Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék visszaköltözni az...

Szeretnék visszaköltözni az anyám volt férjéhez, hogy mondjam ezt meg neki?

Figyelt kérdés

Anya megismerkedett valakivel, szerelmes lett, nem lát, nem hall kb. Elváltak tavasszal, mi az új pasihoz költöztünk.


Nem szeretek itt, hiányzik a régi életem.


Az apám külföldön él, hiába tartjuk a kapcsolatot, nem volt jelen az életemben úgy igazán soha, nekem az apakép 3 éves korom óta a nevelőapám volt.

Most is az van, hogy napközben ott vagyok nála, a régi házunkban, kb. aludni járok ide csak. Én szívtam ezzel a válással, mindenféle értelemben...


A nevelőapámnak már mondtam ezt, ő örülne, ha visszamennék, de mondta, hogy ne szó nélkül tegyem, meg összeveszve, beszéljem ezt meg anyával előtte. Mondta, hogy segítene szívesen, de szerinte az olaj lenne a tűzre, ha ő hívja fel anyát.


17 vagyok, még középiskolás. Anyám az olyan szinten nem foglalkozik velem, azzal, hogy engem ez a válás hogy érint, hogy pl. még azt is akarta, hogy iskolát váltsak, mert a alapítványi gimibe járok, és mondta, hogy ő nem tudja fizetni a hozzájárulási díjat, oldjam meg, vagy átirat máshová. Érettségi évében nem túl hálás dolog új diáknak lenni valahol... Aztán apa mondta, hogy ne variáljunk, állja ő az egészet.


2023. júl. 18. 07:42
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
30 ezer forint egy kéthetes bevásárlásra szerintem nem sok /fő.
2023. júl. 18. 12:14
 12/32 anonim ***** válasza:
86%
Pf...szóval a nevelőapádból tudott neked magas színvonalú életet biztosítani, magánoktatással, amit pont az érettségi évében húzna ki szívfájdalom nélkül alólad, mert neki most viszketett, és nem bírt volna még ki egy évet, az meg eszébe se jut, hogy esetleg spórolja össze, ha ár csak 1 éved van hátra... Szép...Tuti nem hiányoznál neki, a veled járó kiadások meg főleg, bár, ha ekkora színvonalesést majd a saját bőrén is huzamosabb ideig tapasztal (a csóró romantika nem sokáig szokott kitartani, főleg, ha marhár anem ehhez van szokva), lehet, hogy hamarabb kotor vissza a nevelőapádhoz, mint ahogy te összecsomagolsz :D Okosan koptasd le ezt a végtelenül önző nőt, és élj ott, ahol számítasz és szeretnek!
2023. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%
1es vagyok. Nem tudom mi baj volt a válaszommal. Tényeket írtam. Ha nem engedi kikell bírni.
2023. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem igazán értem a kérdést, hogyhogy HOGY mondd el neki? Nyilván ne úgy, hogy "le se szarsz anyám, nevelőapumnak meg nem kell pénzért kunyiznom, szóval elhúznék, te meg bújj csak bele az új pasid seggébe", hanem normális érveket felsorolva (suli közelebb van, azt úgyis nevelőapád fizeti, régi szobád ott van, régi barátaid közelebb vannak mittudomén, NORMÁLISAN). De egyébként mit gondolsz, miért mondana nemet?


Ha nemet mond, akkor te tudod (meg a nevelőapád), hogy mennyire akarsz beleállni ebbe, hol lehet rajta fogást találni, mivel lehet megpuhítani, mivel lehet az érveit ütköztetni (pl. amit vki írt, hogy ha ezt hozza fel érvként, hogy mit szólnának hozzá a rokonok stb., akkor lehet azzal érvelni, hogy ebből még jól is kijöhet, ha úgy adjátok elő, hogy milyen nagylelkű, a te jövődet szem előtt tartó ember ő, mert nem akar kiszakítani a régi éltedből stb. - ezt tényleg neked kell tudnod, mire ugrik, mivel trükközhető meg stb.).


Te ismered anyádat, meddig menne el ha nem akar engedni. 17 évesen egyébként már kérheted a gyámhatóságtól, hogy máshol szeretnél lakni, ilyen esetben, hogy ti. mindjárt nagykorú leszel + akihez költöznél az 3 éves korodtól a nevelőapád volt valószínűleg gond nélkül engedélyezik. De ez nyilván egy utolsó lehetőség, mert anyádnál ezzel elvágnád magad. Meg amilyen gyorsan forognak a hivatali kerekek lehet már nagykorú is lennél, mire megkapnád az engedélyt.

2023. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%
Kérdés akkor melyik rosszat akarod választani, a kisebbet vagy a nagyobbat?
2023. júl. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Nevelő apádhoz a pénz miatt szeretnél menni?

Mert ha csak ez miatt az borzasztó gáz.

Én dehogy mennék nevelő apámhoz várnék és 18 évesen lelépnék.

Egyébként meg fogadd el anyukád döntését, hogy mostmár más férfi az akit szeret.

2023. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Szeresse, csak ne az én életemet nehezítse vele.
2023. júl. 19. 12:58
 18/32 anonim ***** válasza:
95%

17

Nem nehezíti sokáig mivel nemsokára 18 leszel, ha csak az anyagiak miatt mennél az ex nevelő apához az borzasztó nagy szégyen lenne!

Lépj tovább ahogy, az anyád nemsokára nagykorú vagy.

2023. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Értem, de hiába leszek nagykorú, senki nem vágja hozzám a megszokott anyagi biztonságomat... :D


Szerintem a mai világban igenis számít, hogy milyen a háttér mögöttünk.

2023. júl. 19. 13:42
 20/32 anonim ***** válasza:
95%

19

Nem fog örökké eltartani senki mostmár értem te csak eltartatni akarod magad ha anyád eltartana vele sem lenne bajod. 18 évesen egyébkent nyugodtan dolgozhatsz majd tanulás mellett. A mai világban ezt is megteheted.

2023. júl. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!