne.

Ezzel nincs is problémám!De engem hanyagolna,nem tudom már szinte őt mivel le kötni sem.

Hétvégére nállam lessz a gyeermek.Gondoltam a jó időben el viszem őt valami szabadtéri programra,séta,játszótér,cukrászda.

Hogyan mivel tudnám őt le kötni?

hogyan éreztessem vele hogy szertem őt?

Mivel tudnám elérni hogy szivesebben maradjon nállam ha velem van?


2023. jún. 15. 12:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok, az 2-3-4 és 6-os ugyanaz, aki a SAJÁT nyűgjét húzza rá mindenkire, legyen szó szigorú nevelésről, válásról, etc.

Mindenhol ott van, és ontja az értelmetlen bromságait.


Kérdező: csak te meg ő, és kérdezd meg, mit szeretne, mert én pl már gyerekként is utáltam a cirkuszt, de tök szívesen mászkáltam pl egy vadasparkban.

2023. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod milyen gyakran van veled/nálad - ha megoldható ne csak 2 hetente hétvégén legyél apuka, hanem legyen olyan, hogy pl. hétköznap oviból te hozod el, elmész vele játszóra, meguzsiztatod, és csak estére viszed vissza az exednek. Vagy ha közel laksz az ovihoz, akkor esetleg ott is aludhat néha hétközben is.


Vannak időszakok, amikor anyásabb/apásabb egy gyerek, és minél kevesebbet van veled, annál kevésbé fog kötődni. Használd ki az időt, míg együtt vagytok, kérdezd meg mit szeretne, és csináljátok azt, még ha ebben a korban az sokszor a szülő számára nem is olyan szórakoztató (1 órán át mászókázás vagy csúszdázás). Jó időben menjetek, csináljatok szabadtéri programokat, attól függően hol laktok lehet a környéketeken kirándulás vagy piknik, séta, akármi, nem csak játszótér. Benti programok is inkább tevékenyek legyenek (legó, kisautók, közös rajzolás, ilyesmi), ne passzív TV nézés. Ha egész hétvégén nálad van, akkor bevonhatod a hétköznapi tevékenységekbe is, pl. együtt bevásárlás, főzés, zenés-táncos portörlés és porszívózás mittudomén.


Legyél kitartó, türelmes, majd később tartalmasabb dolgokat is tudtok együtt csinálni. :)

2023. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!