Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elveheti a volt férjem a...

Elveheti a volt férjem a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

Első gyerekünk születésénél nálam helyezték el a gyermeket, mivel akkor elváltunk a férjemmel. Ezután kibékültünk és élettársi kapcsolatban éltünk utána, jól ment minden és született még 2 gyermekünk.

Később mégsem működött jól, ezért ki akartam lépni ebből a kapcsolatból. Ugyanis korábban volt rá példa, hogy bántalmazott is és a gyermekeimet is, de ezeknek nincs fizikai nyoma. Most ott tartunk, hogy nem akar ereszteni magától, úgy véli, hogy én a tulajdona vagyok, de mivel ki akarok ebből lépni, ezért sakkban akar tartani. Fenyeget, hogy elveszi a gyerekeim és ez részben sikerült is neki. A 14 éves fiúnkat odacsábította. A 18 éves dönthet magától és esze ágába sincs az apjával lenni, mert születésétől kezdve bántalmazta szavakkal is. Viszont van egy 5 évesem is és ahogy eddig olvastam ugyanolyan joga van elvinni neki is és félek, hogy őt is elveszi tőlem.

Kérlek szépen segítsetek, ha tudtok erre a helyzetre valami megoldást. Vagy írjon rám, aki volt hasonló cipőben!!!



2023. júl. 18. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem, elváltatok, tehát nem voltatok házasok a kisebb gyerekek születésének idején. Tett apai elismerő nyilatkozatot a párod? Amennyiben nincs apaként bejegyezve a gyerek(ek) anyakönyvi kivonatába, az égvilágon semmilyen joga nincs velük kapcsolatban.


Ha van apai elismerés, akkor menj el a bíróságra, és kérj kizárólagos szülői felügyeleti jogot. Konfliktusos helyzetekben meg szokták adni, mert a gyereknek sem jó, ha a szülők rajta marakodnak.


Elvenni semmiképp nem tudja őket, amennyiben nem vagy drogos, alkoholista, súlyos pszichiátriai beteg, stb.,amivel veszélyeztetnéd a gyerekeket.

2023. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
77%
dehogy van joga elvenni, hihetetlen, hogy minden buta nő ettől retteg. Ha új nője lesz, tojni fog a gyerekekre amúgy is.
2023. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Az lenne még a kérdésem, hogy mivel tudnám indokolni ezt a felügyeleti jogot? Voltunk nemrég ügyvédnél, de mivel nincs maradandó nyoma annak, hogy bántalmazott minket, sem írásban nem írt fenyegető dolgot azt mondta az ügyvéd, hogy nincs így bizonyíték. Ugyanis tudatosan odaügyelt rá, hogy ne maradjon kézzel fogható bizonyítékunk erre. Az ügyvéd szerint így nem lehet azt megállapítani, hogy valóban fenyegette a gyerekek testi-lelki egészségét a viselkedése, ezért nem is vállalta az ügyet.
2023. júl. 18. 22:36
 4/73 anonim ***** válasza:
93%
A NANE-tól is kérhetsz segítséget, mivel bántalmaz titeket!
2023. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:
Igen. A napokban viszont ide jött, hogy elveszi tőlem a gyerekeket. A középső fiú el is ment vele. Aztán majdnem meg is ütötte a testvérem, amiért azt mondtuk, hogy nem adjuk oda neki a kicsi fiút. A rendőrt 3x kihívta ránk. Ők azt mondták, hogy ők nem adhatják ki neki a gyereket, de ha ide jön, hogy elvigye ugyanolyan joga van hozzá, 50-50%-ban lehetnek nála is, mint nálam. De félek, hogy elviszi tőlem és soha többé nem fogom látni.
2023. júl. 18. 22:43
 6/73 anonim ***** válasza:
85%
Mint kiderülhetett joga van a gyerekhez, de semmit nem tud ott helyben tenni, ha Te nem adod oda. Tegyél továbbra is így.
2023. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos ezzel nem vagyunk előrébb. Nem szeretnénk minden nap rettegve élni mikor jön érte és viszi el. Erre akarnánk megoldást, mert nem lehet vele szót érteni. Az nem sokáig opció, hogy nem adom oda. És ha erőszakkal elveszi?
2023. júl. 18. 23:09
 8/73 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos előfordulhat bármi, ha egy rosszindulatú ferfi az exed

Onnan tudom, hogy en is ilyen nő vagyok, aki pont ilyen helyzetben volt, igaz en csak egy gyerekkel.

Az ügyvédnő azt mondta, hogy az idő mindent megold es ha lesz nője lekopik rólunk. Sajnos nem így törtent. Majdnem 10 éven át bántott miutan elköltöztem tőle, (kirakott minket az utcára, de addigra mar béreltem lakást) mikor jött a gyerekért, az ajtómban állva le hordott büdös kurv.ának, mindennek, hogy szegényes a lakás , csúfolkodott, mindezt a kislányom füle hallatára.

Kérleltem hogy szidjon ahogy akar csak ne a gyerek előtt .... mert szegeny szenved. De nem érdekelte . Emlekszem a kislányomnak kihűlt a keze az ijedtsegtől.

Semmi sajnálat nem vlt benne semmi kegyelem. Bántott ahol tudott es penze volt, el is vette aztan a kislányom

Sajnos en ott tévedtem , hogy nagyon szorongtam évekig es ebben tönkrementem. Ezert azt tanácsolom neked, ha meg akarod őrizni a gyerekeid es a lelki épséged, hogy maradj higgadt, es cselekvőképes

Akkor kevesebb az esélye .... hogy tönkretegyen. De hogy az en exem mindent megtett, az biztos.

Es a hivatalok nem törődtek, teoriaban ott volt a sok segítség , amivel ha élni próbáltam , egyik törvény ütötte a másikat, semmire sem mentem. Mindenre rávettek, hogy itt jelentsem ott jelentsem, amit megtettem, de végül minden kifolyt a homokba, es csak csomó vita es stressz volt

Az egesz segítő rendszer egy fellegvár, távolról szolid de közelérve látod, hogy levegő. (Legalabbis itt Skandináviában ahol en lakom)

Rengeteg szenvedés vlt .... isten tudja csak . Legy erős! Legy kemeny ! Es valahogy túléled

2023. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem Te nem akarsz megoldást. Kaptál jó pár tanácsot, de mintha meg sem történtek volna.
2023. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos a hivatalok azt nem veszik figyelembe, hogy peldaul a te esetedben is majdnem megütötte a testvéred es bántalmazott teged , a hivatalok szemében nem jelenti azt , hogy rossz ember vagy rossz apa lenne ettől....

Tehat az hogy egy ferfi a gyerekei előtt bántja az anyát, es ezáltal traumatizalja őket, a hivatalok szerint ez semmi. Es joga van a gyerekhez!

Élhet az apai jogaival

Nekem a kepembe mondta a hivatalnok, hogy lehet azert bántott engem mert kiszedtem belőle az állatot, de a gyereknek lehet jó apja ...

Nagyon cinikus a szisztéma es akik döntő pozícióban vannak szerintem sógorság által jutottak a poszthoz mert nem értik a pszichológiát de empátiával sem rendelkeznek, több megértés es ráció van Bodriban.

8 as voltam

2023. júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!