Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 9 éves fiatoknak hogyan...

9 éves fiatoknak hogyan közölnétek, az válás végett apjától szétmegyünk ?

Figyelt kérdés

Abúzusban vagyok férjem által évek óta, mostig nem tudtam semmit tenni csak tűrni, apám elhunyt rákban, anyám szegény egyedül él egy kis 20nm-es lakásban. Fél van ügyvédhez válás miatt. Minden nap mondja a férjem, hogy húzzak el innen a mocskos hányadékkal (a gyermekemmel) Tervezgettem de 3 napja megint fizikálisan abúzált a férjem, szétvert konkrétan és fojtogatott. Hála istennek, teremtődött egy opció hogy már a hétvégén a két gyerekkel mehetek valahova egy kisvárosba. Férj és anyóst ebből kihagytam majd pár nappal közlöm velük félek hogy valahogy megakadályoznak. (Nagyon komplikált a történet de tényleg)


A problémám kisebbik gyerekemmel van. Ő még 9 éves az apja manipulálja pénzzel, játékkokkal egyebekkel nála a helye ilyenek, emelett nagyon imádja az apját természetesen hát melyik fiú nem.. de nemtudom hogyan mondjam meg neki a költözést. Gyereket így nevelni ha a férjed minden téren az ellentétét teszi hogy keresztbe tegyen. Jóváhagy olyat amit én nem, vásárol azt amit én nem tartok helyesnek csupán azért, hogy keresztbe tegyen mutassa őt jobban kedveli a gyerek.


Tud valaki valamit tanácsolni??

Milyen dolgokat tudok tenni?


2023. aug. 6. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén. Kicsim, elköltözünk, visszük a kedvenc takaródat/játkékodat(ami fontos neki) is.


Miért költözünk el? Tudod, anya és apa sokat veszekedik egymással, és ez így nem jó.


Iskolába tudnak ugyanoda járni majd a gyerekek? Szerintem baromira nagy balhé lesz, ha egy teljes napot hagysz nekik a költözés előtt...

2023. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hívd fel ezt a számot, szerintem tudnak segíteni, tanácsot adni ebben is, sok mindent láttak már. Viszont figyelj arra, hogy jól készítsd elő a költözést. Ha van rajtad külsérelmi nyom, vetess látleletet, valami írásos nyoma legyen annak, hogy a férjed bántalmaz. Még jobb lenne, ha feljelentést is tennél ellene. Ott fog majd keresztbe tenni, ahol tud, úgyhogy kérj soron kívül ideiglenes gyermekelhelyezést a bíróságon.

2023. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Mielőtt elkoltozol a gyerekekkel, azért tegyél sgy feljelentést apuka ellen és adj be egy sürgős, soron kívüli gyermekelhelyezesi kérelmet, különben vissza viszik a gyerekeket az apjukhoz
2023. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyenesen, nem körülírva, az a elgtisztább.
2023. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Teremtődött egy opció? Google fordítóval írtad?
2023. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

5


Szerintem ez nem a humor kategória. Ez nem vicces helyzet akit szétver a gyerek előtt a férj és manipulál. Ha ez neked szarkazmusra elég keress fel egy orvost.

2023. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2


Köszönöm a válaszod!


Mivel a válás kb 6honapig fog tartani tehát az iskola végéig ugyan abba az iskolába fognak járni! Viszont a következő évtől már szeretném abban a városban elképzelni az életem és a gyerekeimet is abba a városba szeretném taníttatni! (Én abban a városban nőttem fel)

2023. aug. 6. 12:49
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat 1. esnek akartam írni az előzőt


2. Köszönöm!


Nincs nyoma annak, hogy megütött bár sajnos a gyermekeim szeme láttára történt mindez. Az ügyvédem tanácsára hangfelvételeket készítettem a fenyegetéseiről! A bíróságon ez nem számít bizonyítéknak de befolyásolással mindenképpen bír. A célom az, hogy minél hamarabb nyugodt körülmények között éljünk.

2023. aug. 6. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Én a bejelentést csak azután tenném meg amikor már eljöttetek a lakásból.


Komolyan mondom, egy ilyen embernek 5 perc, sőt, fél perc is elég, ha az ajtóban állva közlöd vele, hogy most elmentek, akkor se engedné el veled a fiadat.


Bár ne legyen igazam, de jobb félni...

2023. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

A gyereknek semmit ne mondj, mert ha elszólja magát, bezár titeket.


Szar megoldás, de muszáj, sajnos. :(

2023. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!