Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20-30 éves korosztály! Akiknek...

20-30 éves korosztály! Akiknek meghalt valamelyik szülő, mennyit jártok a temetőbe?

Figyelt kérdés
Mikor halt meg? Milyen volt a viszony? Milyen sűrűn jártok ki?
2023. júl. 17. 11:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
32 voltam, mikor apám meghalt. A kapcsolatunk olyan átlagos volt. Én egy évben kétszer megyek, de 100 kilométerre van a temető.
2023. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Régebben évente 2-3 alkalommal kimentem.

Most már semennyire, mert nagymamám is meghalt, valakinek meg eszébe jutott, hogy akkor már miért ne lehetne ugyanoda temetni...

2023. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
72%

15 voltam, anyam mondott fel. Egyszer sem voltam. Nem ez a filozofiam hogy csak a temetoben lehet megemlekezni a halottra.


Meg kire emlekszel? Egy olyan verziora ami mar csak a fejedben van, ami nem is letezik. Arra a verziora ami talan a legrosszabb vagy legjobb, de sosem lesz mar az igazi. Az meg hamis, felesleges ezen agyalni. A halal termeszetes dolog. Leutsz egy legyet mennyit gondolkozol rajta 10 mp mulva? Semennyit.

2023. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
17 voltam mikor apám meghalt. Nem volt jó a kapcsolatunk és nem is járok ki hozzá. Nagyon ritkán jut eszembe.
2023. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Én azt gondolom, hogy havonta legalább illik kimenni. Elképzelni nem tudom, hogy aki csak ritkán jár ki, annak milyen gondozatlan lehet a sírja.
2023. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem kell, hogy menjek, ezért heti egyszer viszek friss viragot apu sírjára tavasztól november végéig. Télen selyemvirág, de akkor is legalább havi egyszer kimegyek.
2023. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

21 voltam, mikor anyám meghalt, halottak napján, a szülinapján, anyáknapján szoktam elmenni, mert az ország másik végébe költöztünk azóta. Régebben ha otthon voltam az egyetemről, kimentem (kb kéthetente). Nagyon hiányzik, de nem azért megyek ki a temetőre, mert úgy érzem, hogy ott közelebb vagyok hozzá, hanem csak rendbe tenni, megnézni, van-e valami gond, stb.


Ami nekem rosszul esik, hogy a családból rajtam kívül senki se megy ki, nem azért, mert ne szerették volna, hanem mert én úgyis elmegyek ezen az évi pár alkalommal, akkor nekik már nem kell. A testvéreim is maximum halottak napján mennek ki, de ők se minden évben, pedig ők abban a városban élnek, ahol el van temetve.


Tavaly kellett egy nagyobb tartozás, mert egy másik sírkő ráborult a sírra és pár helyen letört a betonozott rész. A temetőgondnok ismeri a testvéreimet, szólt nekik, akik értesítettek engem is. Megbeszéltük, hogy én akkor nem tudtam volna lemenni megcsinálni, vállalta az egyikük, mondta, hogy ha kész, szól, mennyibe került és szétdobjuk az összeget. Nem szólt, azt hittem, hogy olyan kis összeg volt a javítás, hogy nem mondja. Haza kellett utaznom egy temetés miatt utána kb 3-4 hónapra rá, és elmentem anyám sírjához is, és semmi nem volt rajta megcsinálva.

Kérdeztem a testvérem, miért nem csinált semmit, azt mondta, hogy elfelejtette!


Nagyon mérges voltam, de úgy szerveztük a férjemmel, hogy egy hosszú hétvégére lementünk és rendbe tettünk mindnent.


Ezután szóltam a testvéreimnek, hogy ennyi meg ennyi összeggel jönnek, ki is fizették, de utána különböző rokonok mondogatták nekik, hogy ez biztos nem került ennyibe, meg hogy kár volt rám bízni...

2023. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!


Amiért felmerült bennem a kérdés:

Nekem 3éves koromban halt meg apukám, nem is emlékszem rá. 29vagyok

Férjemnek 5 éve halr meg apukája, ő 32 éves.


Tegnap egy rokontól konkrét kioktatást kaptunk, milyen szegyenteljes gyerekek vagyunk, hogy arra nem vagyunk képesek hogy havonta kijárjunk a temetőbe. Mindenszentekkor és igy kb nyarin 1x szoktunk.


Mind a 2 sír gondozásmentes hozzateszem.


Én is azt vallom , nem kell ahhoz temető, hogy rájuk tudjunk gondolni. Attol, hogy akár naponta ülök a sír mellett, nem lesz semmi jobb. Nem fognak feltámadni ettől.

2023. júl. 17. 12:54
 9/19 anonim ***** válasza:
18%
Idősebbek jellemzően gyakrabban járnak ki a temetőbe (persze vannak kivételek is szép számmal), de nem azért, hogy ahogy a viccben van szokják a környezetet vagy nem azért mert ez az idősekre jellemző, azaz ha majd te idősebb leszel, te is gyakrabban jársz majd ki, mert már csak visszafelé tudsz tekinteni, hanem mert az a korosztály ilyen, a szüleik is gyakrabban jártak ki és a szüleik megéltek nem 1, hanem akár 2 háborút is és a háborúban elvesztett családtagok, barátok elengedése lényegesen nehezebb és hosszabb folyamat, a temetőbe járás, úgy egyáltalán a síremlék állítása az elengedési folyamatban kulcsfontosságú. Ha visszaigazolást vársz, hogy igazuk van-e azoknak, akik szégyenletesnek tartják ezt, hogy nem jártok ki sűrűn, akkor nem, nincs igazuk, de ha az Ő korosztályukba tartoznátok (mert merem feltételezni nem veled egykorúaktól jött ez a kritika), akkor az volna, mert az Ő köreikben az a természetes, hogy sűrűbben kijárnak a temetőbe.
2023. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
A férjem apukája akkor halt meg amikor 20 éves volt a férjem. Nem volt jó kapcsolatuk, alkoholista volt, csak a gond volt vele. Nem volt kint a temetés óta egyszer sem, anyjától kapja ő is midnig az ívet. Nem gondolom, hogy kötelezni lehet bárkit ilyesmire. A ti esetetek viszont szomorú kérdező, hogy mindent rád hagynak.
2023. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!