Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20-30 éves korosztály! Akiknek...

20-30 éves korosztály! Akiknek meghalt valamelyik szülő, mennyit jártok a temetőbe?

Figyelt kérdés
Mikor halt meg? Milyen volt a viszony? Milyen sűrűn jártok ki?
2023. júl. 17. 11:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

37 vagyok, 3 éve halt meg az apám. Szórást kért, mert még életében is gyűlölte a temetőt. Nem járok ki a helyre, ahol elszórtuk.


Én is gyűlölöm a temetőt, nem is járok ki. Hozzám se járjon majd ki senki, rám ne költsön a gyerekem egy fillért se azért, hogy a faluban a Mari néni ne szólja meg.

2023. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

5 éves koromban vittek először a temetőbe, és már csak két családtagom él akiket esetleg nekem kell utolsó útjára kísérnem, vagy ők engem. Szórást kérünk mindannyian.

Viszont kb 4 éve nem voltam és nem is nagyon szeretnék már kimenni a temetőbe, hiszen szinte mindennap gondolok rájuk.

Az elhunyt szeretteink szerte az országban, a nagyon régieket pedig nem kímélte az idő, rájuk épült mohón a város, nem látom értelmét még néhány évtizedig őrizni a sírokat, hogy aztán váljanak az enyészeté.

2023. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Évente egyszer, "pedig" nincs messze. Nem a temetőben emlékezek meg.
2023. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16%
Hű, látom nagy sikert aratott a produkcióm. De most komolyan, aki évente párszor megy csak ki, az hogyan tartja rendben a szülei sírját? Nekem a pofám leszakadna, ha még holtukban sem tudom annyira megtisztelni a saját szüleimet, hogy egy negyed óra alatt lesöpörjem a sírhelyet és kitegyek egy-egy virágot.
2023. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
5: Van aki a távolság miatt nem jár pl, bár akkor meg meg lehet valakit kérni, hogy nézzen rá néha.
2023. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
Elhoztam a hamvait. Magammal hordom.
2023. júl. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%

7 éve halt meg anyum. Legjobb barátom volt. Egyszer sem mentem a temetés óta. (Hamvasztás.)


Ő nem ott van. Nem köt a temetőbe semmilyen emlék egyikünket sem.


Most volt a szülinapja nemrég, tesómmal elmentünk kirándulni, amit anya is szeretett, és megpróbáltuk megsütni az egyik sütijét.

2023. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem járok ki, mert emlékezni otthon is lehet, emellett a sírgondozás sem érdekel.


Ha rajtam múlt volna, nem is lenne sír, mert kva drága (másra is el lehet költeni annyi pénzt), másrészt pont azért, mert nyáron hetente legalább 1x ki kell menni locsolni, mohátlanítani stb.

Ezt megcsinálja az, aki szerint feltétlenül nagy, cirádás síremlék kellett, de nem én.


A halottnak meg édes mindegy, hogy a temetőben emlékezek meg róla, vagy otthon gyújtok egy gyertyát.

2023. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
85%

De most komolyan, aki évente párszor megy csak ki, az hogyan tartja rendben a szülei sírját? - nem az én dolgom rendben tartani egy olyan sírkövet, amit nem én kértem, hogy legyen.

Aki állította, jelen esetben a megalomániás apám, na, Ő rendezgesse csak meg váltsa ki újabb 25 évre, ha akarja, amúgy sem járok temetőbe.


Mások véleménye meg sosem érdekelt. Ha Marika néninek nem tetszik, akkor kapálja meg ő, ennyi.

2023. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!