Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék visszaköltözni az...

Szeretnék visszaköltözni az anyám volt férjéhez, hogy mondjam ezt meg neki?

Figyelt kérdés

Anya megismerkedett valakivel, szerelmes lett, nem lát, nem hall kb. Elváltak tavasszal, mi az új pasihoz költöztünk.


Nem szeretek itt, hiányzik a régi életem.


Az apám külföldön él, hiába tartjuk a kapcsolatot, nem volt jelen az életemben úgy igazán soha, nekem az apakép 3 éves korom óta a nevelőapám volt.

Most is az van, hogy napközben ott vagyok nála, a régi házunkban, kb. aludni járok ide csak. Én szívtam ezzel a válással, mindenféle értelemben...


A nevelőapámnak már mondtam ezt, ő örülne, ha visszamennék, de mondta, hogy ne szó nélkül tegyem, meg összeveszve, beszéljem ezt meg anyával előtte. Mondta, hogy segítene szívesen, de szerinte az olaj lenne a tűzre, ha ő hívja fel anyát.


17 vagyok, még középiskolás. Anyám az olyan szinten nem foglalkozik velem, azzal, hogy engem ez a válás hogy érint, hogy pl. még azt is akarta, hogy iskolát váltsak, mert a alapítványi gimibe járok, és mondta, hogy ő nem tudja fizetni a hozzájárulási díjat, oldjam meg, vagy átirat máshová. Érettségi évében nem túl hálás dolog új diáknak lenni valahol... Aztán apa mondta, hogy ne variáljunk, állja ő az egészet.


2023. júl. 18. 07:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
38%
Kb ugy ahogy ide írtad. Ha nem engedi akk 1 évet kibirsz.
2023. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy nem akarom kibírni.
2023. júl. 18. 08:38
 3/32 anonim ***** válasza:
42%

Pedig ez nem nemakarom kérdése. Ha szólsz anyádnak, lehet , még jobban elfajulnak a dolgok.

Gyerekelhelyezés megváltoztatását nem tud a nevelőapád indítani.

Bekkeld ki azt az 1 évet és mehetsz, ahova akarsz.

2023. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál anyád hozzáállásáról (eddig miből fizette pl. a tandíjadat, amiből most már nem tudja?), szerintem még örülne is neki, ha megszabadulna tőled, és nyugodtan turbékolhat az új emberrel.

Nyugodtan, vádaskodás nélkül, és maximálisan nyalizva add elő neki, mint ötletet, hátha akkor belemegy. Maholnap nagykorú leszel, remélhetőleg ez a pár hónap már nem létszükséglet neki, hogy most kezdjen rajtad anyai tekintélyt gyakorolni.

2023. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

eddig miből fizette pl. a tandíjadat, amiből most már nem tudja?


Eddig a nevelőapámból. :D


Pl. ugye én tudtam már a válás előtt, hogy van valakije, be is mutatott neki... Régen úgy vásároltunk be, hogy mindenki hozzáadogatta az online kosárhoz, ami kellett neki és megrendeltük. Akkor is már ilyeneket mondott, hogy jobb lesz, ha ebből visszaveszek, mert XY (a pasi) nem keres sokat, ő nem fogja fizetgetni az én 30-40 ezres bevásárlásaimat.

Anya óvónő, neki szerintem a 300-at sem éri el a fizuja. Nem neki köszönhetően éltünk, úgy, ahogy.

2023. júl. 18. 09:17
 6/32 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk elég gáz, hogy 30-40 ezres cuccokat rendelgetsz, amikor tudod, hogy nincs pénzetek - a nevelőapádat húzzátok le mindketten.
2023. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
22%
De egy proli csalad
2023. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%
Hány éves a fickó? Ezentúl eltart? Miért is?
2023. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%

szegeny :(

szerintem ahogy a 4es irta. Mondjuk nemhiszem hogy anyud örul ha megszabadul toled,biztos szeret...esetleg ugy hogy megbeszeled havi 2-3 hetveget mindig anyudnal vagy de neveloapudnal laksz

2023. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit kell ezen értetlenkedni, megmondod úgy, ahogy ide le8rtad.


De úgysem fogja engedni, mert "jaj, mit szólnának mások".

2023. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!