Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szeretik manapság a...

Miért szeretik manapság a szülők behódolásra nevelni a gyereküket?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és fel fogok mondani a munkahelyemen, mert a talpnyalást várják ott el. A szüleim emiatt ki vannak akadva, és olyanokat vágnak hozzám, hogy csak egy fiatal lázadozó vagyok, és meg kell tanulnom milyen az élet, és hogy vannak szabályok, amiket be kell tartanom, akkor is,h a nem tetszenek. Tehát elismerik, hogy talpnyalás folyik a munkahelyen, de szerintük nekem ezt folytatnom kellene a megélhetésem miatt. Nem kimondva, de nyilván azt is bele kell érteni a mondandójukba, hogy ők is egész életükben talpat nyaltak, és ezért tudnak megélni. Ez miért követendő példa sok szülő számára?
2023. jún. 25. 19:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#9


Pontosan. Mára a benyalás általános jelenség lett. Aki ezt maga is műveli, annak nem tűnik fel, hisz az ő szemében még nem minősül nyalásnak.

2023. jún. 25. 20:10
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erre nevelem, sőt én sem így nőttem fel, de éppen ezért sokszor magányosan vívom a harcokat. Kicsit féltem a gyerekemet, hogy vele mi lesz, és őszintén: én sem értem, mitől paráznak olyan sokan.
2023. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#9

Én tisztelettudó vagyok meg minden, de nagyjából a munkára szorítkozom, smúzolni nem szoktam a vezetőkkel. Mosolyogva köszönök, de nem dicsérem meg a zakóját. Ha beszél az unokáiról, meghallgatom, udvariasan reagálok, de magamtól nem kérdezgetem. Ezzel a benyalatlansági szinttel, jó munkavégzéssel elviselnek, adják amit muszáj, ki azért nem rúgnának. Remélem legalábbis :D. A nyalósaknak viszont több jut pénzből is, lehetőségekből is, ez jól látszik. Ki nem utálnak, mert a legtöbb munkatársammal azért inkább "bajtársak" vagyunk a főnöki szeszélyek viharában, nem szúrja a szemüket, hogy nem koslatok hízelegni.

Én a környezetemben máshonnan is csak ezt hallottam, hogy a benyalósaknak, mint kis kedvenceknek csurran-cseppen a több, a jobb. Az nagyon durva, ha téged több helyről még ki is túrtak, amiért a munkán felül nem tettetted, hogy a főnököd a legjobb arc, akivel valaha találkoztál, és a barátja akarsz lenni. Nem is gondoltam, hogy ilyen van.

2023. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szüleidet is így nevelték, és még most is azt hiszik hogy nekik nevelniük kéne rajtad mert nem igazodsz az ő normáikhoz. Azon lehet vitatkozni mi a norma, de biztosan nem a megalázkodó, behódoló viselkedés. Azzal se lehet meggazdagodni, viszont önazonos stabil értékrenddel és megbízhatósággal (ami nem nyaláson alapszik) inkább..
2023. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%
Engedelmesség nem = behódolás.
2023. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem is így neveltek sajnos, nehéz is volt a munkahelyeimen. Megfordultam pár helyen, míg megtanultam, hogyan boldogulok (25 éve szabadúszó vagyok).

Én már a saját lányomat arra biztatom, addig menjen, míg nem találja meg a neki valót (van alapja, 4 nyelv felsőfokon és 2 diploma). Nem kell becsicskulni, szarért-hgyért bármit elviselni. Pont azt nem adnám soha tovább, ahogy engem bszogattak anno a munkahelyvàltásaim miatt.

Kérdező, amúgy sem kell 25 èvesen mindent kidumálni a szüleidnek, ha csak kritizálni tudnak.

2023. jún. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

Mi neked a talpnyalás ? Mert most csak szüleid mondatát írtad le hogy azt mondják hogy be kell tartani néhány szabályt akkor is ha nem tetszik .ami így is van minden munkahelyen.

Nem hözöngs mindenen ,nem utálkozol.

Csináld a dolgod jól légy normális és kedves mindenkivel.ez nem talpnyalás

Én külföldön dolgozom már és élek

Mindig mindenkivel kedves barátságos vagyok munkámal maximális elégedetek fönökeim. De ettöl nem lettem talpnyalo csak megbízható munkaerő akire lehet számítani.

Viszont nem kapok több pénzt ezért hogy jól dolgozom és megbízható vagyok.

2023. jún. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%

Én azt veszem észre, hogy a középkorú és idősebb generációban ez jellemzőbb, hogy inkább benne maradnak valamiben, ami rossz, mert “kell”, mert “illik”, mert a főnök az isten, mert örüljenek, hogy van munka. A fiatalok meg inkább ebben az esetben munkahelyet váltanak, elgondolkodnak a lehetőségeken, új szakmát tanulnak ki stb.

Anyám is ilyen. A főnökök olyan dolgot is megcsináltatnak, ami nem is a munkakörbe tartozik, anyám ki van akadva rajta, de szó nélkül mosolyogva megcsinálja.

2023. jún. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy túl okos, ugye?
2023. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szüleim is mindig azt mondják hogy nyaljak és türjek úgy előrébb jutok.


Már az is kics ha munkahelyed van sajnos a munkáltató ezt ki is használja.


Én is otthagytam ezt a munkahelyet és megkönnyebbültem.

2023. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!