Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Diszfunkcionális családban...

Diszfunkcionális családban nőttem fel?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam apám tipikus, egész nap dolgozott éjjel jött haza részegen és anyámmal folyton veszekedtek én meg hallgattam. Apám folyton ki volt beszélve a háta mögött, persze a szemébe nem tudták mondani, esetleg segíteni neki az alkohol problémáján, a nővérem tipikusan a háta mögött pletykált róla anyámmal.

2 nővérem van, ők is folyton veszekedtek egymással én meg csak hallgattam.

Édesanyám az apám verbális agresszióját gyakran csak lenyelte és magába fojtotta. Apámról az ismerősei nem tudják hogyan viselkedett otthon a családjával.

Nővérem ha véletlenül eltört valamit akkor kapta az oltást és a szidást folyamatosan apámtól. ilyeneket kapott "nem lesz belőled semmi csak egy......." látom hogy ezeknek hatására nagyon teljesítmény kényszeres lett. A másik nővérem jobban be volt hódolva neki, jobban tanult stb így őt nem bántotta,ő volt a kedvence.

Volt egy báttyám aki késöbb meghalt autóbalesetbe. Őt még verte apám ritkán nadrágszíjjal. Ő is olyan volt hogy ha valami "rosszaságot csinált" nem merte elmondani, remegett és titkolózott.

Engem már egyáltalán nem bántott úgy, csak amikor már idősebb voltam és ellent mertem mondani neki, vagy valami nem úgy volt ahogyan azt ő burkoltan elvárta akkor úgy beszélt velem mint egy kutyával.

Nővérem olyan lett mint egy diktátor, ha véletlenül nem húztam le a wc-t vagy elmorzsáltam a kaját rögtön kaptam a verbális agressziót tőle, a kezével mutogatott és fejmosás és ha vissza mertem szólni még fel volt háborodva. szegénnyel nagyon el bánt az apám azért lett ilyen.

Én csak megfelelési kényszeres lettem szorongásos.

Hagytam hogy bántalmazzanak az iskolában egész iskolás életemben céltábla voltam mert normális dolognak éreztem, hogy alárendelt szerepbe vagyok. és nem beszéltem róla a szüleimnek mert nem bíztam bennük, szóval magamba fojtottam és amikor kiderült azt se tudták hogy mihez kezdjenek, csak akkor kaptak észbe amikor már nem jártam iskolába,annyira kikészítettek az osztálytársaim de az érzelmi igényeimmel nem tudtak volna mit kezdeni, érzelmileg támogatni normálisan, csak fejvesztve intézkedtek a hátam mögött, mintha a gyerekük akarata és döntése nem számítana. Persze aggódtak, de azért is hogy mit fognak gondolni a rokonok, előttük is minden problémát titkoltak mintha nem lettek volna problémák.

Én amiatt is bűntudatot éreztem hogy szekáltak az iskolában folyamatosan ,mintha az is az én hibám lett volna és szégyelnem kéne.

szó szerint féltem a szüleimtől, ha valami esetleg rosszat csináltam, például véletlen levertem egy képet a falról elmondani nem mertem mert annyira zakatolt a szívem és dőlt rólam a verejték és rettentő bűntudatom volt.

És mi történt amikor ez kiderült, hogy nem járok be az iskolába mert évek óta piszkálnak a nővérem lerohant anyámhoz a konyhába becsukta az ajtót és kibeszélt a hátam mögött, na szép család. Nem azon volt a hangsúly hogy ki voltam borulva a stressz miatt hanem hogy nem jártam be arra a helyre. mert nem is tudták hogy mi az.

Alapból nem volt meg a kommunikáció a családtagok között, a normális meleg szeretet teli családi légkör.

És régebben ez volt a normális fel se tűnt nekem hogy családi problémáim lennének, csak az hogy félénk vagyok és szorongok és piszkálnak az iskolában. tikkeltem. Amikor a családról, szüleimről kellet mondjuk írni valamit német órán hány évesek(alapból idős korúak) akkor már előre szorongtam.

Amúgy minek is haragudnék rájuk, nem szándékosan csinálták így, hanem így tanulták ők is a szüleiktől, generációs minták és azt adják tovább, de így legalább én nem fogom tovább adni az én gyerekeimnek. Azt se tudják mit csináltak.

Anyukámmal beszéltem a régi dolgokról, ő persze nem látja íg át. gyakran mondta "az ellentétek vonzzák egymást" és tényleg apámmal egymás ellentétei és soha nem láttam azt hogy szerették volna egymást, inkább csak utálatot. anyukámat olyan kis tehetetlennek látom, picit talán mártír szerepben.

De szerencsére már kigyógyultam a lelki betegségből így jobban át látom ezeket.

És már ők is változtak, apám már nem iszik alkoholt stb. nem is veszekednek, mondjuk nem sokat beszélnek egymással. annyi hogy sok mindent meg akarnak csinálni helyettem, de én ezt nem nagyon hagyom. Amúgy az jó érzés hogy ezeket összeraktam fejbe.

21/F


2017. okt. 10. 11:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A testvéreim már nem laknak otthon 30 évesek, bár gyakran hazajárnak.
2017. okt. 10. 11:34
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Vannak ennél sokkal rosszabb családok.

Valahogy csak felneveltek.


Már felnőtt vagy, járd a magad útját.

2017. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

"Amúgy minek is haragudnék rájuk, nem szándékosan csinálták így, hanem így tanulták ők is a szüleiktől, generációs minták és azt adják tovább, de így legalább én nem fogom tovább adni az én gyerekeimnek. Azt se tudják mit csináltak."


Nem a faszt nem.

Te is pontosan látod, és levontad a következtetést: te máshogy fogod csinálni.

NEM TE VAGY A HIBÁS, hanem az a két rohadt pondró, akik a szüleid.

2017. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem tehetnek róla. Nekik sem volt egy normális családmintájuk, nem tudnak mást továbbadni.

Ne hallgass arra, hogy nincs ezzel semmi baj, van akit meg szöges korbáccsal vertek gyerekkorában, örülj hogy enni kaptál stb.

Ami veled történt, az nagyon-nagyon rossz. Egyetlen gyereknek sem szabadna így felnőnie.

Azt javaslom neked, hogy mielőtt saját családot alapítanál, ezeket a traumákat próbáld feldolgozni, akár egy jó szakember segítségével.

Különben te is beszállsz az ördögi körforgásba valószínűleg...

Ezzel kapcsolatban megosztanám veled Philip Larkin versét:


Philip Larkin: Hát ez a vers


Apád-anyád jól elcseszték

nyomorúságos életed,

átadva saját hibáikat,

s még jó pár extrát, csak neked!


De hát elcseszték ám őket is

kalapos-mellényes vén hülyék,

néha gügyögve idiótán,

néha egymás torkát marva szét.


Szülő csinál ki gyermeket,

mélyül a part folyószélen...

Szállj ki ebből mihamarabb,

saját gyerekről mondj le szépen!

2017. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért nem pondrók, anyámtól kaptam szeretetet. Ő foglalkozott velem, velünk. Nagyon gondoskodó anya volt velünk gyerekekkel.

Inkább apámtól nem. Mondjuk őt verték gyerekkorában. Növekedési hormonokat adott neki az anyukája, mert alacsony volt.

Azért van bennem empátia

2017. okt. 10. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem annyira borzaszto csalad, vannak ennel rosszabbak is, mint elottem valaki irta. A lneyeg hogy le tudd magaddal rendezni, es tisztaban legyel azzal, hogy mi miatt is nem volt korantsem tokeletes, es te majd ne ugy csinald.

Amugy en ugy vettem eszre, hogy amelyik csaladban megjelent az alkohol, ott normalis csaladi elet nem volt. Nyilvan nalatok is ez volt elsosorban a baj.

2017. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már hogy adnám tovább?

Alapból egy szülőnek nem megfélemlítéssel kell elérnie hogy a gyerekek hallgassanak rá. meg kell magyarázni szépen hogy mit miért ne csináljon. Ja és én támogatnám a gyerekemet a kibontakozásban, csináljon amit szeret, nem nekem kell megfelelnie hanem magának.

És ha a párkapcsolatom elején látom hogy nem működik akkor tovább állok mielőtt még gyerek lenne, én nem ragadok le

2017. okt. 10. 12:43
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert ha már gyerek van és akkor történik a válás az is nagy károkat tud okozni.
2017. okt. 10. 12:44
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudatosítani kell a gyerekben dolgokat.

Szerintem nekem egy életfeladatom az hogy ne adjam tovább a rossz mintákat.

2017. okt. 10. 12:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jol latod. Sok sikert hozza.
2017. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!