Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szeretik manapság a...

Miért szeretik manapság a szülők behódolásra nevelni a gyereküket?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és fel fogok mondani a munkahelyemen, mert a talpnyalást várják ott el. A szüleim emiatt ki vannak akadva, és olyanokat vágnak hozzám, hogy csak egy fiatal lázadozó vagyok, és meg kell tanulnom milyen az élet, és hogy vannak szabályok, amiket be kell tartanom, akkor is,h a nem tetszenek. Tehát elismerik, hogy talpnyalás folyik a munkahelyen, de szerintük nekem ezt folytatnom kellene a megélhetésem miatt. Nem kimondva, de nyilván azt is bele kell érteni a mondandójukba, hogy ők is egész életükben talpat nyaltak, és ezért tudnak megélni. Ez miért követendő példa sok szülő számára?
2023. jún. 25. 19:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
Nézd, felőlem lázadozzál nyugodtan, majd úgyis meglátod: amilyen az adjon Isten… ☺️
2023. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert egy öntudatra ébredő ember felett elveszítik a kontrollt. Nem szeretik az önazonos embereket, mert nincs rajtuk fogás. Érvelni nem tudnak, csak a berögzött mantrákat fújják. Mivel nekik sem volt jó, másnak se legyen. Ez mérgezi a társadalmat, ahogy ők gondolkodnak. Jól csinálod. Egy életed van, úgy éld, hogy te legyél benne a főszereplő, ne a környezetedet szolgáld ki.
2023. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagy, saját ingatlanban/bérleményben élsz, magadat tartod el, azt csinálsz, amit akarsz. Ők elmondhatják a véleményüket, te meg csinálod amit jónak vélsz.

Nem vagy gyerek, nem értem, miért kellett erről kérdést kiírni, hisz téged már nem nevelnek.

2023. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

"Ez miért követendő példa sok szülő számára?"

Elég balga dolog egyetlen szituációból szülők millióit emlegetni.

2023. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Mert ők szolgalelkűek és behódoltak anno a rezsimnek.
2023. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#4


Tudnék több szituációt, de mindegyikre csak a kifogást keresnéd.

2023. jún. 25. 19:52
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Mert a legtöbb ember gyáva féreg.
2023. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem manapság, sőt manapság egyre kevésbé. Ez ilyen régies igahúzó hozzáállás. Ne haragudj vagy nézd le őket emiatt, nem jókedvükben idomultak ennyire a talpnyalós világrendbe, hanem mert nem láttak más lehetőséget a boldogulásra. Annyi tény, hogy sok helyen manapság is könnyebb így boldogulni (bár sosem tudom megérteni, hogy sok főnök mit eszik a behízelgő nyaláson, szerintem borzasztó visszás), de egyáltalán nem nélkülözhetetlen.
2023. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: engem mindenhonnan kinéznek, kiutálnak, ha mást nem udvariasan elküldenek, pont mert nem vagyok hajlandó benyalni. Nem úgy látom, mintha egyre kevesebb ilyen lenne.
2023. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Pont, hogy most jön ki ez az elbaszott gondolkodásmód. Úristen, ti melyik csatornát nézitek?

Hát a társadalom 90%-a él így, mint a kérdező szülei. Ezért tartunk itt. Nem a kormány miatt. Az ilyen szülők miatt nem tud sok felnőtt határt húzni, nemet mondani, kiállni magáért, mert ezt a szoftvert telepítették belé generációról generációra. Beérett a gyümölcs.

2023. jún. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!