Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám feldolgozni,...

Hogyan tudnám feldolgozni, hogy diszfunkcionális családban nőttem fel ?

Figyelt kérdés
3an vagyunk testvérek , kettő lány 1 fiú . Az apám világ életemben ivott , egész gyerekkoromban vagy totál részeg volt vagy másnapos , az összes családi képen amin szerepel nagyon látszik szét van csapva , de nem csak ez a baj hanem hogy állandó stresszben nőttem fel. Állandó rettegésben , mert nem volt kedves ha ivott , ordított volt hogy anyám fejet bele verte a tükörbe , volt olyan ketteseben voltam vele és fojtogatott , azt hittem hogy meghalok de tényleg. Anyám nem akart elválni , vagy mégis vissza táncolt . Mindig megbocsátott neki amikor 2 hétig méltóztatott józannak lenni. Mind emelett nagy szegénységben nőttünk fel , mert elitta a fizetését ha úgy volt. Volt hogy epítkeztünk volna ő elment téglát venni és nem jött haza 2 hétig mert azt is elitta. Most ott tartok szorongó ember lettem és megfelelési kenyszerem is van. Haragszom a szüleimre, anyám meg úgy emlékszik vissza mindig milyen jó gyerekkorunk. Hogy lehet valaki ennyire hülye de tényleg.

2023. aug. 6. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Minek van megfelelési kényszered, kinek akarsz megfelelni az alkesz apádnak vagy a mimóza anyádnak?


Legtöbb amit tehetsz hogy a tapasztalatokat a saját jellemfejlődésedre fordítod és egy határozott személlyé formálod magadat. Teljesen normális életet le lehet élni, egyszerűen nem a családod viselkedését tekinted referenciának.

2023. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés, hogy megszakítod velük végleg a kapcsolatot, másképp nem fog menni.


Én is sz*t családban nöttem fel, majdnem ugyanez a szitu, 3 gyerek, alkoholista apa, csak az én anyám megtette és elvált. Na, gondolhatod, hogy mi is nyomorogtunk-nélkülöztünk, anyám meg teljesen idegbeteg, kontrollmániás nemnormális lett az elcseszett élete miatt, brutál stresszes és rossz gyerekkorom volt.


Ma 30 vagyok, már évek óta nem találkoztam a családdal és szerintem teljesen feldolgoztam, mintha idegenek lennének, mintha egy másik élet lett volna. De én 19 évesen mondjuk le is léptem otthonról.


Plusz, van egy normális férjem és kicsi gyerekeink, ez sokat segít. Te is lépj, alapíts családot és menj terápiára, ha kell.

2023. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha olyan korú, akkor vàllalj munkàt minél előbb, és vegyél ki egy szobàt valahol, vagy keress olyan állást, amihez van munkàsszàlló. A legtöbb, amit tehetsz, hogy elhatàrolódsz tőlük. Nagyon sajnàlom, hogy neked ez a csomag jutott, tudom, nem vígasz, de sokan vagyunk így. Az màr egy pozitívum, hogy ràjöttél erre, hogy vàltoztatni kell. Attól még, hogy a gyerekkorod nehéz volt, nem kell és nem törvényszerű egyàltalàn, hogy emiatt az egész életed elrontott legyen, és elkönyveld, hogy neked ennyi jutott. Mindig rajtad múlik, hogy mi lesz veled. Nem mindig kaphatsz meg mindent, amit szeretnél, de azt igen, amiért megkűzdesz :)
2023. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Koncentrálj a jelenlegi életedre, építgesd ezt.
2023. aug. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, itt komoly traumák lehetnek elnyomva. Mielőbb foglalkozz velük!
2023. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!